Czarna księga karmy dla zwierząt

Szokujące praktyki producentów

  • nakład wyczerpany
  • ISBN: 978-83-64278-37-2;
  • Cena katalogowa: 39.30 zł;
  • Ilość stron: 256;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2014;
  • Nr wydania: I;
  Irena Kloskowska
  NW-Irena Kloskowska
  0
  1

  Czy wiesz co je Twój pupil?

  Miłośnicy zwierząt bez zastanowienia płacą za suchą karmę więcej niż za pieczeń wołową, a za mleko dla kota więcej niż za to dla ludzi. Mnożą się specjalistyczne sklepy, szeroki zakres usług dla czworonożnych ulubieńców, porady psychologów, relaksacyjna muzyka. Wszystko po to, aby nasze zwierzęta były szczęśliwe. Dlaczego więc zwierzęta domowe tak często chorują i pojawiają się u nich alergie, nadciśnienie czy rak? Dr Hans-Ulrich Grimm przez lata prowadził badania, które sprawiły, że wiele wynalazków spożywczych potentatów nie zostało wprowadzonych do masowej dystrybucji. W tej publikacji ujawnia całą prawdę o producentach karm dla zwierząt. Wreszcie dowiesz się, co tak naprawdę je Twój pupil.

  Gdy zwierzaka wyniszcza jego miska

  Nowoczesne karmy dla zwierząt mogą powodować różnego rodzaju schorzenia. Pojawiają się u nich takie same dolegliwości, które występują u nas, jak alergie, nadciśnienie czy rak. Rozwija się coraz więcej neuroz: lękliwość, agresja, a nawet depresje. Autor tej wnikliwej publikacji twierdzi, że są one również skutkiem dużej ilości chemicznych dodatków do karm. Wzmacniacze smaku wymazują instynkt u zwierząt i między innymi prowadzą do otyłości. I co najważniejsze, niewłaściwa karma dla zwierząt może powodować choroby również u ludzi.

  Inżynieria genetyczna a karma dla zwierząt

  Za produkcję nowej żywności dla zwierząt są odpowiedzialne tłumy inżynierów, weterynarzy i chemików. Zazwyczaj w tym procesie wykorzystuje się bakterie i grzyby, które kojarzą się nam z wilgotnymi mieszkaniami i piwnicami. Należy dodać, że producenci karmy dla zwierząt bardzo chętnie sięgają po awangardowe metody polegające na korzystaniu z bakterii z fekaliów lub tworzeniu zastępników mięsa z użyciem gazu ziemnego. Czy wiesz jak to wpływa na Twojego zwierzaka? Z tej książki dowiesz się, co skrywa karma i jej producenci.

  Dieta BARF dla psa i kota

  W ostatnich latach coraz bardziej popularna wśród właścicieli zwierząt domowych staje się dieta BARF. Podstawową zasadą ruchu BARF (Biologically Appropriate Raw Feed – Biologicznie Odpowiednia Surowa Karma) jest karmienie pupili odpowiednim mięsem, podrobami i warzywami podawanymi na surowo bez dodatku żadnych konserwantów i chemikaliów. Natomiast we wzbogaconej jej wersji, dla psów, podaje się dodatkowo kości. Poznaj jej zalety i wady w trosce o swojego zwierzaka.

  Twój kot kupowałby myszy, a pies kości

   • nakład wyczerpany

    

   Patroni:

   ZAPISZ SIĘ