Magnez dla zdrowia

Ochrona przed chorobami serca, cukrzycą, osteoporozą, astmą i otyłością

Tytuł oryginału: The Magnesium Miracle
  • ISBN: 978-83-64278-27-3;
  • Cena katalogowa: 39.30 zł;
  • Ilość stron: 360;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2014;
  • Nr wydania: I;
Natalia Paszko
NW-Monika Muszyńska
0
1

Magnez – ważniejszy niż myślisz

Magnez to minerał powszechnie występujący w przyrodzie. Określany jest pierwiastkiem życia, ponieważ jest niezwykle ważny i niezbędny dla zachowania zdrowia oraz prawidłowego rozwoju i funkcjonowania całego organizmu. Magnez oczyszcza organizm z ołowiu i metali ciężkich oraz pełni bardzo istotną rolę, zarówno w profilaktyce, jak i w leczeniu poważnych schorzeń, takich jak: choroby serca, udar mózgu, osteoporoza, cukrzyca, depresja, otyłość, zapalenie stawów czy astma. Często nie zdajemy sobie sprawy, że źródłem różnych dolegliwości, które nas trapią może być właśnie niedobór magnezu.

Magnez i jego naukowo potwierdzone właściwości

Dzięki Autorce tej książki, która jest lekarką i specjalistką z zakresu naturopatii, dowiesz się, za co odpowiada magnez i jakie produkty powinieneś spożywać, aby przyswajalność magnezu była prawidłowa oraz których unikać, aby uchronić się przed jego niedoborem. Poznasz jakie pokarmy są bogate w magnez, jaki magnez wybrać dla dzieci oraz jak uzupełnić magnez przez skórę. Każdy lekarz i każdy pacjent powinien zapoznać się z tym wszechstronnym poradnikiem na temat wielu funkcji, jakie pełni magnez. To skarbnica wiedzy z zakresu medycyny naturalnej oraz najbardziej obszerne i najlepiej udokumentowane, oparte na badaniach naukowych źródło o niezliczonych zaletach magnezu.

Odpręż się i weź magnez – pierwiastek niezbędny dla Twojego zdrowia

Czy wiesz, że u większości osób z syndromem stałego zmęczenia stan organizmu zdecydowanie się poprawia, gdy dochodzi do zastosowania odpowiedniej dawki magnezu. Ponadto niezwykle korzystnym działaniem ubocznym spożywania tego składnika przy skurczach mięśni okazuje się również eliminowanie depresji i neutralizowanie rozdrażnienia. Dodatkowo, pozytywne działanie magnezu wpływa także na odczuwanie intensywniejszej przyjemności seksualnej.

W jakich produktach znaleźć magnez?

Niniejszy przewodnik pozwoli Ci odkryć nowe, skuteczniejsze metody przyswajania magnezu oraz poznać oryginalny plan żywieniowy, a także pokarmy bogate w magnez. Dodatkowo dowiesz się dlaczego trzeba łączyć magnez z witaminą B, aby pozbyć się migren i jaki związek występuje pomiędzy magnezem a otyłością oraz jak uchronić się przed cukrzycą. Ponadto poznasz fundamentalne znaczenie tego pierwiastka w procesie obniżania cholesterolu, a także informacje jak ustrzec się przed udarem mózgu. W książce Autorka przedstawia również inne składniki odżywcze – w tym wapń – które potrzebują magnezu, aby działać efektywnie oraz witaminy i minerały leczące wraz z magnezem określone schorzenia.

Magnez i jego znaczenie dla zdrowia

W tej publikacji znajdziesz także najnowsze badania z zakresu nauki o odżywianiu, podkreślające wyjątkowy charakter i istotny wpływ tego minerału na Twój organizm.

Magnez pierwiastkiem życia

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ