Hashimoto – książki

Choroba Hashimoto uważana jest za jedną z chorób cywilizacyjnych. W Polsce choruje na nią 800 tys. pacjentów. Zapalenie tarczycy Hashimoto jest chorobą autoagresywną. Polega na tym, że system autoimmunologiczny atakuje białka tarczycowe, uważając je za wrogie. Prowadzi to do powolnej degradacji i upośledzenia funkcjonowania tarczycy, a w efekcie do niedoczynności tarczycy. Hashimoto atakuje głównie kobiety i to w różnym wieku. Niestety, jest chorobą nieuleczalną. Da się ją jednak kontrolować i wyciszyć.

Zdiagnozowanie Hashimoto nastręcza wiele trudności. Gdyż jej symptomy mogą sugerować różne choroby. Dlatego, jeśli czujesz się ciągle zmęczona, nawet po nocnym wypoczynku. Masz kłopoty z koncentracją i pamięcią tzw. mgłą mózgową. Ciągle jest ci zimno, masz suchą skórę i wypadają ci włosy. A do tego dokuczają ci, naprzemiennie, biegunki i zaparcia, wzdęcia i niekontrolowanie przybierasz na wadze. Być może cierpisz na Hashimoto.

W tej sekcji znajdziesz bestellery autorstwa lekarzy, terapeutów oraz chorych, którym udało się przejąć kontrolę nad chorobą. Znajdziesz w nich szczegółowe wyjaśnienie czym jest choroba Hashimoto i jakie są jej przyczyny. A także informacje, które badania pomogą ci uzyskać prawidłową diagnozę. Poznasz zalecenia terapii naturalnych opartych na Ajurwedzie czy Tradycyjnej Medycynie Chińskiej, ale również zalecenia medycyny konwencjonalnej. Książki zawierają między innymi porady dotyczące sposobu odżywiania. Możesz spróbować wyeliminować cukier, gluten, nabiał czy rośliny psiankowate. Suplementacja i ziołolecznictwo również mogą złagodzić symptomy choroby. Ogromnie ważne jest też czy i jak radzisz sobie ze stresem. Ponieważ nadmiar kortyzolu — hormonu stresu — uważany jest za jedną z przyczyn chorób autoagresywnych.

Hashimoto skuteczny holistyczny plan Karen Frazier
Hashimoto – skuteczny, holistyczny plan zarządzania chorobą
Wykorzystaj dietę i drobne zmiany w stylu życia, by zapanować nad niedoczynnością tarczycy

Zmęczenie, ospałość, wrażliwość na zimno, mgła umysłowa, sucha skóra, nadwaga i trudności w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Czy te objawy są ci znane? To najczęstsze symptomy związane z chorobą Hashimoto, jedną z najpopularniejszych chorób autoimmunologicznych. Odkryj opierający się na medycynie naturalnej, holistyczny program dbania o zdrowie i radzenia sobie z chorobą Hashimoto. Terapia ta łączy porady dotyczące zmian w stylu życia, wsparcie emocjonalne i wskazówki dietetyczne. Opisane strategie pomogą ci w łatwy sposób wprowadzić zdrowe odżywianie, które wyeliminuje stany zapalne, zaczniesz się wysypiać i odpowiednio regenerować organizm, odkryjesz również czym jest samowspółczucie. A wszystko to bez karkołomnych wyrzeczeń!

Skuteczne uzdrawianie tarczycy zgodne z ajurweda Marianne Teitelbaum
Skuteczne uzdrawianie tarczycy zgodnie z ajurwedą
Naturalna terapia dla chorych na Hashimoto, niedoczynność i nadczynność tarczycy

Odkryj jak z pomocą ajurwedy – starożytnej medycyny indyjskiej – naturalnie pokonać chorobę Hashimoto, stany zapalne, niedoczynność lub nadczynność oraz inne choroby tarczycy. Autorka opisuje skuteczne ajurwedyjskie protokoły leczenia chorób autoimmunologicznych, zaburzeń pracy tarczycy oraz jej zapalenia. Dzięki tej książce poznasz wskazówki dotyczące stosowania ziół, prawidłowej detoksykacji organizmu, a także zalecenia dietetyczne, które pomogą Ci w powrocie do zdrowia. Znajdziesz tu również terapie, które przyniosą ulgę w zmęczeniu, wzroście wagi czy wypadaniu włosów.

ZAPISZ SIĘ