Olej kokosowy

Lecznicze właściwości potwierdzone najnowszymi badaniami naukowymi

  • ISBN: 978-83-8168-576-4;
  • Cena katalogowa: 39.30 zł;
  • Ilość stron: 176;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2020;
  • Nr wydania: I;
Irena Kloskowska
Irena Kloskowska
10
0

Olej kokosowy na co pomaga? Lek znany na świecie

Olej kokosowy od wieków używany jest na świecie zarówno jako pokarm, jak i lekarstwo. Liczące ponad 2000 lat chińskie księgi medyczne opisują stosowanie oleju kokosowego w leczeniu wielu chorób. Olej kokosowy zajmuje również wysokie miejsce w medycynie ajurwedyjskiej. W Ameryce Środkowej i Afryce Wschodniej ludzie piją olej kokosowy zawsze, gdy są chorzy. W ciągu stuleci przekonali się, że olej kokosowy jest bezpiecznym, naturalnym lekarstwem na wiele powszechnych chorób. Na Filipinach od dawna stosowany jest jako lek na wszystkie dolegliwości wewnętrzne i zewnętrzne. Godne uwagi jest to, że lecznicze właściwości oleju kokosowego opisane w tej książce zostały potwierdzone badaniami naukowymi. Olej kokosowy na co pomaga, a także w jakich dolegliwościach może ci pomóc odkryjesz właśnie w tej książce. Ponieważ olej kokosowy ma tak wiele zastosowań, z pewnością znajdziesz takie, które korzystnie wpłyną na ciebie.

Olej kokosowy – najzdrowszy tłuszcz i wyjątkowa superżywność

Superżywność to pokarmy zawierające niezwykle wysoki poziom witamin, minerałów i przeciwutleniaczy lub zawierające pewne składniki posiadające niesamowite właściwości uzdrawiające. Ze wszystkich pokarmów, które uważane są za superżywność, szczególnie wyróżnia się jeden – to kokos, a konkretnie olej kokosowy. Olej kokosowy, najzdrowszy tłuszcz, może być słusznie nazywany najpotężniejszym superpokarmem na świecie. Dzięki tej książce poznasz wiele korzyści, w szczególności  dla zdrowia, które daje olej kokosowy. Zrozumiesz, dlaczego zasługuje on na tytuł najważniejszego superpokarmu. Nie może go zabraknąć w twojej codziennej diecie. Przekonasz się, że trzy łyżki oleju kokosowego dziennie uchronią twój mózg przed chorobami neurodegeneracyjnymi.

Pożywienie, kosmetyk, a przede wszystkim lek w jednym, czyli olej kokosowy na co pomaga

W medycynie tradycyjnej olej kokosowy używany jest w leczeniu różnych schorzeń, od oparzeń i zaparć do grypy. Współczesne badania potwierdzają zasadność stosowania oleju kokosowego przy wielu z dolegliwościach. Obecnie olej kokosowy i jego składniki (kwasy tłuszczowe) używane są do przygotowywania posiłków, mleka dla dzieci oraz jako nośnik dla leków stosowanych na skórę, a także w kremach, balsamach, kremach z filtrem, kosmetykach, pastach do zębów, mydłach i detergentach i do wielu innych celów farmaceutycznych, odżywczych i kosmetycznych. Żaden inny pokarm nie ma tylu zastosowań jak olej kokosowy. Z tego względu ty również możesz samodzielnie w domu wykonać wiele produktów do codziennej pielęgnacji ciała. Olej kokosowy jako lek pomoże ci zadbać o skórę, poprawić jej wygląd, a przede wszystkim pozbyć się niedoskonałości.

Poznaj lecznicze właściwości oleju kokosowego

Badania medyczne i żywieniowe udowodniły wiele korzyści zdrowotnych płynących z regularnego używania oleju kokosowego. Spożywanie oleju kokosowego może:
– zabijać lub usuwać szkodliwe bakterie, wirusy, grzyby, a także pasożyty,
– równoważyć mikrobiom w jelitach,
– zwiększać energię,
– stymulować metabolizm,
– poprawiać funkcjonowanie tarczycy,
– wspomagać utratę wagi,
– poprawiać wchłanianie witamin i minerałów, a przede wszystkim poprawiać poziom substancji odżywczych,
– wesprzeć funkcjonowanie wątroby, a także nerek,
– chronić przed artretyzmem i fibromialgią,
– zmniejszać ryzyko łagodnego przerostu prostaty,
– chronić przed rakiem,
– zmiękczać suchą, szorstką skórę,
– przyspieszać gojenie ran i oparzeń,
– poprawiać wygląd skóry i włosów.

Najnowsze badania naukowe potwierdzają lecznicze właściwości oleju kokosowego. Z tą książką przekonasz się, że może on zapobiegać i odwracać wiele przewlekłych, autoimmunologicznych chorób. Przede wszystkim odkryjesz, że spowalnia on procesy starzenia się. Jego ogromną moc możesz sprawdzić na sobie, zwłaszcza, że nie powoduje on żadnych skutków ubocznych. Gotowy na odkrywanie tajemnic oleju kokosowego? Zacznij działać już teraz! Dodaj go do swojej codziennej diety, pielęgnacji ciała i ciesz się zdrowiem i pięknem, jakie może ci zapewnić. Zyskaj korzyści, jakie daje olej kokosowy i poczuj różnicę w swoim życiu.

Olej kokosowy – superżywność, lek i kosmetyk

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ