Autorzy

Clemens G. Arvay

Clemens G. Arvay – studiował w Wiedniu i w Graz biologię i stosowaną naukę o roślinach. Jest członkiem austriackiego Forum Naukowego & Środowiskowego i autorem wielu bestsellerów.

Fot. https://vimeo.com/user11974648

dr Dina Aschbach

dr Dina Aschbach – autorka ponad 50 prac naukowych, serii popularnych książek i 12 patentów. Jej naturalne metody leczenia są cenione i praktykowane w wielu krajach. Prowadzi centrum medyczne w Kijowie, a obecnie mieszka i pracuje w Niemczech.

Fot. http://www.rp-online.de/nrw/staedte/mettmann/einsatz-fuer-die-ukraine-aid-1.5247706

dr Jonathan Aviv

dr Jonathan Aviv – jest otolaryngologiem, chirurgiem i profesorem medycyny, jak również wynalazcą urządzenia, które pozwala na diagnozę problemów z przełykaniem bez użycia rentgena. Urodził się w Nowym Jorku i tu ukończył również chemię na Uniwersytecie Columbia. Założył największy w swoim kraju ośrodek zajmujący się chorobami uszu, nosa i gardła – The Voice and Swallowing Center.

Fot. http://safeendoscopy.com/dr-jonathan-aviv-discusses-upper-endoscopy-tne-risk-endoscopic-cross-contamination-wfan/

prof. dr Tsolmonpurev Badarchin

prof. dr Tsolmonpurev Badarchin – ukończył studia medyczne, a następnie pod okiem najlepszych specjalistów na Wschodzie praktykował akupunkturę i moksaterapię. Obecnie, wraz z lek. med. Khandą Galsan, przeprowadzają zabiegi i dzielą się swoja wiedzą również w Polsce.
Fot. http://ezo-ksiazki.blogspot.com/2014/10/122-akupunktura.html

Bodo J. Baginski

Bodo J. Baginski – urodził się w 1952 roku jako czwarty syn poety Bodo Baginskiego i pisarki Olli Baginski. Po zakończeniu nauki w szkole waldorfskiej oraz kilku latach studiów i wędrówek uzyskał dyplom fizjoterapeuty. W ramach własnej praktyki przez kolejnych dwanaście lat leczył
około 30 000 pacjentów. Po przerwaniu tej ścieżki kariery zawodowej, Bodo poświęcił się intensywnemu studiowaniu alternatywnych metod leczenia, zatrzymując się przy tym dłużej w Findhorn (północna Szkocja) i Azji. Później, na skutek nieprzewidzianego zbiegu okoliczności założył własne wydawnictwo oraz księgarnię oferującą sprowadzaną z zagranicy literaturę fachową z zakresu ezoteryki. W 1985 roku rozpoczął autorską współpracę z Shalilą Sharamon. Ich współpraca twórcza zaowocowała kilkunastoma publikacjami, które zdobyły międzynarodowe uznanie. W 1990 roku Autorzy przeprowadzili się do pełnej spokoju Irlandii południowo-zachodniej, aby pracować tam nad dalszymi książkami. Oprócz pisarstwa, twórczo intuicyjny talent, jakim dysponował Bodo, znajdował odzwierciedlenie w pojawiającym się okresowo pędzie twórczym w zakresie muzyki, malarstwa, a także wynalazków technicznych. Tematyka jego różnorodnych publikacji stanowiła odbicie żywego zainteresowania, którym darzył ogrom fascynujących możliwości wyrażania przez człowieka własnej osobowości. Jako członek zespołu autorskiego uchodził za pełnego pasji, kreatywnego twórcę struktury dzieła, który zachowywał orientację nawet w powodzi materiałów, za źródło kontaktów oraz tego, kto zawsze doprowadzał do realizacji powziętych zamierzeń. Bodo J. Baginski zginął śmiercią tragiczną w czerwcu 2012 roku w swoim ogrodzie w Irlandii. międzynarodowe uznanie. W 1990 roku Autorzy przeprowadzili się do pełnej spokoju Irlandii południowo-zachodniej, aby pracować tam nad dalszymi książkami. Oprócz pisarstwa, twórczo intuicyjny talent, jakim dysponował Bodo, znajdował odzwierciedlenie w pojawiającym się okresowo pędzie twórczym w zakresie muzyki, malarstwa, a także wynalazków technicznych. Tematyka jego różnorodnych publikacji stanowiła odbicie żywego
zainteresowania, którym darzył ogrom fascynujących możliwości wyrażania przez człowieka własnej osobowości. Jako członek zespołu autorskiego uchodził za pełnego pasji, kreatywnego twórcę struktury dzieła, który zachowywał orientację nawet w powodzi materiałów, za źródło kontaktów oraz tego, kto zawsze doprowadzał do realizacji powziętych zamierzeń. Bodo J. Baginski zginął śmiercią tragiczną w czerwcu 2012 roku w swoim ogrodzie w Irlandii.

Fot. https://blog.aromapraxis.de/2012/06/06/bodo-j-baginski-r-i-p/

Alan E. Baklayan

Alan E. Baklayan – w młodości zgłębiał naukę mnichów Shaolin oraz Tai Chi Chuan i chińską filozofię wraz z jej holistycznym, energetycznym podejściem do człowieka. W 1977 roku otworzył w Monachium szkołę Kung Fu i Tai Chi Chuan. Od roku 1985 pracuje jako uzdrowiciel w Monachium. Jest jednym z nielicznych terapeutów, którzy skutecznie leczą pasożyty i choroby grzybicze.
Fot. http://ezo-ksiazki.blogspot.com/2016/10/273-pasozyty-prawdziwa-przyczyna-chorob.html

dr Neal D. Barnard

dr Neal D. Barnard – profesor na Uniwersytecie Georga Washingtona na Wydziale Medycyny i Nauki o Zdrowiu, prezes Komisji Lekarzy dla Odpowiedzialnej Medycyny (organizacji non-profit), a także Autor bestsellerów New York Timesa. Od wielu lat zajmuje się przeprowadzaniem przełomowych badań klinicznych potwierdzających wpływ diety na zdrowie człowieka. Często gości w radiu i telewizji.
Fot. https://alchetron.com/Neal-D-Barnard

Michele Bender

Michele Bender – nagradzana pisarka, którą publikowano w takich czasopismach jak The New York Times, Family Circle, Glamour, Real Simple, Redbook, In Style i wielu innych.

Fot. https://www.michelebender.com/about-1/

dr Susan S. Blum

dr Susan Blum – pionierka medycyny funkcjonalnej i adiunkt kliniczny na wydziale medycyny prewencyjnej w Mount Sinai School of Medicine w Nowym Jorku. Od prawie dwudziestu lat leczy pacjentów z chorobami przewlekłymi. Dzięki pasji i zaangażowaniu pomaga zmienić system opieki zdrowotnej. Poprzez swoją praktykę lekarską, działania edukacyjne i naukowe, a także książki i warsztaty, doktor Blum zachęca pacjentów, by nie poprzestawali na maskowaniu objawów chorobowych i zajęli się zwalczeniem przyczyn choroby.

Instytut inny niż wszystkie

Jako założycielka Blum Center for Health w Rye Brook w Nowym Jorku, doktor Blum przyjmuje indywidualne podejście do każdego pacjenta, co jest niezwykle ważne w leczeniu chorób przewlekłych i ich zapobieganiu. Jest specjalistką medycyny prewencyjnej, a także członkiem Medycznej Rady Konsultacyjnej w programie Doktor Oz radzi. Występowała w Fox 5 News oraz ABC Eyewitness News i jest często cytowana przez takie źródła informacji jak Real Simple, Harper’s Bazaar i Redbook. Misją Blum Center for Health jest oferowanie chorym indywidualnego programu leczenia, dzięki nawiązaniu partnerskiej relacji z pacjentami, dostarczeniu im przełomowych metod leczenia z dziedziny medycyny funkcjonalnej, udzieleniu im wsparcia we wprowadzaniu korzystnych dla zdrowia zmian oraz nauczeniu ich dbania o siebie.

Blum Center for Health koncentruje się na metodach leczenia z dziedziny medycyny funkcjonalnej, medycyny umysłu i ciała oraz medycyny żywienia. „Lekarze bardzo często zalecają pacjentom, aby ograniczyli stres, lepiej się odżywiali i zadbali o większą równowagę wewnętrzną” – mówi dr Blum. – „Niestety, smutna rzeczywistość jest taka, że mało kto wie, jak tego dokonać. Blum Center for Health uczy tego pacjentów, prowadząc warsztaty kulinarne, a także organizując zajęcia z pracy z ciałem i umysłem oraz bezpłatne wykłady”.

Wykwalifikowany lekarz

Doktor Blum zakończyła międzynarodowe szkolenie w St-Luke’s Roosevelt Hospital, odbyła staż z medycyny prewencyjnej w Mount Sinai School of Medicine w Nowym Jorku i jest certyfikowaną specjalistką medycyny prewencyjnej. Dyplom lekarski otrzymała na Public Health w Columbia University, a szkolenie z medycyny funkcjonalnej odbyła w Instytucie Medycyny Funkcjonalnej w Gig Harbor, w Waszyngtonie. Jest również członkinią Senior Teaching Faculty w Center for Mind-Body Medicine w Waszyngtonie i prowadzi szkolenia na całym świecie.
Fot. https://twitter.com/susanblummd

Ty M. Bollinger

Ty M. Bollinger – były zawodowy kulturysta, producent filmów dokumentalnych, gospodarz audycji radiowej i autor poradników o alternatywnych metodach leczenia. A przede wszystkim badacz raka. Gdy kilku członków jego rodziny zachorowało na nowotwory i tradycyjne terapie nie dawały pozytywnych rezultatów, zaczął poszukiwać wszystkiego na temat przemysłu medycznego oraz alternatywnych metod leczenia raka.

Autor filmów otwierających oczy

Największą sławę przyniosły mu dwie przełomowe serie dokumentalne dotyczące leczenia raka, które wyprodukował: „Quest for the Cures” i „The Truth about Cancer: A Global Quest”. Zostały obejrzane przez ponad 10 milionów osób na całym świecie. Ze swojego życia uczynił misję, by podzielić się z innymi tym, czego nauczył się przez lata badań: większości chorób, w tym raka, można łatwo zapobiec, a nawet wyleczyć je bez silnych środków syntetycznych oraz operacji.
Fot. https://www.amazon.com/Ty-M.-Bollinger/e/B00EOWGHMA

dr Janet Bond Brill

dr Janet Bond Brill – jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych specjalistek z dziedziny zdrowia i autorką międzynarodowych bestsellerów. Jako wykwalifikowany fizjolog od lat jest zapraszana do programów telewizyjnych, radiowych oraz udziela wywiadów w prasie. Jej książki zostały uznane za przełomowe publikacje w dziedzinie zwalczania chorób układu krążenia oraz wdrażania zdrowego stylu życia.
Fot. http://www.subiektywnieoksiazkach.pl/2014/03/janet-bond-brill-obniz-swoje-cisnienie.html

Brooke Boon

Booke Boon – jest założycielką i prowadzącą program Holy Yoga (Święta Joga). Jest energiczną i oddaną miłośniczką jogi, uzdrawiania i Pana. W swoje nauki kreatywnie wplata duchowość, ułożenie ciała, wiedzę praktyczną i Słowo. W trakcie rozwijania, propagowania i prowadzenia zajęć Świętej Jogi w kraju, została pobłogosławiona pozycją przywódcy Christian Yoga Movement (Ruch Jogi Chrześcijańskiej). Brooke stworzyła i zaczęła udostępniać program treningowy Świętej Jogi, który szkoli oddanych nauczycieli, aby ci inspirowali uczniów do połączenia się z Chrystusem. Brooke jest wielce wdzięczna praktyce jogi i połączeniu z Chrystusem jako całości i prawdziwej ścieżce do zdrowia fizycznego i duchowego. „Miłość do Pana i Jego Słowa nadały tej praktyce mocy, płynności i wdzięku. Niczego takiego wcześniej się nie uczyłam ani nie nauczałam. To jest prawdziwa forma oddawania czci”. Brooke mieszka razem z mężem Jarrettem i trójką dzieci: Jorym, Jace i Brynn, w Phoenix w Arizonie. Możesz się z nią skontaktować na www.holyyoga.net lub pod numerem tel. 866-737-HOLY.

Fot. http://mokshayogaphx.com/trainer-item/brooke-boon/

ZAPISZ SIĘ