Cała prawda o tłuszczach

Zdrowie i długowieczność dzięki kwasom omega-3

  • ISBN: 978-83-65404-73-2;
  • Cena katalogowa: 39.30 zł;
  • Ilość stron: 304;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2017;
  • Nr wydania: I;
  Mariusz Warda
  NW-Katarzyna Masłowska
  0
  1

  Mity na temat tłuszczów

  Przez lata wmawiano Ci, że tłuszcze są złe i powinny być eliminowane z diety każdego, kto dba o swoją figurę i zdrowie. Obwiniano je o nadwagę czy podwyższony poziom cholesterolu. Przekrzykiwano się argumentami, które nie znajdowały pokrycia w rzeczywistości i które runęły jak domek z kart w momencie wzrostu świadomości zdrowotnej wśród ludzi. Ta książka napisana przez czołowego niemieckiego dziennikarza medycznego, pozwala spojrzeć na tematykę zdrowego odżywiania bez uprzedzeń i narosłych przez dziesięciolecia mitów.

  Rewolucyjne fakty o tłuszczach

  – duże ilości olejów roślinnych oraz margaryny są niezdrowe,
  – cholesterol dostarczany wraz z pożywieniem nie przyczynia się do zachorowań układu krążenia,
  – utwardzane tłuszcze roślinne podwajają ryzyko wystąpienia cukrzycy oraz zwielokrotniają ryzyko zachorowań układu krążenia,
  – im bardziej tłusta ryba, tym lepiej dla mózgu i serca,
  – tłuste orzechy obniżają prawdopodobieństwo zachorowania na choroby krążenia o 40%.

  Sekret długowieczności zawarty w tłuszczach

  Utrzymanie zdrowia do późnych lat życia jest prawdziwym luksusem. Zdrowie oznacza radość życia oraz energię, aktywne spędzanie czasu oraz długowieczność. Czy jest to osiągalne? Zgodnie ze współczesnym stanem wiedzy odpowiedź brzmi tak! Co jest sekretem ludzi długowiecznych? Dlaczego to właśnie na Krecie i w Japonii żyje najwięcej dziewięćdziesięcio- i stulatków? Dlaczego są oni sprawni także umysłowo? Pewnie trudno uwierzyć, że jednym z możliwych wytłumaczeń jest odpowiedni tłuszcz w diecie.

  Sprawne serce przy zastosowaniu tłuszczu

  Określone rodzaje tłuszczów są ważne dla zdrowego serca. To dzięki nim utrzymasz Twoje żyły w dobrym stanie i unikniesz odkładania się w nich złogów. Tym samym wzrastać będzie również poziom zdrowych tłuszczów we krwi. Są to tłuszcze, które sprawiają, że krew staje się bardziej płynna.

  Dobre tłuszcze sprzymierzeńcami w utrzymaniu zdrowia

  Andreas Jopp w swojej książce opisuje, jak żyć dłużej stosując odpowiednie tłuszcze i w jaki sposób je wybierać. Dzięki jego poradom z łatwością utrzymasz w zdrowiu naczynia krwionośne oraz obniżysz poziomu cholesterolu. Dowiesz się jak przeciwdziałać udarom i zawałom oraz poznasz klucz do zachowania idealnej sylwetki. Nauczysz się wybierać produkty bogate w zdrowe nienasycone kwasy tłuszczowe, a także omijać szerokim łukiem produkty, które zawierają śmiertelnie niebezpieczne tłuszcze trans, nazywane przez lekarzy jednym z największych skandali żywieniowym w historii. Autor zdemaskuje również kłamstwa wielokrotnie wpajane Ci w reklamach.

  Tłusto czyli… zdrowo!

    

   Patroni:

   ZAPISZ SIĘ