Kokosowe terapie. Skuteczne panaceum na Twoje dolegliwości

Autor opisuje zarówno olej kokosowy jak i inne elementy kokosa. Wyjaśnia, dlaczego woda kokosowa to eliksir życia oraz gdzie znajdziesz cenne przeciwutleniacze, enzymy i witaminy. Wykorzystasz zarówno enzymatyczne właściwości kokosa, jak i jego działanie antyseptyczne. Kokosowy czyli zdrowy!

  • ISBN: 978-83-65846-22-8;
  • Cena katalogowa: 29.20 zł;
  • Ilość stron: 176;
  • Oprawa: miękka;
  • Data ostatniego wydania: 2017;
  • Nr wydania: I;

Dlaczego używasz niewłaściwego tłuszczu?

Przez dziesiątki lat karmiono nas kłamstwami dotyczącymi tłuszczów. Najpierw rozsiewano mity na temat cholesterolu, a następnie promowano roślinne tłuszcze mające na nasze zdrowie zły wpływ. Oleje takie jak rzepakowy, kukurydziany czy sojowy są obecne w naszych kuchniach, a większość korzystających z nich osób nie ma świadomości, że każde danie je zawierające może być bardzo szkodliwe. Na szczęście istnieje również zdrowa alternatywa w postaci oleju kokosowego, który zyskuje coraz większe grono miłośników na całym świecie.

Zdrowa prawda czy tłuste kłamstwa?

Autor tej książki promuje tłuszcz kokosowy prezentując przy tym jego przewagę nad innymi olejami. W przeciwieństwie do nich, podczas smażenia nie wydziela on szkodliwych kwasów tłuszczowych trans. Umożliwia także regulowanie ilości tkanki tłuszczowej w organizmie i posiada jedno z najszerszych znanych nauce spektrów oddziaływań prozdrowotnych. Publikacja obala też mity narosłe wokół stosowania tego produktu z kokosa – zarówno te wynikające z niewiedzy, jak i celowo rozsiewane przez producentów tańszych w produkcji, lecz znacznie mniej wartościowych olejów.

Pełen zakres kokosowych dobrodziejstw

Książka opisuje zarówno olej kokosowy, jak i inne cenne produkty z kokosa. Dowiesz się z niej, dlaczego wodę kokosową określa się mianem naturalnego eliksiru życia oraz co powinieneś spożywać, aby zapewnić swojemu ciału cenne przeciwutleniacze, enzymy i witaminy. Wykorzystasz nie tylko aktywujące enzymy właściwości kokosa, ale również jego działanie antyseptyczne, chroniące przed osteoporozą oraz normujące przemianę materii. Zadbasz o stan swoich włosów, skóry i układu nerwowego. Uzupełnisz ubytki elektrolitów, uchronisz się przed chorobą wieńcową, cukrzycą, nadciśnieniem, nowotworami i cofniesz oznaki starzenia się ciała. Zapewnisz sobie również prawidłowy przebieg ciąży, dokonasz naturalnego detoksu organizmu oraz zadbasz o stan mózgu i urodę. Odczujesz ulgę w przypadku łuszczycy, trądziku, atopowego zapalenia skóry, zahamujesz potliwość i wypadanie włosów. A to zaledwie kilka spośród licznych korzyści zapewnianych przez cudowny owoc palmy kokosowej.

Kokos nie tylko do deserów!

Będziesz także mógł skorzystać ze sprawdzonych przepisów na zawierające kokos smaczne i prozdrowotne dania. Autor podaje gotową recepturę na śniadanie, które postawi Cię na nogi i wyśmienite smoothie. Zaproponuje Ci także łatwe do przygotowania, odżywcze napoje, które będą wzmacniać Twoją odporność przez okrągły rok. Upieczesz zarówno zdrowe ciastka, jak i znakomity chleb. Wkomponujesz też kokosa do swoich obiadów. Wyprodukujesz również w pełni naturalne kosmetyki i środki do pielęgnacji jamy ustnej.

Kokosowy czyli zdrowy!

ZAPISZ SIĘ