Hashimoto – książki

Choroba Hashimoto uważana jest za jedną z chorób cywilizacyjnych. W Polsce choruje na nią 800 tys. pacjentów. Zapalenie tarczycy Hashimoto jest chorobą autoagresywną. Polega na tym, że system autoimmunologiczny atakuje białka tarczycowe, uważając je za wrogie. Prowadzi to do powolnej degradacji i upośledzenia funkcjonowania tarczycy, a w efekcie do niedoczynności tarczycy. Hashimoto atakuje głównie kobiety i to w różnym wieku. Niestety, jest chorobą nieuleczalną. Da się ją jednak kontrolować i wyciszyć.

Zdiagnozowanie Hashimoto nastręcza wiele trudności. Gdyż jej symptomy mogą sugerować różne choroby. Dlatego, jeśli czujesz się ciągle zmęczona, nawet po nocnym wypoczynku. Masz kłopoty z koncentracją i pamięcią tzw. mgłą mózgową. Ciągle jest ci zimno, masz suchą skórę i wypadają ci włosy. A do tego dokuczają ci, naprzemiennie, biegunki i zaparcia, wzdęcia i niekontrolowanie przybierasz na wadze. Być może cierpisz na Hashimoto.

W tej sekcji znajdziesz bestellery autorstwa lekarzy, terapeutów oraz chorych, którym udało się przejąć kontrolę nad chorobą. Znajdziesz w nich szczegółowe wyjaśnienie czym jest choroba Hashimoto i jakie są jej przyczyny. A także informacje, które badania pomogą ci uzyskać prawidłową diagnozę. Poznasz zalecenia terapii naturalnych opartych na Ajurwedzie czy Tradycyjnej Medycynie Chińskiej, ale również zalecenia medycyny konwencjonalnej. Książki zawierają między innymi porady dotyczące sposobu odżywiania. Możesz spróbować wyeliminować cukier, gluten, nabiał czy rośliny psiankowate. Suplementacja i ziołolecznictwo również mogą złagodzić symptomy choroby. Ogromnie ważne jest też czy i jak radzisz sobie ze stresem. Ponieważ nadmiar kortyzolu — hormonu stresu — uważany jest za jedną z przyczyn chorób autoagresywnych.

dieta na tarczyce i Hashimoto
Kompletna dieta na uzdrowienie tarczycy i Hashimoto
28-dniowy skuteczny plan żywienia przywracający równowagę poziomu jodu

Zdiagnozowano u ciebie choroby tarczycy, takie jak niedoczynność tarczycy lub Hashimoto? Zmagasz się z zaburzeniami hormonalnymi i ich objawami: zmęczeniem, zmianami nastroju, przyrostem masy ciała czy wypadaniem włosów? Aby odzyskać zdrowie i pokonać stany zapalne możesz zastosować sprawdzoną terapię opartą na zdrowym odżywianiu i medycynie naturalnej. Autorski program diety przeciwzapalnej na uzdrowienie tarczycy opiera się na eliminacji nadmiaru jodu z codziennej diety. Plan żywieniowy na 28 dni, zawarty w tej książce, pozwoli ci pozbyć się objawów choroby. Możesz poczuć się znacznie lepiej dzięki diecie na uzdrowienie tarczycy.

Hashimoto skuteczny holistyczny plan Karen Frazier
Hashimoto – skuteczny, holistyczny plan zarządzania chorobą
Wykorzystaj dietę i drobne zmiany w stylu życia, by zapanować nad niedoczynnością tarczycy

Zmęczenie, ospałość, wrażliwość na zimno, mgła umysłowa, sucha skóra, nadwaga i trudności w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Czy te objawy są ci znane? To najczęstsze symptomy związane z chorobą Hashimoto, jedną z najpopularniejszych chorób autoimmunologicznych. Odkryj opierający się na medycynie naturalnej, holistyczny program dbania o zdrowie i radzenia sobie z chorobą Hashimoto. Terapia ta łączy porady dotyczące zmian w stylu życia, wsparcie emocjonalne i wskazówki dietetyczne. Opisane strategie pomogą ci w łatwy sposób wprowadzić zdrowe odżywianie, które wyeliminuje stany zapalne, zaczniesz się wysypiać i odpowiednio regenerować organizm, odkryjesz również czym jest samowspółczucie. A wszystko to bez karkołomnych wyrzeczeń!

Skuteczne uzdrawianie tarczycy zgodne z ajurweda Marianne Teitelbaum
Skuteczne uzdrawianie tarczycy zgodnie z ajurwedą
Naturalna terapia dla chorych na Hashimoto, niedoczynność i nadczynność tarczycy

Odkryj jak z pomocą ajurwedy – starożytnej medycyny indyjskiej – naturalnie pokonać chorobę Hashimoto, stany zapalne, niedoczynność lub nadczynność oraz inne choroby tarczycy. Autorka opisuje skuteczne ajurwedyjskie protokoły leczenia chorób autoimmunologicznych, zaburzeń pracy tarczycy oraz jej zapalenia. Dzięki tej książce poznasz wskazówki dotyczące stosowania ziół, prawidłowej detoksykacji organizmu, a także zalecenia dietetyczne, które pomogą Ci w powrocie do zdrowia. Znajdziesz tu również terapie, które przyniosą ulgę w zmęczeniu, wzroście wagi czy wypadaniu włosów.

Wylecz choroby autoimmunologiczne – książka kucharska
Jedzenie dostępne bez recepty, które pomaga zapobiegać i eliminować stany zapalne

Jeśli męczą cię stany zapalne, zdiagnozowano u ciebie chorobą autoimmunologiczną, neurodegeneracyjną lub zaburzenia hormonalne, sięgnij po tę książkę! Tak! Leczenie Hashimoto, innych chorób tarczycy czy stwardnienia rozsianego powinieneś zacząć od zmian w odżywianiu i wprowadzenia łatwej diety przeciwzapalnej. To najlepsza i najskuteczniejsza terapia, nawet dla osób chorych na Parkinsona czy Alzheimera. Autorka bestsellera „Możesz wyleczyć choroby autoimmunologiczne” przygotowała ponad 150 prostych przepisów na dania zgodne z tą dietą, dzięki którym możesz odzyskać zdrowie.

Możesz wyleczyć choroby tarczycy
Samodzielna diagnostyka i program przywracający zdrowie

Czy wiesz, że stany zapalne, choroba Hashimoto, niedoczynność lub nadczynność tarczycy dotyczą co piątego Polaka, a połowa chorych nie jest tego świadoma? Dzięki tej książce porównasz niepokojące cię objawy z dolegliwościami, jakie dotykają osoby cierpiące na choroby tarczycy. Autorka przygotowała czterotygodniowy plan, który umożliwi ci powrót do zdrowia. Poznasz rolę jelit, diety, toksyn i stresu w rozwoju chorób autoimmunologicznych. Kluczem do zdrowia jest prosta terapia detoksu i oczyszczania organizmu, a także zdrowe odżywianie połączone z przyjmowaniem odpowiednich suplementów diety.

ZAPISZ SIĘ