Barbara Simonsohn

http://www.spiritofhealth2018.com/referenten/barbara-simonsohn/

Barbara Simonsohn – swoją pierwszą kurację odkwaszającą u dr Renate Collier odbyła już w wieku 23 lat, gdy była studentką nauk społecznych. Mając 27 lat, wzięła udział w jej pierwszym szkoleniu dla prowadzących seminaria na temat odkwaszania. Była też pierwszą osobą, która organizowała seminaria dla dr Renate Collier. Asystowała swojej nauczycielce podczas licznych seminariów-kuracji, jednocześnie sama rozpoczęła prowadzenie seminariów o acydozie, a także organizowała kuracje odkwaszające i głodówki zdrowotne, w których wzięło udział w sumie kilkuset uczestników.

W wieku 24 lat Barbara Simonsohn ukończyła studia wyższe, uzyskując dyplom z politologii. Już jako studentka pisała artykuły do dziennika „Hamburger Abendblatt” i prowadziła kursy na uniwersytecie ludowym. Przez kilka lat z rzędu odwiedzała wspólnotę Findhorn w Szkocji i działała jako woluntariuszka na Haiti, gdzie wraz z 65 kobietami zasadziła ponad 250 drzew owocowych.

Trenerka technik Reiki

W 1981 roku poznała sztukę uzdrawiania Reiki, a w 1984 roku w Stanach Zjednoczonych i Szwajcarii przeszła u dr Barbary Ray, bezpośredniej uczennicy Hawayo Takaty, szkolenie z tej pradawnej metody aktywizacji uniwersalnej energii. Od tamtej pory Barbara Simonsohn przekazuje w Niemczech, Austrii, a także w krajach pozaeuropejskich, wszystkie siedem stopni reiki, łącznie z poziomami nauczycielskimi IIIB, VB i VIIB. Ponad 10 000 osób ukończyło jej seminaria, co czyni z niej jedną z najpopularniejszych nauczycielek tej metody samouzdrawiania.

Jej publikacje są dostępne również w Polsce

Od 1995 roku Barbara Simonsohn publikuje książki na temat zdrowia, a łączny nakład sprzedanych egzemplarzy tylko wersji niemieckojęzycznych wynosi obecnie ponad 445 000. Jej książki przetłumaczono na wiele języków, w tym również na polski. Jej specjalności to superżywność, taka jak papaja, sok z młodego jęczmienia, moringa, chia, konopie, baobab oraz syberyjskie orzeszki cedrowe. Prowadzi wykłady na temat odżywiania, weekendowe seminaria masażu odkwaszającego oraz dłuższe seminaria-kuracje o głodówkach leczniczych i alkalizujących na terenie całych Niemiec i na Teneryfie.

ZAPISZ SIĘ