Zdrowy mikrobiom zdrowy organizm.  Klucz do pokonania przewlekłych chorób i zdrowego życia - Okładka książki
Zdrowy mikrobiom zdrowy organizm. Klucz do pokonania przewlekłych chorób i zdrowego życia
  • ISBN: 978-83-8168-595-5;
  • Cena katalogowa: 44.40 zł;
  • Ilość stron: 240;
  • Oprawa: miękka;
  • Data ostatniego wydania: 2020;
  • Nr wydania: I;
Natalia Paszko
Natalia Paszko
10
0

Zdrowy mikrobiom – kluczem na pokonanie chorób

Mikrobiom, czyli mikroflora bakteryjna jelit jest niezbędną częścią składową całego organizmu. Niezwykle konieczną do utrzymania prawidłowego stanu zdrowia. Wspomaga nie tylko układ trawienny i proces trawienia, ale przede wszystkim niszczy toksyny oraz chroni organizm przed wirusami i patogenami. Utrzymuje przy tym prawidłowe funkcjonowanie systemu odpornościowego. Zmiany mikrobiomu są związane z indukcją niektórych chorób jelitowych i podwyższonym ryzykiem wystąpienia przewlekłych schorzeń. Czy zatem Twój schorowany mikrobiom jest odpowiedzialny za wszystkie Twoje utrapienia i choroby, począwszy od tych najłagodniejszych, a kończąc na tych przewlekłych i najpoważniejszych? Odpowiedź brzmi: TAK. Otyłość, zaburzenia odżywiania, choroba Parkinsona, zespół jelita drażliwego, alergie, choroby skóry, cukrzyca, stwardnienie rozsiane, Alzheimer – to tylko niektóre choroby, jakie mogą Cię dopaść, jeżeli Twój mikrobiom pracuje nieprawidłowo.

Dowiedz się, co robić, żeby mieć zdrowe jelita?

W jaki sposób utrzymać prawidłową równowagę zdrowych bakterii w organizmie? Jak naturalnie odbudować zniszczoną florę bakteryjną? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań udziela Kathleen DiChiara. Jest edukatorką żywieniową, propagatorką zdrowego stylu życia i badaczką. Poświęciła się pracy na rzecz zwiększania świadomości opinii publicznej na temat chorób i naszej wewnętrznej zdolności do ich leczenia. Autorytet w zakresie żywienia funkcjonalnego, a także ekspert medycyny naturalnej i mikrobiologii. W książce odkrywa najnowsze badania naukowe oraz podaje sprawdzone porady, które ułatwią Ci przywrócenie zdrowia mikrobiomu.

Jak dbać o swój mikrobiom?

Autorka uświadamia, że to już najwyższy czas, aby zadbać o swoje zdrowie. Udowadnia, że choroby przewlekłe są odwracalne, a jedyne co musimy z tym zrobić, to dotrzeć do ich źródeł. Sama zmagała się z chronicznymi schorzeniami, a teraz pomaga wszystkim, którzy są gotowi odwrócić skutki lub zapobiec powstawaniu chorób przewlekłych. Oferuje bezpieczne, praktyczne i niezwykle skuteczne wskazówki leczenia jelit, redukowania poziomu stresu czy radzenia sobie z nierównowagą hormonalną. Przedstawia kluczowe strategie, które wpływają na trzy siły napędowe optymalnego zdrowia. Wyjawia uzdrawiającą moc naszych myśli, nawyków i zdrowego mikrobiomu. Podpowiada, jak przez zmianę stylu życia, prawidłową dietę, regenerujący sen możliwe jest uzdrowienie jelit i przywrócenie prawidłowej flory bakteryjnej w całym organizmie.

Twoje zdrowie zależy od Twojego mikrobiomu

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ