Przywracanie młodości

Cofnij 10 lat w tydzień, wydłuż swoje życie i zrzuć tłuszcz brzuszny

 • ISBN: 978-83-65404-24-4;
 • Cena katalogowa: 59.50 zł;
 • Ilość stron: 288;
 • Oprawa: miękka;
 • Format: 14,5 x 20,5 cm;
 • Data ostatniego wydania: 2016;
 • Nr wydania: I;
Mariusz Warda
NW-Paweł Uklejski
0
1

Odmładzanie z sukcesem, czyli jak cofnąć proces starzenia

Wielu z nas pragnie wyglądać jak najlepiej. To zupełnie naturalne. Źródło tego pragnienia ma charakter biologiczny. Instynktownie wiążemy atrakcyjny wygląd ze zdrowiem wewnętrznym. Szukamy różnych sposobów, żeby zatrzymać czas, wypróbowujemy coraz to nowe zabiegi pielęgnacyjne. Martwimy się, gdy pojawiają się zmarszczki. Szukamy więc informacji, jak odmłodzić twarz i w ten sposób odjąć sobie lat. Odmładzanie z sukcesem wiążemy zwykle z pielęgnacją cery — robimy makijaż, podkreślamy oczy. Rzadziej natomiast ze stanem organizmu. Często nie zdajemy sobie sprawy, że za wiele oznak starzenia odpowiada zła dieta. Dzięki tej książce poznasz dwa główne składniki dietetyczne, które powodują zły wygląd. Pierwszy z nich odpowiada za szybsze starzenie się cery i nie tylko, ponieważ spożywasz go za dużo. Jest to cukier. Natomiast drugi pogarsza stan skóry, gdy jesz go za mało. Są to przeciwutleniacze.

Jak się odmłodzić? Cukier i stres ci w tym nie pomogą

Jakie są efekty spożywania cukru w nadmiernych ilościach? Są to na przykład dodatkowe centymetry w talii, których trudno się pozbyć. Dzieje się tak dlatego, że spożywanie cukru powoduje uwalnianie insuliny do organizmu, która blokuje tłuszcz brzuszny. Dlatego nie można zrzucić z talii nadmiaru centymetrów. Problemem są jednak nie tylko efekty estetyczne. Są jeszcze inne, niewiarygodnie niebezpieczne dla twojego organizmu, konsekwencje. Co gorsza, cukier jest wszechobecny i występuje nie tylko w paczce ciastek czy lodach, lecz także w mleku odtłuszczonym czy jogurcie. Jeśli więc szukasz informacji na temat tego, jak się odmłodzić, uważaj na cukier.

Na wygląd ma także wpływ stres. Badacze z Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego przeprowadzili na ten temat dogłębne badania. Wyniki pokazały, że codzienne czynniki stresu emocjonalnego, takie jak praca czy rodzina, mogą prowadzić do kompulsywnego jedzenia. A związane z tym wyrzuty sumienia jeszcze bardziej pogłębiają złe samopoczucie psychiczne. W ten sposób tworzy się błędne koło, które może błyskawicznie spowodować przyspieszony proces starzenia się organizmu. Jego efekty to nie tylko dodanie ci lat i kilku centymetrów w talii. Przede wszystkim zagraża to długości twojego życia.

Jeśli liczysz na odmładzanie z sukcesem, poznaj przeciwutleniacze

O przeciwutleniaczach mówi się, że to mikroskopijni cudotwórcy. Działają lepiej niż niejeden krem. Systematyczne dostarczenie ich do organizmu to jeden z najlepszych sposobów nie tylko na odjęcie sobie lat, lecz także poprawę jakości życia. Przeciwutleniacze występują głównie w warzywach, ziołach i przyprawach – zwalczają niebezpieczne wolne rodniki i utlenianie, które przyspiesza starzenie się skóry. Dieta oparta na tych składnikach powinna więc być twoim celem. Jeśli zatem szukasz odpowiedzi na pytanie, jak się odmłodzić, niech twoja dieta będzie bogata w: orzechy laskowe, pestki słonecznika, oliwę z oliwek, szparagi, borówkę amerykańską, truskawki, ciemną czekoladę, czerwone wino, zieloną herbatę. W książce znajdziesz obszerną listę antyoksydantów, tak zbawiennych dla twojego organizmu.

Żeby poznać zbawienne efekty działania przeciwutleniaczy, wypróbuj ten przepis:

CHRUPIĄCA SAŁATKA Z ŁOSOSIEM
4 PORCJE
Przeciwutleniacze: łosoś, cebulka szczypiorowa, sok z cytryny, oliwa z oliwek extra virgin, pieprz czarny, papryka czerwona

 • 680 g łososia z puszki
 • 2 posiekane ogórki
 • 1 posiekana czerwona papryka
 • 4 posiekane cebulki szczypiorowe
 • 2 łyżki soku z cytryny
 • 2 łyżki oliwy z oliwek extra virgin
 • sól i pieprz do smaku.

W dużej misce za pomocą widelca rozdrobnij łososia; dodaj ogórek, czerwoną paprykę i cebulkę szczypiorową. W małej misce wymieszaj sok z cytryny z oliwą z oliwek. Mieszankę wlej do sałatki i wymieszaj. Dopraw solą i pieprzem do smaku. Podziel sałatkę na cztery porcje i podaj.

Odkryj prawdziwe antidotum na starzenie się

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ