Akupunktura od A do Z

Wszystko, co musisz wiedzieć o bezpiecznej i skutecznej terapii Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

 • ISBN: 978-83-8168-501-6;
 • Cena katalogowa: 49.40 zł;
 • Ilość stron: 160;
 • Oprawa: miękka;
 • Format: 14,5 x 20,5 cm;
 • Data ostatniego wydania: 2020;
 • Nr wydania: I;
Ewelina Kuryłowicz
Ewelina Kuryłowicz
30
0

Akupunktura – holistyczne narzędzie medycyny naturalnej

Akupunktura jest jedną z podstawowych terapii Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Polega na nakłuwaniu określonych miejsc na ciele (punktów akupunkturowych) cienkimi igłami. Zabieg ten przywraca równowagę i prawidłowy przepływ energii w meridianach, uruchamiając przy tym procesy leczenia. Akupunkturę najczęściej stosuje się do leczenia różnego rodzaju bólu (bólu kręgosłupa, migren) lub wzmocnienia układu odpornościowego. Doskonale spisuje się w terapii rwy kulszowej, chorób układu nerwowego, a także w depresji i stanach lękowych. Stosowna jest nie tylko w Chinach, ale również na Zachodzie. W wielu krajach objęta jest ubezpieczeniem zdrowotnym, a szpitale zatrudniają akupunkturzystów w placówkach opieki zdrowotnej do leczenia wszystkich schorzeń.

Czy akupunktura boli?

To prawdopodobnie najczęściej zadawane pytanie dotyczące akupunktury. Igły do akupunktury w niczym nie przypominają igieł używanych do iniekcji czy pobierania krwi. Igły akupunkturowe mają grubość… włosa! Dlatego akupunktura jest bezbolesna. Ile kosztuje zabieg? Ilu sesji będziesz potrzebować, by poprawić zdrowie? W tej książce nie tylko znajdziesz odpowiedzi na te pytania, ale również wiele praktycznych informacji na temat samej terapii. Poznasz także zasady współczesnego leczenia akupunkturą. A także zachodnie badania naukowe potwierdzające jej skuteczność w leczeniu wielu chorób.

Akupunktura nie boli! To przyjemny zabieg, który poprawi twoje zdrowie
Akupunktura nie boli! To przyjemny zabieg, który poprawi twoje zdrowie

Akupunktura – znajdź odpowiedzi na wszystkie swoje pytania

Autorka, akupunkturzystka i terapeutka Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, stworzyła kompleksowe wprowadzenie do akupunktury. Z tej książki dowiesz się jak wybrać odpowiedniego akupunkturzystę i jak wygląda sam zabieg. Poznasz zasady akupunktury i zrozumiesz czym są meridiany, yin i yang, energia Qi oraz Pięć Żywiołów. Nauczysz się nawet lokalizowania punktów akupunkturowych! Autorka przybliży ci również inne techniki akupunktury, takie jak akupunktura ucha, elektroakupunktura czy termoakupunktura (moksa). A także pozostałe terapie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej — stawianie baniek, gua sha czy akupresura. Dowiesz się również, w jaki sposób wykorzystać akupunkturę do leczenia alergii, bólu kręgosłupa, depresji, trądziku, przeziębienia. Zabieg akupunktury może pomóc również w zrzuceniu zbędnych kilogramów oraz poprawie płodności.

Akupunktura ucha jest niezwykle skuteczna w leczeniu uzależnień.
Badania dowiodły, że akupunktura ucha jest niezwykle skuteczna w leczeniu uzależnień

Akupresura – wykonaj ją sam!

Akupresura to terapia polegająca na wywieraniu nacisku na punkt akupunkturowy na ciele. Używa się do tego palców, dłoni, a nawet łokci. Możesz myśleć o tym, jak o akupunkturze bez igieł. Ręczna stymulacja tych punktów może delikatnie pomóc w przemieszczeniu najważniejszych substancji Qi i krwi. Akupresura jest mniej skuteczna niż akupunktura, ale nadal może pomagać w łagodzeniu bólu i dyskomfortu. Dlatego często jest zalecana do samodzielnego leczenia bólu głowy, nudności i choroby lokomocyjnej.

Możesz śmiało praktykować akupresurę w domu, między sesjami akupunkturowymi. Świetnym punktem do jej wypróbowania jest Yin Tang, znajduje się on tuż nad grzbietem nosa między brwiami. Ten punkt pomaga uspokoić ducha. Postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami:

 • Znajdź wygodną pozycję siedzącą.
 • Podobnie jak akupunktura, akupresura działa najlepiej, jeśli możesz się zrelaksować i uwolnić umysł od stresorów.
 • Weź kilka głębokich oddechów i zamknij oczy.
 • Opuszkami palców wywieraj umiarkowany nacisk na punkt przez 60 do 90 sekund, wykonując okrężne ruchy.
 • Skup się na oddychaniu podczas wywierania nacisku, głębokie oddechy pomagają zmniejszyć ból i stres.
 • Pozwól, aby wydech był nieco dłuższy niż wdech, co pomaga twojemu ciału zrelaksować się głębiej.
 • Wykonuj akupresurę tego punktu tak często, jak potrzebujesz!

Podręcznik akupunktury dla pacjentów

Ta książka jest początkiem twojej podróży ku przywróceniu równowagi umysłowi, ciału i duszy z pomocą akupunktury. Dzięki informacjom zawartym w niej odkryjesz również:

 • metody stosowane przez Tradycyjną Medycynę Chińską w celu diagnozowania chorób,
 • czym są meridiany i w jaki sposób odblokować w nich przepływ energii,
 • jaki wpływ na twoje zdrowie ma Pięć Żywiołów i co się dzieje, gdy pojawia się brak równowagi któregoś z nich,
 • praktyczne wskazówki, dzięki którym wykorzystasz akupunkturę do leczenia 20 popularnych dolegliwości. Wśród nich znajdziesz alergie, bóle pleców czy brzucha, depresja, migrena. A także nudności, poprawa pamięci i koncentracji, trądzik, problemy z wagą czy zaburzenia lękowe.

Co inni mówią o książce?

„Nie mogę zliczyć, ile razy pacjenci prosili mnie o prosty przewodnik po akupunkturze i Tradycyjnej Medycynie Chińskiej, aby mogli lepiej zrozumieć proces leczenia. Ta książka obejmuje wszystkie podstawy i daje pacjentom wszystko, czego potrzebują, aby być jeszcze większymi uczestnikami własnych procesów leczenia. To klejnot i cieszę się, że w końcu go mamy! ”
– Caitlin Donovan

„Ta książka jest bardzo pouczająca. Dzięki niej wiele nauczyłam się o akupunkturze i zrozumiałam również zasady Tradycyjnej Medycyny Chińskiej”.
― Julia Dzafic

„Terminologia i teoria otaczająca akupunkturę może być często myląca. Ta książka świetnie wyjaśnia, jak działa akupunktura, czego można się spodziewać po spotkaniach i jakie dolegliwości można leczyć. Jako ktoś, kto ćwiczy akupunkturę weterynaryjną, zawsze szukam pouczających lektur dla moich klientów, aby mogli lepiej zrozumieć, w jaki sposób leczę ich zwierzęta”.
― Katie Smith

Wszystko co musisz wiedzieć o akupunkturze!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ