dr Susan S. Blum

https://twitter.com/susanblummd

Dr Susan Blum – pionierka medycyny funkcjonalnej i adiunkt kliniczny na wydziale medycyny prewencyjnej w Mount Sinai School of Medicine w Nowym Jorku. Od prawie dwudziestu lat leczy pacjentów z chorobami przewlekłymi. Dzięki pasji i zaangażowaniu pomaga zmienić system opieki zdrowotnej. Poprzez swoją praktykę lekarską, działania edukacyjne i naukowe, a także książki i warsztaty, doktor Blum zachęca pacjentów, by nie poprzestawali na maskowaniu objawów chorobowych i zajęli się zwalczeniem przyczyn choroby.

Instytut inny niż wszystkie

Jako założycielka Blum Center for Health w Rye Brook w Nowym Jorku, doktor Blum przyjmuje indywidualne podejście do każdego pacjenta, co jest niezwykle ważne w leczeniu chorób przewlekłych i ich zapobieganiu. Jest specjalistką medycyny prewencyjnej, a także członkiem Medycznej Rady Konsultacyjnej w programie Doktor Oz radzi. Występowała w Fox 5 News oraz ABC Eyewitness News i jest często cytowana przez takie źródła informacji jak Real Simple, Harper’s Bazaar i Redbook. Misją Blum Center for Health jest oferowanie chorym indywidualnego programu leczenia, dzięki nawiązaniu partnerskiej relacji z pacjentami, dostarczeniu im przełomowych metod leczenia z dziedziny medycyny funkcjonalnej, udzieleniu im wsparcia we wprowadzaniu korzystnych dla zdrowia zmian oraz nauczeniu ich dbania o siebie.

Blum Center for Health koncentruje się na metodach leczenia z dziedziny medycyny funkcjonalnej, medycyny umysłu i ciała oraz medycyny żywienia. „Lekarze bardzo często zalecają pacjentom, aby ograniczyli stres, lepiej się odżywiali i zadbali o większą równowagę wewnętrzną” – mówi dr Blum. – „Niestety, smutna rzeczywistość jest taka, że mało kto wie, jak tego dokonać. Blum Center for Health uczy tego pacjentów, prowadząc warsztaty kulinarne, a także organizując zajęcia z pracy z ciałem i umysłem oraz bezpłatne wykłady”.

Wykwalifikowany lekarz

Doktor Blum zakończyła międzynarodowe szkolenie w St-Luke’s Roosevelt Hospital, odbyła staż z medycyny prewencyjnej w Mount Sinai School of Medicine w Nowym Jorku i jest certyfikowaną specjalistką medycyny prewencyjnej. Dyplom lekarski otrzymała na Public Health w Columbia University, a szkolenie z medycyny funkcjonalnej odbyła w Instytucie Medycyny Funkcjonalnej w Gig Harbor, w Waszyngtonie. Jest również członkinią Senior Teaching Faculty w Center for Mind-Body Medicine w Waszyngtonie i prowadzi szkolenia na całym świecie.

ZAPISZ SIĘ