Bursztyn na straży zdrowia

Wszystko o prozdrowotnych właściwościach bursztynu i jego praktycznym wykorzystaniu przy powszechnych dolegliwościach

  • ISBN: 978-83-8272-101-0;
  • Cena katalogowa: 44.40 zł;
  • Ilość stron: 144;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2022;
  • Nr wydania: I - dodruk;
Ewelina Kuryłowicz
Ewelina Kuryłowicz
30
0

Bursztyn – piękna pamiątka z wakacji, czy preparat wzmacniający organizm?

Czy wiesz, że bursztyn bałtycki może być nie tylko wspaniałą pamiątką z wakacji nad morzem? Ta wyjątkowa prehistoryczna skamienielina posiada również właściwości lecznicze, które znane są ludziom od wieków. Medycyna ludowa wykorzystywała go przy takich dolegliwościach jak krótkowzroczność, zaćma, problemy z sercem. A także angina czy powstrzymywanie wymiotów. Jantar stosowano również do usuwania kamieni z nerek i wątroby. Dym z tlącego się bursztynu miał likwidować bóle serca i pomagać przy reumatyzmie. Uważano również, że bursztyn ma właściwości wzmacniania organów jamy brzusznej. Wypity jako proszek zmieszany z wodą leczy choroby żołądka. Roztarty z olejkiem różanym lub miodem pomaga na choroby oczu i uszu. Dzięki tej książce poznasz najnowsze zastosowanie bursztynu w terapiach naturalnych. Odkryjesz również czy bursztyn faktycznie jest pomocny w chorobach autoimmunologicznych, takich jak Hashimoto.

Właściwości bursztynu potwierdzone naukowo

Iwan Nieumywakin, doktor nauk medycznych i autor licznych bestsellerów, potwierdza lecznicze właściwości jantaru. Według przeprowadzonych badań bursztyn bałtycki zawiera praktycznie wszystkie składniki potrzebne ludzkiemu organizmowi do zachowania zdrowia. Jego skład chemiczny tworzą amorficzne wysokomolekularne cząstki organiczne, wśród których dominuje kwas bursztynowy. Oprócz niego w skład jantaru wchodzą również: jod, magnez, wapń, fosfor, cynk, kobalt, bar i aluminium.

Bursztyn od wieków jest używany z medycynie naturalnej, jako środek na wiele popularnych chorób
Bursztyn możesz wykorzystać zarówno w formie kwasu bursztynowego, jak i biżuterii. Fot. Depositphotos

Kwas bursztynowy – paliwo niezbędne naszym komórkom

Kwas bursztynowy stanowi 8% zawartości jantaru i ma szczególne właściwości. Potrafi bezbłędnie odnaleźć chorą komórkę, wniknąć w nią i w miarę posiadanych możliwości wyleczyć. Aktywizuje procesy witalne, stymuluje prace układu trawiennego oraz wykazuje działanie przeciwzapalne i bakteriobójcze. Dlatego niezwykle ważne dla zdrowia jest spożywanie produktów zawierających kwas bursztynowy. Znajdziesz go w agreście, rzepie, rabarbarze, jasnych winogronach, ostrygach. A także kwaśnych wyrobach mlecznych i wielu innych, które Autor wymienił w swojej książce. Dostępny jest również w formie preparatu prozdrowotnego w tabletkach lub proszku.

Bursztyn doskonały w chorobach tarczycy, a także pielęgnacji skóry

Dzięki informacjom zawartym w tej książce poznasz lecznicze właściwości jantaru. Dowiesz się, w jaki sposób zastosować go, jako terapię naturalną przy takich dolegliwościach jak przeziębienie i grypa. A także w chorobach sercowo-naczyniowych, cukrzycy, nowotworach złośliwych. Odkryjesz jego dobroczynne działanie w chorobach autoimmunologicznych, czy chorobach tarczycy, np. Hashimoto. Poznasz jego historię, rodzaje oraz miejsca występowania. Autor przedstawił tu również wyjątkowo proste przepisy na zastosowanie kwasu bursztynowego, olejku i pudru. Z ich pomocą przygotujesz proste i skuteczne specyfiki, np. nalewkę bursztynową czy maści. Dowiesz się jak robić kąpiele, które pomagają we wrzodach żołądka i dwunastnicy, odleżynach czy hemoroidach. Odkryjesz skuteczne sposoby na wykorzystanie bursztynu bałtyckiego w pielęgnacji skóry, usuwaniu zmarszczek czy leczeniu trądziku. Dowiesz się również, w jaki sposób korzystać z bursztynowej biżuterii.

Bursztynowe zdrowie!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ