dr Nida Chenagtsang

https://www.facebook.com/DoctorNida/

Dr Nida Chenagtsang urodził się w Amdo w Tybecie. Zainteresował się tradycyjną medycyną swojego ludu i rozpoczął edukację medyczną w miejscowym szpitalu Tradycyjnej Medycyny Tybetańskiej. W późniejszym okresie otrzymał stypendium na Lhasa Tibetan Medical University, gdzie ukończył lekarską edukację w 1996 roku. Pracował w szpitalach Tradycyjnej Medycyny Tybetańskiej w Lhasa (Lhasa Mentsekhang) i Lhoka.

Wieloletnie doświadczenie medyczne

Dr Nida opublikował wiele artykułów i kilkanaście książek z zakresu Tradycyjnej Medycyny Tybetańskiej. Prowadził również rozległe badania poświęcone tej tematyce. Przyniosło mu to uznanie w kręgach medycznych zarówno Wschodu, jak i Zachodu. Jest Dyrektorem Medycznym Sorig Khang International (SKI), organizacji znanej przedtem jako Academy for Traditional Tibetan Medicine (IATTM), oraz współzałożycielem International Ngak-Mang Institutee (NMI), które zostało utworzone, aby kultywować tradycję Rebkong Ngakpa we współczesnym społeczeństwie tybetańskim.

Międzynarodowe szkolenia z zakresu Tradycyjnej Medycyny Tybetańskiej

Nauki Autora są znane w Azji, Europie, Ameryce i Australii. Nieustannie podróżując, szkoli studentów w temacie Tradycyjnej Medycyny Tybetańskiej, masażu Kunye, terapii mantrami, diety i stylu życia, analizy snów, Sacze (nauki o organizacji i aranżacji przestrzeni), a także Życia i Śmierci według medycyny tybetańskiej. Dr Nida jest doświadczonym i kompetentnym nauczycielem, posiadającym niezwykły dar przekazywania niuansów tradycyjnych metod przywracania zdrowia zachodniej publiczności.

ZAPISZ SIĘ