Koniec Alzheimera. Jak zatrzymać utratę pamięci i zmiany degeneracyjne mózgu
  • ISBN: 978-83-65846-48-8;
  • Cena katalogowa: 59.50 zł;
  • Ilość stron: 472;
  • Oprawa: miękka;
  • Data ostatniego wydania: 2018;
  • Nr wydania: I;

Weź odpowiedzialność za swoje zdrowie

Choroba Alzheimera, tak jak wiele innych schorzeń degeneracyjnych, jest w dużym stopniu wynikiem działania czynników, nad którymi każdy z nas ma kontrolę. Pomimo tego jesteśmy zmuszani do przekazywania odpowiedzialności za nasze zdrowie profesjonalistom i przepisywanym nam komercyjnym farmaceutykom, co często okazuje się ryzykowne. Dzięki tej książce ulegnie to jednak zmianie!

Pomoże Ci w tym certyfikowana dietetyczka

Amy Berger posiada tytuł magistra w zakresie dietetyki, jest certyfikowanym specjalistą do spraw odżywiania i praktykiem terapii dietetycznych. Ta weteranka Amerykańskich Sił Powietrznych całe lata poświęciła temu, co specjaliści nazywają „właściwym postępowaniem” mającym na celu zrzucenie zbędnych kilogramów i podtrzymanie zdrowia. Poświęciła swoją karierę na udowodnienie, że aktywne zdrowie nie wymaga głodówki, odmawiania sobie przyjemności ani spędzania całego życia na siłowni czy jedzenia wyłącznie zieleniny. Poznaj jej sposób na zdrowie i witalność!

Co naprawdę wywołuje Alzheimera?

Dzięki niej poznasz prawdziwe przyczyny choroby Alzheimera oraz wpływ Twojej diety na jej rozwój. Dowiesz się, jak bardzo zmanipulowano zalecenia żywieniowe i czemu atak na cholesterol przyniósł więcej szkód niż korzyści. Poznasz źródła chorób mózgu i kluczowe znaczenie metabolizmu paliwa mózgu. Zrozumiesz, jak ważne są kształt i budowa neuronów, błon komórkowych oraz mitochondriów. Przekonasz się także, czy istnieje gen Alzheimera.

Skoro już to wszystko wiesz, co należy zrobić?

We wprowadzeniu wszystkich zdrowych nawyków w życie pomoże Ci Strategia żywieniowa przywracająca zdrowe funkcje kognitywne. Poznasz podstawy diety niskowęglowodanowej oraz rzeczywisty podział węglowodanów. Odkryjesz tłuszcze do zadań specjalnych i białkowych bohaterów. Autorka zdradzi Ci, co robić a czego nie robić z nabiałem, glutenem, słodzikami i alkoholami cukrowymi oraz samodzielnie ocenisz jakość produktów spożywczych. Wykorzystasz również czynniki związane z trybem życia wspierające zdrowe funkcje neurologiczne oraz zminimalizujesz ryzyko związane ze stresem czy brakiem snu. Poznasz sposoby na wsparcie zdrowego trawienia i uzyskasz wiele innych cennych porad.

Autorzy bestsellerów polecają tę książkę!

„Ta wspaniała książka gromadzi najbardziej uznane badania naukowe i tworzy prosty plan gry, który pisze na nowo los naszego zdrowia, gdyż jego celem jest mózg. Jest to program dla każdego: dla osób chorych, zagrożonych chorobą, a nawet dla tych, w których rodzinie nie odnotowano przypadków Alzheimera. Na stronach książki znajdujemy potężne narzędzia, które pozwalają nam zdobyć kontrolę nad genetycznym i kognitywnym przeznaczeniem”.
– dr David Perlmutter, autor bestsellerów New York Timesa

„Amy Berger wnosi nową perspektywę do coraz rozleglejszej problematyki choroby Alzheimera. Przedstawia terapię naturalną, która, moim zdaniem, ma o wiele większą szansę na sukces kliniczny niż standardowe leki”.
– dr Jason Fung, autor Kodu otyłości

Nie zapomnij o zdrowiu!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ