Zdzisław Drobner

Zdzisław Drobner – specjalista masażu chińskiego, akupunktury i terapii manualnej (chiropraktyk, osteopata). Posiada tytuł zawodowy i uprawnienia mistrza chiropraktyki (Master of Chiropractic), nadane mu przez Institut für Chiropraktik und Osteopathieforschung w Kolonii. Jest członkiem Niemieckiego Związku Chiropraktyków (BDC).

Długoletnia praktyka i doświadczenie

Ukończył kursy zawodowe z akupunktury, masażu chińskiego i aurikuloterapii. W latach 1978-2014 prowadził prywatny gabinet terapii manualnej tkanek miękkich i Tradycyjnego Masażu Chińskiego w Częstochowie. Obecnie specjalizuje się w zastosowaniach amerykańskiej activator chiropractic, akupunkturze igłowej i laserowej narządu ruchu, wspomaganego technicznie masażu perkusyjnego, a w szczególności terapii skręceń miednicy w leczeniu skolioz.

Autorski system terapii

Opracował system terapii manualnej kręgosłupa, oparty na wybranych elementach masażu klasycznego i chińskiego, ortobionomii, terapii czaszkowo-krzyżowej oraz technik osteopatycznych. Od 2000 roku prowadzi kursy miękkiej terapii manualnej (głównie dla studentów fizjoterapii) jak również opracowanej przez siebie autorskiej metody zachowawczej terapii skolioz, masażu chińskiego, biomasażu według własnej koncepcji oraz specjalnych technik, w tym masażu Gua Sha. Wykłada również na sympozjach kierunkowych i zjazdach naukowych, a od 2015 roku prowadzi kursy „Suche igłowanie” dla lekarzy, fizjoterapeutów i masażystów.

ZAPISZ SIĘ