Gail Weatherill

Gail Weatherill jest certyfikowaną pielęgniarką od czterdziestu lat. Na przestrzeni minionych dwóch dekad wyspecjalizowała się w opiece nad osobami z demencją i współpracy z ich rodzinami. Była dyrektor ds. pielęgniarstwa w placówce opieki długoterminowej, jest również certyfikowaną edukatorką w zakresie choroby Alzheimera. Obecnie pracuje z rodzinami i profesjonalnymi opiekunami jako coach i „pielęgniarka od demencji”.
Gail jest też współzałożycielką The Alzheimer’s and Dementia Caregivers Support Group – grupy wsparcia dla opiekunów osób z demencją i chorobą Alzheimera. Jest to zamknięta grupa na Facebooku, która zrzesza 50 tys. osób z ponad 100 krajów świata. Pisze na temat opieki nad rodzinami w kryzysie, kontroli objawów chorobowych u schyłku życia chorych, terapii alternatywnych w opiece nad osobami z demencją oraz porażek środowiska medycznego i grup wyznaniowych w kwestii wsparcia chorych.
Gail Weatherill w przeszłości zdobyła nagrodę Excellence in Caring Practices Award, przyznawaną przez American Association of Critical-Care Nurses. Mieszka w Charlottesville w stanie Virginia. Jest absolwentką University of Virginia i zagorzałą fanką tamtejszej drużyny sportowej. Posiada kota rasy maine coon o imieniu Baby Silas.

ZAPISZ SIĘ