Skutecznie pokonaj przewlekły ból

Wyeliminuj stany zapalne powięzi i mięśni bez leków i operacji – zintegrowana terapia pozycyjna

  • ISBN: 978-83-8168-574-0;
  • Cena katalogowa: 39.90 zł;
  • Ilość stron: 240;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2020;
  • Nr wydania: I;
Natalia Paszko
Natalia Paszko
10
0

Jak pokonać przewlekły ból bez leków?

Co czwarty Polak cierpi z powodu przewlekłego bólu. Problem przewlekłego bólu jest bardzo złożony. Aby określić ból jako przewlekły, specjaliści mówią, że musi on trwać dłużej niż sześć miesięcy. Odczuwanie przewlekłego i ostrego bólu może rozciągać się od łagodnego, przez umiarkowany, aż do rozdzierającego. Ból mięśniowo-szkieletowy występuje powszechnie i jest często spotykany. Najczęściej jest wynikiem urazu lub przeciążenia. Obejmuje wiele różnych obszarów. Należą do nich: głowa, szyja, plecy, kończyny, stawy, kości, a nawet przewlekły, niespecyficzny, rozległy ból tkanek. Z tej książki dowiesz się, jak leczyć przewlekły ból przy pomocy terapii naturalnych. A także wyeliminować stany zapalne powięzi i mięśni.

Ból mięśniowo-powięziowy objawem wielu chorób i schorzeń

Pomimo wielu różnych stanów, wszystkie rodzaje bólu mięśniowo-szkieletowego mają podobne mechanizmy, objawy i sposoby leczenia. Istnieje wiele badań, które dostarczają dowodów na to, że główną przyczyną bólu nerwowo-mięśniowego są biomechaniczne niedopasowania spowodowane brakiem równowagi mięśniowej. Dlatego odczuwamy ból z powodu stanów zapalnych powięzi i mięśni czy ból stawów, ponieważ jesteśmy „krzywo” lub źle ustawieni. Terapeuci często określają to jako „zablokowane długie” lub „zablokowane krótkie” mięśnie. Nawet jeśli uważasz, że masz dobrą postawę, to prawdopodobnie tak nie jest. Nawet najlepszy specjalista nie jest w stanie od razu zauważyć zaburzeń równowagi i problemów z bólem mięśniowo-szkieletowym.

Co robić, gdy dręczy cię przewlekły ból?

Zaprezentowana przez Autora – specjalistę terapii nerwowo-mięśniowej, zintegrowana terapia pozycyjna to delikatna i prosta metoda. Skutecznie pomaga w radzeniu sobie z powszechnymi, ostrymi i przewlekłymi schorzeniami nerwowo-mięśniowymi oraz towarzyszącym im bólem. Opiera się na osteopatycznych technikach naciągania i rozciągania oraz energii mięśni w celu ponownego wyrównania struktury ciała i złagodzeniu bólu spowodowanego przez nierówności strukturalne. Autor podpowiada, jak bez leków i operacji, za pomocą technik osteopatycznych, skutecznie wyleczyć stany zapalne powięzi i mięśni spowodowane urazem, stresem, powtarzającym się wysiłkiem, wadami postawy czy przewlekłymi stanami nerwowo-mięśniowymi. Wyjaśnia, jak zadbać o mięśnie, stawy i kości i jaki zastosować masaż powięzi.

Wyeliminuj stany zapalne powięzi i mięśni bez leków i operacji

Dzięki tej książce i zintegrowanej terapii pozycyjnej nauczysz się, jak szybko zidentyfikować przyczynę bólu i bezpiecznie powrócić do równowagi. Za pomocą szczegółowych opisów ćwiczeń-technik osteopatycznych i zdjęć zawartych w poradniku złagodzisz ból za pomocą wzmacniających i rozciągających ćwiczeń lub określonych pozycji jogi, które w ciągu zaledwie kilku minut dziennie samodzielnie wykonasz w domu. Odkryjesz unikalne informacje na temat podstawowego dbania o swoje ciało wraz z indywidualnym podejściem do leczenia aż jedenastu najczęściej występujących schorzeń. Należą do nich: bóle głowy, szyi i ramion, bóle krzyża, bóle kolan, fibromialgia, łokieć golfisty i tenisisty, zespół cieśni nadgarstka, zapalenie powięzi podeszwy, zespół ujścia klatki piersiowej czy rwa kulszowa. W przeciwieństwie do konwencjonalnych metod leczenia, które koncentrują się na objawach bólu i zarządzaniu nim, zintegrowana terapia pozycyjna stosuje nowatorskie podejście, polegające na jego eliminacji u pierwotnej przyczyny.

Proste ćwiczenia uwolnią cię od przewlekłego bólu

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ