Tradycyjna Medycyna Chińska na co dzień

Pięć Przemian, Tai Chi, akupresura – najskuteczniejsze techniki na zdrowie i długowieczność

  • ISBN: 978-83-8168-334-0;
  • Cena katalogowa: 39.90 zł;
  • Ilość stron: 168;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2019;
  • Nr wydania: I;
Mariusz Warda
Ewelina Kuryłowicz
5
1

Tradycyjna Medycyna Chińska przywraca równowagę energii Qi

Medycyna naturalna i Tradycyjna Medycyna Chińska postrzegają człowieka jako jedną całość. Nie rozgranicza ciała, umysłu i duszy. Terapie medycyny chińskiej łagodzą nie tylko dolegliwości fizyczne, ale przede wszystkim przywracają równowagę energii Qi. Według medycyny chińskiej każda choroba, zarówno fizyczna, jak i psychiczna wynika z zaburzonej równowagi Qi. Dla przykładu, zastój Qi wątroby może skutkować alergiami, powiększeniem węzłów chłonnych, guzami czy zaburzeniami systemu nerwowego. Celem Tradycyjnej Medycyny Chińskiej jest odblokowanie energii płynącej w meridianach (kanałach energetycznych) i uruchomienie procesów samouzdrawiających. Jak tego dokonać? Wszystkie informacje znajdziesz w tej książce!

Poznaj skuteczne terapie medycyny naturalnej — akupunkturę, Pięć Przemian, tai chi

Jesteś w doskonałych rękach! Dlaczego? Ponieważ twoim przewodnikiem po świecie wschodniej medycyny będzie Li Wu. To doktor Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, mistrz qigong, profesor TMC na uniwersytecie Yunnan i profesor medycyny Wschód-Zachód na uniwersytecie w San Francisco. W tej książce udowadnia, że medycyna chińska dysponuje wieloma metodami uzdrawiania. Od akupunktury i akupresury, przez ziołolecznictwo, ćwiczenia oddechowe, medytacje, qigong, aż po dietę Pięciu Przemian. Wszystkie one pomogą ci złagodzić dolegliwości i utrzymać dobry stan zdrowia. Dzięki tej książce poznasz teorię pięciu elementów i sposób, w jaki wpływają na twoje życie. Odkryjesz, jak ważne jest zachowanie równowagi Yin i Yang. A także dowiesz się, czym są meridiany i jakie są konsekwencje zastoju energii. Autor w prosty i zrozumiały sposób przedstawi ci zasady Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

Terapie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej to również tai chi, qigong i ćwiczenia oddechowe
Tai chi pobudza przepływ Qi i funkcjonowanie organizmu oraz wycisza umysł. Fot. Pixabay

Tradycyjna Medycyna Chińska na siedem dni tygodnia

Znajdziesz tu również wyjątkowy program leczenia na siedem dni tygodnia. Każdego dnia będziesz mógł zaopiekować się innym obszarem twojego ciała. W tej sposób kompleksowo zadbasz o swoje zdrowie — o wszystkie jego aspekty. Pierwszego dnia skupisz się na zdrowiu układu oddechowego, drugiego na narządach zmysłów. Wzmocnisz również układ krążenia, trawienny, moczowo-płciowy i ruchu. Szóstego dnia poznasz wskazówki, dzięki którym zadbasz o swoją skórę. A ostatniego dnia skupisz się na układzie nerwowym. W jaki sposób? Program ten łączy w sobie to, co najlepsze w medycynie chińskiej — dietę Pięciu Przemian, lecznicze herbaty ziołowe, akupunkturę, akupresurę i masaż. A także delikatne ćwiczenia tai chi, qigong oraz relaksujące medytacje.

Dieta Pięciu Przemian i chińskie herbaty ziołowe
Chińskie herbaty ziołowe usprawniają przepływ energii i mają silne właściwości zdrowotne. Fot. Pixabay

Chińska herbata ziołowa dla zdrowego układu oddechowego

Dlatego nie czekaj już dłużej i wypróbuj jedną z wielu terapii Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Przygotuj pyszną i niezwykle aromatyczną herbatę. Będzie ona doskonała nie tylko na co dzień, ale sprawdzi się również przy zapaleniu oskrzeli i kaszlu spowodowanym przeziębieniem. Tak! Wypróbuj tę chińską herbatę i ciesz się zdrowiem układu oddechowego!

Herbata pomarańczowo-migdałowo-imbirowa

Rozgnieć niewielką ilość świeżej skórki z pomarańczy. Wymieszaj ją z taką samą ilością siekanych migdałów, 10 g posiekanego imbiru i 250 ml wody. Odstaw na 10 minut do naciągnięcia. Następnie rokoszuj się tym owocowym aromatem i pij z największą przyjemnością!

Chiński sposób na twoje zdrowie!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ