Kristen Willeumier

Kristen Willeumier jest neurobiologiem z doświadczeniem badawczym w neurobiologii i neuroobrazowaniu. Uzyskała tytuł licencjata psychologii w Boston College, tytuł magistra nauk fizjologicznych w UCLA College of Letters and Sciences oraz tytuł magistra i doktora neurobiologii w David Geffen School of Medicine na UCLA (Uniwersytet Kalifornijski w Los Angeles, USA). Pracę dyplomową prowadziła w laboratorium neurofizjologii na UCLA oraz w laboratorium neurogenetyki w Cedars-Sinai Medical Center. Kontynuowała swoje prace w dziedzinie chorób neurodegeneracyjnych w Departamencie Neurologii w Cedars-Sinai Medical Center w Los Angeles. W uznaniu badań prowadzonych na UCLA i w Cedars-Sinai Medical Center otrzymała nagrodę National Research Service Award Fellowship od National Institutes of Health. Swoje prace prezentowała na krajowych i międzynarodowych spotkaniach naukowych, w tym w Society for Neuroscience oraz na Gordon Research Conference w Hong Kongu, w Chinach.

W latach 2009-2016 dr Willeumier pełniła funkcję dyrektora ds. neuroobrazowania i badań klinicznych w Amen Clinics, klinikach założonych przez dr. Daniela G. Amena. Dr Willeumier jest autorką wielu publikacji w czasopismach medycznych, w tym w “The Journal of Alzheimer’s Disease”, “Nature Translational Psychiatry”, “The Journal of Neuroscience” oraz “The Journal of Nuclear Medicine”.

Obecnie dr Willeumier zasiada w Naukowej Radzie Doradczej Tate Technology, LLC, firmy z siedzibą w Los Angeles, zajmującej się bezpieczeństwem sportowym i licencjonowaniem technologii. Wcześniej pełniła funkcję doradcy naukowego w Instytucie Medycyny Uzależnień w Newport Beach, w Kalifornii oraz w Centrum Kliniki Neurobiologii Bangkok Dusit Medical Services Wellness Clinic w Bangkoku, w Tajlandii.

ZAPISZ SIĘ