Medycyna funkcjonalna – terapie przyszłości

Holistyczne uzdrawianie chorób przewlekłych

  • ISBN: 978-83-8168-284-8;
  • Cena katalogowa: 49.40 zł;
  • Ilość stron: 360;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2019;
  • Nr wydania: I;
Natalia Paszko
Natalia Paszko
10
1

Co drugi Polak cierpi na choroby przewlekłe

Obecnie aż połowa Polaków cierpi na chorobę przewlekłą, a jedna czwarta choruje na więcej niż jedno schorzenie o tym charakterze. Śmiało można stwierdzić, że mamy do czynienia z epidemią, która jest jednym z największych wyzwań ludzkości. Nawet nastolatkowie i dzieci są już obciążone przewlekłymi schorzeniami takimi jak otyłość i cukrzyca. Medycyna akademicka w większości tych przypadków sobie nie radzi. Gdzie zatem szukać pomocy i jaką wybrać drogę powrotu do zdrowia podpowie Ci Autor tej książki.

Holistyczne podejście do zdrowia

Chris Kresser to jeden z najbardziej wpływowych ludzi w dziedzinie zdrowia i fitnessu, licencjonowany akupunkturzysta, założyciel Kresser Institute i współzarządzający California Center for Functional Medicine. W swojej publikacji omawia wpływ medycyny konwencjonalnej na choroby przewlekłe. Proponuje nowy sposób patrzenia na każdą dolegliwość, przedstawiając jej proces diagnostyczny i terapeutyczny. Prezentuje medycynę funkcjonalną, która łączy w sobie wiele dziedzin nauki (biochemię, genetykę, dietetykę, styl życia) oraz wiedzę i doświadczenie medycyny chińskiej oraz zachodniej. Wyjaśnia jaki wpływ na rozwój przewlekłych schorzeń ma sposób odżywiania oraz styl życia naszych przodków. Uświadamia, że aby zatrzymać proces chronicznego chorowania należy zmienić swoje nawyki i określone zachowania, a także powrócić do natury.

Czy choroby przewlekłe da się wyleczyć?

Autor opracował kompletny program, który obejmuje nowoczesne spojrzenie na funkcjonowanie ludzkiego organizmu oraz tłumaczy dlaczego chorujemy i jak możemy uwolnić się od dolegliwości. Opisana w książce medycyna funkcjonalna skupia się na odnalezieniu podstawowej przyczyny choroby i wyjaśnia związki pomiędzy poszczególnymi układami ciała. Co więcej, uświadamia, jaki wpływ na nasze ciało ma zarówno środowisko (dieta, styl życia, mikroorganizmy, alergeny, toksyny środowiskowe i stres), jak i genetyka. Szczególnie skuteczna jest w eliminowaniu chorób cywilizacyjnych oraz autoimmunologicznych takich jak otyłość, cukrzyca, alergie, depresja zaburzenia hormonalne. Przedstawione przez Autora terapie przyszłości potrafią skutecznie i tanio zapobiegać, a nawet cofać objawy przewlekłych schorzeń i przywracać naturalną równowagę w organizmie.

Sprawdzone sposoby zapobiegania chorobom przewlekłym

Autor był świadkiem uzdrowień z wielu rodzajów chorób takich jak: problemy trawienne, zespół jelita drażliwego, zapalenie reumatoidalne, choroby autoimmunologiczne, wahania nastroju, zaburzenia metaboliczne, a także inne dolegliwości. Dzięki niemu miliony ludzi na całym świecie już wygrały walkę z chorobami przewlekłymi i Ty możesz również dołączyć do tego grona.

Skuteczny sposób na przywrócenie harmonii w organizmie!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ