Koniec problemów z tarczycą

Wyeliminuj zmęczenie, nadwagę i brak energii dietą Paleo

  • ISBN: 978-83-8168-047-9;
  • Cena katalogowa: 89.90 zł;
  • Ilość stron: 400;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2019;
  • Nr wydania: I;
Irena Kloskowska
Irena Kloskowska
10
1

Jaki wpływ na Twoje zdrowie mają hormony tarczycy?

Gruczoł tarczycy odgrywa kluczową rolę we wszystkich procesach przemiany materii. Jeśli metabolizm hormonów tarczycy nie jest prawidłowy, może to prowadzić do przyrostu masy ciała i wielu problemów związanych z tarczycą jak niedoczynność, choroba Hashimoto, problemy z odwrotną T3. Niezdiagnozowana niedoczynność może narazić na zagrożenia związane z poważnymi chorobami, takimi jak choroby sercowo-naczyniowe, nadciśnienie, depresja, osteoporoza, cukrzyca, niepłodność oraz choroby układu rodnego łącznie z bezpłodnością.

Choroby tarczycy – jak rozpoznać, że tarczyca choruje?

– stale przybierasz na wadze, nie możesz zrzucić zbędnych kilogramów,
– masz mało energii, nawet jeśli dużo śpisz,
– nie myślisz jasno, masz depresję, brak Ci motywacji,
– cały czas masz zimne dłonie, stopy, nawet przy upałach,
– masz problemy z menstruacją, układem płciowym lub obniżony popęd seksualny,
– odczuwasz zwiększone pragnienie cukru i węglowodanów,
– masz problemy ze skupieniem się i koncentracją,
– stany depresyjne lub ogólne złe samopoczucie.

Dieta Paleo skuteczna w walce z chorobami tarczycy

Z książki autorstwa Elle Russ dowiesz się, jak dieta Paleo i odpowiednie ćwiczenia wpływają na stan zdrowia oraz optymalizację hormonów tarczycy i powrót do prawidłowej wagi. Styl życia Paleo różni się od wszystkich współczesnych pomysłów na zdrowe odżywianie. Zakłada on równowagę między spożyciem produktów roślinnych i zwierzęcych oraz określa właściwe proporcje białka, tłuszczu i węglowodanów. Białka ma być więcej, a węglowodanów mniej. Podstawowe produkty tej diety to chude mięso, owoce i warzywa, które nie zawierają skrobi. Dieta prehistorycznych myśliwych to doskonały wybór, jeśli chcesz osiągnąć optymalny poziom metabolizmu hormonów tarczycy, czyli w naturalny sposób wyleczyć niedoczynność lub poprawić działanie obecnie stosowanej terapii hormonalnej.

Zadbaj o swoją tarczycę!

Zaledwie kilka tygodni właściwego stosowania diety Paleo sprawi, że rozpoczniesz podróż prowadzącą do dobrego samopoczucia. Autorka korzystała z konsultacji ponad dwudziestu endokrynologów i specjalistów medycyny wewnętrznej oraz lekarzy ogólnych, jednak stan jej zdrowia tylko się pogarszał i nikt nie proponował rozwiązania problemu, ani nawet nie dawał nadziei. Wyczerpana i zdesperowana wreszcie przejęła kontrolę nad swoim życiem i samodzielnie wygrała z dwoma poważnym atakami niedoczynności. Wyzwoliła się z otyłości, braku jasności myślenia oraz zmęczenia i stała się wysportowana, skoncentrowana i pełna życia!

Dieta, która przywraca równowagę hormonalną

Ta książka ma potencjał, aby pomóc milionom pacjentów z chorobami tarczycy, aby mogli się wyleczyć i uniknąć pułapek nieprawidłowego leczenia.
– Mark Sisson, autor bestsellera Przeprogramuj swoje geny

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ