Autorzy

dr Paul Anderson

Dr Paul Anderson jest lekarzem medycyny naturopatycznej, który pracuje w Seattle oraz w Rosarito w Meksyku. Jego praktyka skupia się na pacjentach z rakiem i chorobami przewlekłymi w zaawansowanym stadium. Jest szanowanym lekarzem, pedagogiem i zawodowym pisarzem, który koncentruje swoje wysiłki na praktyce klinicznej i ciągle rozwija swoją wiedzę medyczną. Od ponad 20 lat zajmuje się integracyjną praktyką onkologiczną, z czego 8 lat jego pracy obejmowało badania kliniczne na ludziach. Mieszka w Seattle ze swoją żoną Lori i spędza tyle czasu, ile to tylko możliwe, z pięciorgiem dorosłych dzieci i pięciorgiem wnucząt.

Fot. https://www.facebook.com/drandersoncme

mgr inż. Clemens G. Arvay

Mgr inż. Clemens G. Arvay, jest austriackim biologiem i autorem wielu bestsellerów. Studiował Ekologię Krajobrazu i Stosowane Nauki o Roślinach w Wiedniu i Grazu. Jego praca koncentruje się na relacji człowiek-natura, skupiając się na korzyściach zdrowotnych wynikających z kontaktu z roślinami, zwierzętami i krajobrazami.

Naukowe zainteresowania

Arvay opowiada się za eko-psychosomatycznym spojrzeniem na człowieka i rozumie ludzki organizm rozciągnięty poza jego powierzchnię skóry i zintegrowany z kompleksowym funkcjonalnym kręgiem z naturą. Jego celem jest stworzenie eko-psychosomatyki jako ogólnie przyjętej, interdyscyplinarnej nauki, w której ścisła współpraca obejmuje biologię, medycynę, psychologię i nauki społeczne.
Arvay jest członkiem znanego austriackiego Forum Science & Environment (Forum austriackich naukowców zajmujących się ochroną środowiska) .

Fot. https://www.clemensarvay.com/

dr Dina Aschbach

Dr Dina Aschbach – studiowała na Uniwersytecie Medycznym w Tashkent (Uzbekistan), jest autorką ponad 50 prac naukowych, serii popularnych książek oraz 12 patentów. Jej naturalne metody leczenia są cenione i praktykowane w wielu krajach. Prowadzi centrum medyczne w Kijowie, a obecnie mieszka i pracuje w Niemczech.

Fot. http://www.rp-online.de/nrw/staedte/mettmann/einsatz-fuer-die-ukraine-aid-1.5247706

dr Jonathan Aviv

Dr Jonathan Aviv – jest otolaryngologiem, chirurgiem i profesorem medycyny, jak również wynalazcą urządzenia, które pozwala na diagnozę problemów z przełykaniem bez użycia rentgena. Urodził się w Nowym Jorku i tu ukończył również chemię na Uniwersytecie Columbia. Założył największy w swoim kraju ośrodek zajmujący się chorobami uszu, nosa i gardła – The Voice and Swallowing Center.

Fot. http://safeendoscopy.com/dr-jonathan-aviv-discusses-upper-endoscopy-tne-risk-endoscopic-cross-contamination-wfan/

Katharina Bachman

Katharina Bachman jest autorką powieści i książek dla dzieci. W 2001 r. wyemigrowała do Malezji, gdzie była redaktorką naczelną czasopisma w języku niemieckim. Dziś mieszka w Kuala Lumpur. Pracuje jako wykładowca i ekspert od Azji w AIDA Cruises. Co roku podróżuje po Morzu Południowochińskim przez trzy miesiące i wygłasza wykłady na temat kultur azjatyckich.

Fot. http://www.katharinabachman.de/

prof. dr Tsolmonpurev Badarchin

Prof. dr Tsolmonpurev Badarchin – ukończył studia medyczne, a następnie pod okiem najlepszych specjalistów na Wschodzie praktykował akupunkturę i moksaterapię. Obecnie, wraz z lek. med. Khandą Galsan, przeprowadzają zabiegi i dzielą się swoja wiedzą również w Polsce.
Fot. http://ezo-ksiazki.blogspot.com/2014/10/122-akupunktura.html

Bodo J. Baginski

Bodo J. Baginski – urodził się w 1952 roku jako czwarty syn poety Bodo Baginskiego i pisarki Olli Baginski. Po zakończeniu nauki w szkole waldorfskiej oraz kilku latach studiów i wędrówek uzyskał dyplom fizjoterapeuty. W ramach własnej praktyki przez kolejnych dwanaście lat leczył około 30 000 pacjentów. Po przerwaniu tej ścieżki kariery zawodowej, poświęcił się intensywnemu studiowaniu alternatywnych metod leczenia. Później założył własne wydawnictwo oraz księgarnię oferującą sprowadzaną z zagranicy literaturę fachową z zakresu ezoteryki. W 1985 roku rozpoczął autorską współpracę z Shalilą Sharamon, która zaowocowała kilkunastoma publikacjami, które zdobyły międzynarodowe uznanie. W 1990 roku Autorzy przeprowadzili się do pełnej spokoju Irlandii południowo-zachodniej, aby pracować tam nad dalszymi książkami. Bodo J. Baginski zginął śmiercią tragiczną w czerwcu 2012 roku w swoim ogrodzie w Irlandii.

Fot. https://blog.aromapraxis.de/2012/06/06/bodo-j-baginski-r-i-p/

Alan E. Baklayan

Alan E. Baklayan – w młodości zgłębiał naukę mnichów Shaolin oraz Tai Chi Chuan i chińską filozofię wraz z jej holistycznym, energetycznym podejściem do człowieka. W 1977 roku otworzył w Monachium szkołę Kung Fu i Tai Chi Chuan. Od roku 1985 pracuje jako uzdrowiciel w Monachium. Jest jednym z nielicznych terapeutów, którzy skutecznie leczą pasożyty i choroby grzybicze.
Fot. http://ezo-ksiazki.blogspot.com/2016/10/273-pasozyty-prawdziwa-przyczyna-chorob.html

dr Neal D. Barnard

Dr Neal D. Barnard – profesor na Uniwersytecie Georga Washingtona na Wydziale Medycyny i Nauki o Zdrowiu, prezes Komisji Lekarzy dla Odpowiedzialnej Medycyny (organizacji non-profit), a także Autor bestsellerów New York Timesa. Od wielu lat zajmuje się przeprowadzaniem przełomowych badań klinicznych potwierdzających wpływ diety na zdrowie człowieka. Często gości w radiu i telewizji.
Fot. https://alchetron.com/Neal-D-Barnard

Michele Bender

Michele Bender – nagradzana pisarka, którą publikowano w takich czasopismach jak The New York Times, Family Circle, Glamour, Real Simple, Redbook, In Style i wielu innych.

Fot. https://www.michelebender.com/about-1/

Amy Berger

Amy Berger – posiada tytuł magistra w zakresie dietetyki, jest certyfikowanym specjalistą do spraw odżywiania i praktykiem terapii dietetycznych. Ta weteranka Amerykańskich Sił Powietrznych samodzielnie zweryfikowała to, co specjaliści nazywają „właściwym postępowaniem” mającym na celu zrzucenie zbędnych kilogramów i podtrzymanie zdrowia. Gdy jej badania potwierdziły brak skuteczności, wpadła na innowacyjny i w pełni skuteczny pomysł dbania o ludzkie ciało.

Gdy coś nie działa, trzeba to zmienić!

Amy rozpoczęła badania na własną rękę, gdyż pragnęła zrozumieć dlaczego konwencjonalne porady na temat diet niskokalorycznych i niskotłuszczowych oraz ćwiczeń fizycznych nie dają obiecanych wyników. Dzięki swoim badaniom odkryła, że większość informacji dotyczących „zdrowych diet”, w które wierzymy jest niewłaściwa i w niektórych przypadkach całkowicie błędna.

Zdrowie bez wyrzeczeń? To możliwe!

Autorka na własnej skórze doświadczyła tych ciężkich lekcji i poświęciła swoją karierę na pokazywanie innym, że aktywne zdrowie nie wymaga głodówki, odmawiania sobie przyjemności ani spędzania całego życia na siłowni. Nie da się żyć na samej sałacie. Jak zwykła mawiać: Prawdziwi ludzie potrzebują prawdziwego jedzenia!

Fot. https://www.chelseagreen.com/writer/amy-berger/

Ashley Black

Ashley Black – autorka książek, wynalazczyni, coach, influencerka i matka. Twórczyni nauki zwanej Powięziologią i metody FasciaBlaster®, pozwalającej raz na zawsze pozbyć się cellulitu. Urodziła się z młodzieńczym reumatoidalnym zapaleniem stawów. Lekarze zapowiadali, że w wieku trzydziestu lat będzie poruszać się na wózku. Postanowiła się jednak nie poddawać. Po wielu latach walki odnalazła rozwiązanie – za stan jej zdrowia odpowiadała tkanka powięziowa. Dzięki temu odkryła nie tylko drogę do odzyskania sił witalnych, ale również pięknego wyglądu całego ciała. Swoją wiedzą dzieli się teraz z kobietami na całym świecie.

Fot. https://pl.pinterest.com/ashleyblackguru/ashley-black-guru/

ZAPISZ SIĘ