Aktualności

Od teraz już zawsze będziesz na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami związanymi z Wydawnictwem Vital.
Znajdziesz tu informacje o targach, w których bierzemy udział, spotkaniach autorskich czy warsztatach organizowanych przez nas i zaprzyjaźnione organizacje.

Dzięki nam jako pierwszy dowiesz się, o targach propagujących zdrowy styl życia, medycynę naturalną czy ekologię. Staramy się uczestniczyć w tego typu imprezach, ponieważ stwarzają one wyjątkową możliwość spotkania i wymiany zdań z naszymi Czytelnikami. Chętnie doradzamy w wyborze książek, wsłuchujemy się w Wasze potrzeby czytelnicze oraz jesteśmy otwarci na uwagi.

Znajdziesz tu również informacje warsztatach i spotkaniach autorskich, podczas których szereg specjalistów dzieli się swoim bogatym doświadczeniem z uczestnikami. Do tej pory organizowaliśmy spotkania dotyczące Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, diety wg Pięciu Przemian czy akupunktury. Zapraszamy do odwiedzania tej zakładki, ponieważ dzięki niej nie ominie Cię żadne ważne wydarzenie!

Zdrowie na talerzu: Postaw na potrawy o niskim indeksie glikemicznym

Współczesny rytm życia sprawia, że coraz częściej sięgamy po szybkie, ale niestety i niezdrowe przekąski. Są one zazwyczaj bogate w cukry proste, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie. Tymczasem dieta oparta na potrawach bez dodatku cukru i o niskim indeksie glikemicznym może być kluczem do lepszego samopoczucia, zdrowia oraz długowieczności. Co warto o niej wiedzieć?

PCOS – Zrozumieć zespół policystycznych jajników

PCOS, znany także jako zespół policystycznych jajników, to zaburzenie endokrynologiczne, które dotyka wiele kobiet w wieku rozrodczym. Jest to stan, w którym jajniki produkują nadmierną ilość androgenów, męskich hormonów, co prowadzi do zakłóceń w cyklu miesiączkowym, nadmiernego owłosienia na ciele i twarzy, trądziku, a także do trudności z zajściem w ciążę. Nieprawidłowości te są często połączone z pojawieniem się licznych drobnych torbieli na jajnikach widocznych w badaniach ultrasonograficznych

Troska o siebie w świątecznym blasku i nowym roku 2024

W te świąteczne dni, gdy otacza nas atmosfera radości i spokoju, nasze wydawnictwo z radością dzieli się z Wami inspiracją do życia w zdrowiu i harmonii. Pragniemy zachęcić was do odkrywania nowych ścieżek zdrowego stylu życia i naturalnej odnowy biologicznej, które mogą wzbogacić wasze codzienne życie.

Naturalne kosmetyki – stwórz własne domowe środki pielęgnacyjne!

Skóra, często nazywana największym organem człowieka, pokrywa całe nasze ciało. Każdego dnia jest narażona na różne bodźce z zewnątrz: ucisk, zimno, ciepło, napięcie, wodę, powietrze, a nawet bakterie i wirusy. W związku z tym naszej skórze potrzebna jest ciągła regeneracja, aby mogła jak najlepiej spełniać swoje funkcje. Dlatego polecamy zainteresować się domowymi kosmetykami, które bez problemu dostosujesz do indywidualnych potrzeb.

ŚWIATOWY DZIEŃ FIZJOTERAPII 2023

Światowy Dzień Fizjoterapii, jak co roku, przypada na 8 września. To świetna okazja dla wszystkich fizjoterapeutów, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności. Ciągłe podnoszenie kompetencji jest kluczem do zapewnienia odpowiednich usług dla osób wymagających pomocy. To właśnie fizjoterapeuci dbają o naszą sprawność ruchową w chwili kontuzji lub poważnej choroby i potrafią uchronić nas przed poważnymi zabiegami chirurgicznymi.

Neuroplastyczność mózgu – jak możesz wzmocnić umysł i usunąć ograniczające nawyki?

Mózg – najważniejszy organ w ludzkim organizmie, główny komputer w naszym ciele i generator myśli. W dużej mierze składa się z białka i waży około 1,5 kilograma. Sprawuje kontrolę nad wszystkimi narządami cielesnymi. To dzięki niemu posiadamy świadomość i inteligencję, pamięć czy empatię. Niestety, jak każdy narząd, z czasem może ulec zużyciu czego konsekwencją mogą być zaburzenia funkcjonowania. Dlatego warto zainteresować się neuroplastycznością i zadbać o zdrowie swojego mózgu.

Jak pokonać negatywne myśli – skuteczne sposoby na pozbycie się braku pewności siebie, depresji i stresu

Jako ludzkość rozwijamy się w niesamowitym tempie. Każdy z nas posiada w kieszeni przenośny komputer w formie telefonu, dzięki któremu mamy nieograniczony dostęp do informacji z całego świata. Co więcej, nasze życie w dużej mierze przeniosło się do Internetu. To właśnie tam nawiązujemy nowe relacje, szukamy pracy, a nawet robimy zakupy. Skąd w takim razie w krajach Pierwszego Świata biorą się depresje, samobójstwa, brak chęci do życia? Dlaczego coraz częściej sięgamy po pomoc psychologów, coachów i innych ekspertów?

ZAPISZ SIĘ