Uszkodzenia autoimmunologiczne – ukryta przyczyna chorób

Jak wyeliminować otyłość, chroniczne zmęczenie i inne groźne objawy

  • ISBN: 978-83-8168-455-2;
  • Cena katalogowa: 69.60 zł;
  • Ilość stron: 384;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 16,5 x 24 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2020;
  • Nr wydania: II;
Mariusz Warda
NW-Magdalena Kuźmiuk
0
1

Choroby autoimmunologiczne – epidemia, jakiej świat nie widział

Naukowcy przewidują się, że do 2030 roku różne formy przewlekłych chorób wystąpią u niemal połowy całej populacji społeczeństw wysokorozwiniętych. Zdrowie będą tracić coraz młodsze osoby, a koszty ich leczenia przekroczą wpływy z podatków. Czy wiesz, że największą grupą przewlekłych dolegliwości są choroby autoimmunologiczne, w których organizm – próbując się bronić – sam siebie atakuje?

Możesz nie wiedzieć, że jesteś chory

Już teraz miliony ludzi na świecie cierpi wskutek schorzeń autoimmunologicznych, a większość z nich nawet o tym nie wie. Główną przyczyną większości przypadków tycia, zaburzeń neurologicznych, pracy mózgu, stanów depresyjnych czy chronicznego zmęczenia, są właśnie te dolegliwości. Wciąż nie ma wystarczających narzędzi, by choroby autoimmunologiczne diagnozować. Ten proces dodatkowo utrudnia fakt, że objawy tych schorzeń mogą trwać kilka lub nawet kilkadziesiąt lat. Do chorób autoimmunologicznych zaliczamy między innymi chorobę Alzheimera, stwardnienie rozsiane, osteoporozę, cukrzycę i toczeń. Choroby autoagresywne stoją również za pojawianiem się chorób serca i nowotworów, a więc przyczyniają się do znaczącego odsetka przedwczesnych zgonów. Możemy jednak sobie poradzić z tym zagrożeniem.

Wszystkiemu winna nieprawidłowa dieta

Wiele schorzeń autoimmunologicznych można odwrócić. Klucz tkwi w stopniowym naprawianiem funkcjonowania układu odpornościowego, w tym elementów powiązanych z funkcjonowaniem jelit. W książce znajdziesz dwa trzytygodniowe plany. Przez pierwsze 21 dni będziesz korzystać z jadłospisu inspirowanego dietą paleo, wolnego od nabiału, glutenu i słodyczy. To one są bowiem odpowiedzialne za większość zmian autoimmunologicznych. Po uwzględnieniu zmian w diecie, drugi program skupia się na innych przyczynach tych dolegliwości, takich jak genetyka, inne problemy dietetyczne i mikrobiom. Książka dr. Toma O’Bryana to praktyczny i bardzo potrzebny w dzisiejszym świecie przewodnik, który pozwoli Ci na samodzielne zdiagnozowanie coraz bardziej powszechnych objawów, na odczucie ulgi i opracowanie zindywidualizowanego planu działania. Rady i proste wskazówki zawarte w tej książce pozwolą Ci odzyskać zdrowie, utrzymać lepsze samopoczucie, a co za tym idzie – żyć dłużej.

Zdrowie podane na talerzu!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ