prof. dr Friedrich Hainbuch

https://www.amazon.de/Friedrich-Hainbuch/e/B00E2TRZQW

Prof. dr Friedrich Hainbuch – rocznik 1953, ma za sobą niezwykle zróżnicowaną drogę życiową. Po maturze studiował najpierw teologię katolicką, historię i filozofię, po czym uzyskał tytuł doktora teologii. W tym czasie przez trzy lata pracował jako asystent naukowy na Uniwersytecie w Bonn. Następnie uzyskał kwalifikacje w dziedzinie nauki o sporcie ze szczególnym uwzględnieniem aktywności w wieku podeszłym. Zdobył także tytuły doktorskie z nauk medycznych oraz gerontologii.

Szerokie zainteresowania

Dzięki szerokim zainteresowaniom udało mu się wydać liczne publikacje naukowe i bestsellerowe książki. Już w czasach szkolnych leżało mu na sercu dobro przyrody i środowiska naturalnego oraz wielu zagrożonych gatunków zwierząt, ale dopiero zakup starej zagrody umożliwił mu aktywną działalność na rzecz ochrony zwierząt.

Terapia pszczelimi produktami 

Odkąd mnożą się doniesienia o tym, że pszczoła staje się gatunkiem zagrożonym, postanowił zaangażować się też na rzecz tych owadów i udziela schronienia sześciu pszczelim rodzinom. Zaniepokojony skandalami związanymi z jakością artykułów spożywczych i rosnącą liczbą doniesień o niedostatecznie sprawdzonych lekach, postanowił szukać metod alternatywnych i znalazł je w postaci terapii produktami pszczelimi.

ZAPISZ SIĘ