Przywracanie młodości

Cofnij 10 lat w tydzień, wydłuż swoje życie i zrzuć tłuszcz brzuszny

  • ISBN: 978-83-65404-24-4;
  • Cena katalogowa: 59.50 zł;
  • Ilość stron: 288;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2016;
  • Nr wydania: I;
Mariusz Warda
Katarzyna Masłowska
0
0

Cofnij starzenie się!

Pragnienie posiadania jak najlepszego wyglądu jest natury biologicznej. Instynktownie wiążemy piękno zewnętrzne ze zdrowiem wewnętrznym. Ale czy wiesz, że wiele oznak starzenia się tak naprawdę jest skutkiem złej diety? Właśnie z tej publikacji dowiesz się, że istnieją dwa główne składniki dietetyczne, sprawiające, że szybciej nabiera się starego wyglądu. Pierwszy z nich powoduje szybsze starzenie się, ponieważ spożywasz go za dużo, to cukier. Natomiast, drugi powoduje ten sam efekt, ale gdy jesz go za mało. A są nim przeciwutleniacze.

Cukier – ukryty wróg

Spożywanie cukru powoduje uwalnianie insuliny, która blokuje tłuszcz brzuszny, dlatego nie można zrzucić z talii nadmiaru centymetrów. Są one niewiarygodnie niebezpieczne dla Twojego zdrowia. Niestety, cukier jest wszechobecny i możesz go znaleźć nie tylko w paczce ciastek czy lodach, ale w mleku odtłuszczonym czy jogurcie.

Zabójczy stres

Badacze z Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego w swoich dogłębnych badaniach potwierdzili, że codzienne czynniki stresu emocjonalnego, takie jak praca czy rodzina, mogą prowadzić do kompulsywnego jedzenia. A związane z tym wyrzuty sumienia pogłębiają jeszcze bardziej złe samopoczucie psychiczne. W ten sposób tworzy się błędne koło, które jest w stanie błyskawicznie spowodować przyspieszony proces starzenia się powiększając Twoją talię i zagrozić długości Twojego życia.

Przeciwutleniacze – mikroskopijni cudotwórcy

Występują głównie w warzywach, ziołach i przyprawach – zwalczają niebezpieczne wolne rodniki i utlenianie przyspieszające starzenie się. Zatem, aby zachować młodość spożywaj: orzechy laskowe, pestki słonecznika, oliwę z oliwek, szparagi, borówkę amerykańską, truskawki, ciemną czekoladę, czerwone wino, zieloną herbatę. Autor książki zamieszcza obszerną listę antyoksydantów, tak zbawiennych dla Twojego organizmu.

Oto jeden z wielu przepisów znajdujących się w tej interesującej książce:

CHRUPIĄCA SAŁATKA Z ŁOSOSIEM
4 PORCJE
Przeciwutleniacze: łosoś, cebulka szczypiorowa, sok z cytryny, oliwa z oliwek extra virgin, pieprz czarny, papryka czerwona

680 g łososia z puszki
2 posiekane ogórki
1 posiekana czerwona papryka
4 posiekane cebulki szczypiorowe
2 łyżki soku z cytryny
2 łyżki oliwy z oliwek extra virgin
sól i pieprz do smaku
W dużej misce za pomocą widelca rozdrobnij łososia; dodaj ogórek, czerwoną paprykę i cebulkę szczypiorową. W małej misce wymieszaj sok z cytryny z oliwą z oliwek. Mieszankę wlej do sałatki i wymieszaj. Dopraw solą i pieprzem do smaku. Podziel sałatkę na cztery porcje i podaj.

Odkryj prawdziwe antidotum na starzenie się

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ