Kobietologia – kompletny przewodnik po życiu intymnym kobiety

  • ISBN: 978-83-65846-62-4;
  • Cena katalogowa: 44.40 zł;
  • Ilość stron: 320;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2018;
  • Nr wydania: I;
Ewelina Kuryłowicz
NW-Ewelina Kuryłowicz
15
1

Edukacja seksualna to podstawa!

Według przeprowadzonych badań aż połowa Amerykanek w wieku od 16 do 25 lat nie potrafiła wskazać waginy na diagramie anatomicznym, a 65% z nich było zbyt zawstydzone, by użyć słowa „pochwa” lub „wagina”. Wydaje się to nieprawdopodobne, że w XXI wieku kobiety mają tak niską świadomość własnego ciała. Prężnie rozwijający się ruch feministyczny, akcje typu Body Positive, ginekolodzy oraz edukatorzy seksualni mają pełne ręce roboty. Choć młodzież szybko rozpoczyna życie seksualne, to nie jest do końca świadoma swojej anatomii oraz konsekwencji jakie z niej wynikają.

Fachowa pomoc od ginekologa gwiazd

W tej sytuacji jasne jest, że nieumiejętność wskazania na diagramie łechtaczki czy waginy ma wpływ na osiągnięcie pełnej przyjemności z ich korzystania. Na szczęście z pomocą przychodzi dr Sherry A. Ross znana również jako „Dr Sherry”. Wielokrotnie nagradzana ginekolog-położnik, autorka, a także ekspertka ds. zdrowia kobiet. „The Hollywood Reporter” nazwał ją jednym z najlepszych lekarzy w Los Angeles. Castle Connoly okrzyknął najlepszym lekarzem w specjalności ginekologia i położnictwo. Współpracowała z podmiotami takimi jak: Marie Claire, Cosmo, Yahoo, „The Hollywood Reporter”, „Teen Vogue”, Fox News, Glamour, Shape, Parenting, People, In Touch czy „Women’s Health”.

Niech kobiecość stanie się Twoją siłą

Autorka dzięki wieloletniej praktyce lekarskiej odpowiada na najbardziej podstawowe i intymne pytania, jakie kobiety często boją się lub wstydzą zadać swojemu lekarzowi czy nawet przyjaciółce. Porusza tematy bliskie każdej z Pań, zarówno te charakterystyczne dla konkretnego wieku, jak i dotyczące wszystkich przedstawicielek płci pięknej. Płynnie przechodzi przez cykl życia: dojrzewanie, dorastanie i wkraczanie w kolejne stadia kobiecości opisując jednocześnie sytuacje i problemy jakie spotkają nas na każdym z tych etapów.

Problemy nastolatek i kobiet dojrzałych

Dr Sherry stworzyła coś, co niewielu się udało – kompleksowy poradnik o zdrowiu dla każdej kobiety. Dzięki jej fachowej wiedzy z zakresu ginekologii dowiesz się:
– jak radzić sobie z bólem menstruacyjnym i jak wpływa na to antykoncepcja,
– w jaki sposób zadbać o higienę intymną,
– czego możesz się spodziewać i jak wygląda pierwszy raz,
– dlaczego jesteś głodna przed okresem,
– kiedy jest najlepszy czas na planowanie ciąży,
– czym jest baby blues oraz depresja poporodowa, jak sobie z nimi radzić,
– po co i w jaki sposób ćwiczyć mięśnie kegla (nietrzymanie moczu, lepsze doznania),
– czy masturbacja jest szkodliwa,
– dlaczego kubeczki menstruacyjne są genialnym wynalazkiem,
– jakie mogą być powody spadku libida,
– czym są choroby przenoszone drogą płciową (np. HPV, chlamydia, rzeżączka, syfilis, opryszczka pospolita i inne),
– co oznacza zespół policystycznych jajników (PCOS) i czy wiąże się z niepłodnością,
– jaki wpływ na raka piersi i jajnika ma gen BRCA,
– w jaki sposób radzić sobie z menopauzą i premenopauzą,
– czym jest biżuteria intymna, odmładzanie pochwy, tatuowanie, piercing oraz jakie są najmodniejsze fryzury intymne.

Jak czerpać przyjemność z seksu?

Kobietologia to również książka o seksie! Autorka odpowie Ci czym jest bezpieczny seks, kiedy i jak używać prezerwatywy, czym jest antykoncepcja doustna oraz jak wyglądają inne opcje zapobiegania ciąży i unikania chorób przenoszonych drogą płciową. Dowiesz się również czym może być spowodowany ból podczas stosunku, gdzie znajduje się punkt G oraz jakie są najpopularniejsze zabawki erotyczne. Odkryjesz czym jest swinging, poliamoria, fetysze, a także czy masturbacja może być szkodliwa.

Poznaj zdanie innych kobiet

Dr Sherry A. Ross ze swoją niezwykłą charyzmą trafia do wielu kobiet. Do grona jej pacjentów zaliczyć można takie gwiazdy jak: Reese Witherspoon, która jest autorką wstępu do książki Kobietologia, Brooke Shields, Christina Applegate, Lisa Gay Hamilton, Ashley Benson, Camryn Manheim, Shannon Tweed, Louise Keoghan, Dana Goldberg i Yolanda Hadid. To właśnie ich osobiste historie posłużyły Autorce do objaśnienia czasem trudnych, a niekiedy wręcz zabawnych tematów opisanych w książce. Tematów, które czasami wstydzimy się poruszyć w rozmowie z naszym lekarzem czy koleżanką, a które są przecież tak istotne w życiu każdej kobiety.

Zaprzyjaźnij się ze swoją waginą

Kobietologia to po prostu biblia kobiecości, must have każdej przedstawicielki płci pięknej – zarówno tej dojrzałej, jak i dopiero wkraczającej w dorosłość. To napisany przystępnym językiem podręcznik, który każda matka może przekazać córce będącej u progu dojrzewania. Dzięki świadomości swojego ciała oraz odpowiedniej edukacji seksualnej kobiety stają się silniejsze, pewniejsze siebie i mają większą siłę przebicia. Są odporniejsze na skrzywdzenie oraz wykorzystywanie (również te seksualne), zaczynają akceptować swoje ciało. Każda kobieta bowiem wie, że tylko z nazwy jest słabszą płcią, a siłę zapisaną ma w genach.

Siła jest kobietą – tak jak Ty!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ