Cała prawda o tłuszczach. Zdrowie i długowieczność dzięki kwasom omega-3
  • ISBN: 978-83-65404-73-2;
  • Cena katalogowa: 39.30 zł;
  • Ilość stron: 304;
  • Oprawa: miękka;
  • Data ostatniego wydania: 2017;
  • Nr wydania: I;

Mity na temat tłuszczów

Przez lata wmawiano nam, że tłuszcze są złe i powinny być eliminowane z diety każdego, kto dba o swoją figurę i zdrowie. Obwiniano je o nadwagę czy podwyższony poziom cholesterolu. Przekrzykiwano się argumentami, które nie znajdowały pokrycia w rzeczywistości i które runęły jak domek z kart w momencie wzrostu świadomości zdrowotnej wśród ludzi. Ta książka napisana przez czołowego niemieckiego dziennikarza medycznego, pozwala spojrzeć na tematykę zdrowego odżywiania bez uprzedzeń i narosłych przez dziesięciolecia mitów.

Dobre tłuszcze sprzymierzeńcami w utrzymaniu zdrowia

Jej autor wyjaśnia, jak żyć dłużej stosując odpowiednie tłuszcze i w jaki sposób je wybierać. Objaśni złożone działanie tłuszczów nienasyconych i nasyconych, przedstawi ich związek z chorobami autoimmunologicznymi. Zagłębi się w szczegółowe omówienie tłuszczów Omega 3, Omega 6 oraz kwasów DHA. Dzięki jego poradom łatwe stanie się utrzymanie w zdrowiu naczyń krwionośnych oraz obniżenie poziomu cholesterolu. Czytelnik dowie się jak przeciwdziałać udarom i zawałom oraz pozna klucz do zachowania idealnej sylwetki. Nauczy się wybierać produkty bogate w zdrowe nienasycone kwasy tłuszczowe, a także omijać szerokim łukiem produkty, które zawierają śmiertelnie niebezpieczne tłuszcze trans, nazywane przez lekarzy jednym z największych skandali żywieniowym w historii. Autor zdemaskuje również kłamstwa wielokrotnie wpajane nam w reklamach.

Książka wyróżniona przez czytelników

O jakości tej publikacji najdobitniej świadczy fakt, że przez wiele miesięcy znajdowała się na listach bestsellerów opiniotwórczych magazynów takich jak „Focus” oraz „Stern”. Nawet codzienna gazeta „Bild” opublikowała jej fragmenty w pięciu częściach. Od teraz również polscy czytelnicy mają szansę poznać fakty i mity na temat tłuszczów i ich roli w naszym organizmie.

Tłusto czyli… zdrowo!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ