Dom, kuchnia i życie w zgodzie z naturą. Skuteczne metody na zdrowie całej rodziny (L)

Obecnie jemy wysokoprzetworzoną żywność, sprzątamy silnie drażniącymi detergentami i narzekamy, że wciąż brakuje nam czasu. Jednak nie musi tak być. W tej książce Autorka dzieli się praktycznymi poradami jak dbać o dom i zdrowie rodziny tanio i ekologicznie. Naturalne zdrowie całej rodziny.

  • ISBN: 978-83-65404-82-4;
  • Cena katalogowa: 39.30 zł;
  • Ilość stron: 268;
  • Oprawa: miękka;
  • Data ostatniego wydania: 2017;
  • Nr wydania: I;

Postęp cywilizacyjny kontra zdrowy styl życia

W dzisiejszych zabieganych czasach niemal codziennie jemy wysoko przetworzoną żywność, używamy silnie drażniących detergentów i kosmetyków oraz narzekamy, że wciąż brakuje nam czasu dla siebie i bliskich. Wielu z nas próbuje zrezygnować lub chociaż ograniczyć przerażające skutki postępu cywilizacyjnego w codziennym życiu. Od niedawna nieśmiało w nasze życie wkracza coraz popularniejsza filozofia Slow Life – zwolni, zatrzymaj się i zacznij żyć we własnym tempie. W myśl tej idei powstają nowe eko bazary, sklepy z organiczną żywnością, moda niezależna czy też kosmetyki i środki do sprzątania domu o naturalnym składzie.

Życie w zgodzie z naturą

Mellisa K. Norris, wybrała powrót do korzeni, zmieniła życie w betonowej dżungli na romantyczny i sielankowy domek w lesie u podnóża gór. Od tamtej pory Slow Life oraz zdrowy styl życia stały się jej wizytówką. Na swoim lifestylowym blogu oraz Instagramie inspiruje tysiące fanów praktycznymi i łatwymi wskazówkami, jak gotować pyszne, zdrowe i naturalne dania, uprawiać własne produkty, przygotować przetwory na zimę, tworzyć kosmetyki naturalne czy środki czystości o prostym i niedrażniącym składzie.

Natura dla zdrowia i urody

Zamieszczone w tej książce porady mają na celu przede wszystkim pomoc w zapanowaniu nad chaosem dnia codziennego, dzięki zwiększeniu świadomości ekologicznej, wprowadzeniu zdrowej diety oraz naturalnego odżywiania, a także oszczędności finansowej wynikającej ze zdrowego stylu życia. Proste i zdrowe przepisy krok po kroku odkryją świat domowych dżemów i galaretek bez dodatku chemicznych zagęstników i słodzików. Instrukcje i wskazówki wprowadzą do ekologicznej uprawy warzyw, owoców i ziół. Autorka przedstawiła również sprawdzone sposoby na naturalną ochronę roślin przed szkodnikami. W książce znajdują się również przepisy na ekologiczne środki do sprzątania domu oraz kosmetyki naturalne, które pomogą w zachowaniu naturalnej urody.

Wyrzuć chemię z domu i żyj naturalnie

ZAPISZ SIĘ