Akupunktura od A do Z

Wszystko, co musisz wiedzieć o bezpiecznej i skutecznej terapii Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

  • ISBN: 978-83-8168-501-6;
  • Cena katalogowa: 49.40 zł;
  • Ilość stron: 160;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2020;
  • Nr wydania: I;
Ewelina Kuryłowicz
Ewelina Kuryłowicz
30
0

Akupunktura – holistyczne narzędzie do uzdrowienia

Akupunktura to jeden z podstawowych zabiegów Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Polega na nakłuwaniu określonych miejsc (punktów akupunkturowych) na ciele przy pomocy cienkich igieł. Przywraca równowagę i prawidłowy przepływ energii w meridianach, uruchamiając przy tym odpowiednie procesy leczenia organizmu. Do największych zalet akupunktury należą między innymi: łagodzenie bólu, wzmocnienie układu odpornościowego, pobudzenie pracy układu krwionośnego oraz metabolizmu. Stosowana jest nie tylko w Chinach, ale również na Zachodzie, np. w wielu krajach jest objęta ubezpieczeniem zdrowotnym, a szpitale zatrudniają specjalistów akupunktury w placówkach opieki zdrowotnej do leczenia wszystkich schorzeń, od onkologicznych po eliminowanie bólu.

Czy akupunktura boli? Na co pomaga akupunktura?

To prawdopodobnie najczęściej zadawane pytania związane z akupunkturą. W tej książce znajdziesz na nie odpowiedź! Sarah Swanberg, licencjonowana akupunkturzystka i terapeutka Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, uspokaja, że igły do akupunktury w niczym nie przypominają igieł używanych do iniekcji lub pobierania krwi. Igły akupunkturowe mają grubość włosa, a ich wkłuwanie jest praktycznie bezbolesne! Natomiast do najczęstszych problemów, które pacjenci mogą rozwiązać za pomocą akupunktury, należą: lęk, bezsenność, bóle głowy, problemy trawienne, poprawa płodności, problemy hormonalne, stany zapalne oraz ból.

Akupunktura – znajdź odpowiedzi na wszystkie swoje pytania

W tej książce znajdziesz kompleksowe wprowadzenie do akupunktury. Odkryjesz tu nie tylko jej historię oraz podstawowe zasady, ale również najnowsze badania naukowe, które potwierdzają skuteczność akupunktury w leczeniu wielu schorzeń. Dowiesz się, w jaki sposób wybrać odpowiedniego akupunkturzystę, a także jak wygląda zabieg akupunktury i czego możesz się po nim spodziewać. Poznasz również inne techniki akupunktury, takie jak akupunktura ucha, elektroakupunktura, termopunktura (moksa), stawianie baniek, Gua Sha czy akupresura.

Akupresura – wykonaj ją sam!

Możesz śmiało praktykować akupresurę w domu, między sesjami akupunkturowymi. Świetnym punktem do jej wypróbowania jest Yin Tang, znajduje się on tuż nad grzbietem nosa między brwiami. Ten punkt pomaga uspokoić ducha. Postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami:

– Znajdź wygodną pozycję siedzącą.
– Podobnie jak akupunktura, akupresura działa najlepiej, jeśli możesz się zrelaksować i uwolnić umysł od stresorów.
– Weź kilka głębokich oddechów i zamknij oczy.
– Opuszkami palców wywieraj umiarkowany nacisk na punkt przez 60 do 90 sekund, wykonując okrężne ruchy.
– Skup się na oddychaniu podczas wywierania nacisku, głębokie oddechy pomagają zmniejszyć ból i stres.
– Pozwól, aby wydech był nieco dłuższy niż wdech, co pomaga Twojemu ciału zrelaksować się głębiej.
– Wykonuj akupresurę tego punktu tak często, jak potrzebujesz!

Podręcznik akupunktury dla pacjentów

Ta książka jest początkiem Twojej podróży ku przywróceniu równowagi umysłowi, ciału i duszy z pomocą akupunktury. Dzięki informacjom zawartym w niej odkryjesz również:
– metody stosowane przez Tradycyjną Medycynę Chińską w celu diagnozowania chorób,
– czym są meridiany i w jaki sposób odblokować w nich przepływ energii,
– jaki wpływ na nasze zdrowie ma pięć żywiołów i co się dzieje, gdy pojawia się brak równowagi któregoś z nich,
– w jaki sposób wykorzystać akupunkturę do leczenia 20 popularnych dolegliwości, takich jak: alergie, bóle pleców czy brzucha, depresja, migrena, nudności, poprawa pamięci i koncentracji, trądzik, problemy z wagą czy zaburzenia lękowe.

Co inni mówią o książce?

„Nie mogę zliczyć, ile razy pacjenci prosili mnie o prosty przewodnik po akupunkturze i medycynie chińskiej, aby mogli lepiej zrozumieć proces leczenia. Ta książka obejmuje wszystkie podstawy i daje pacjentom wszystko, czego potrzebują, aby być jeszcze większymi uczestnikami własnych procesów leczenia. To klejnot i cieszę się, że w końcu go mamy! ”
– Caitlin Donovan

„Ta książka jest bardzo pouczająca. Dzięki niej wiele nauczyłam się o akupunkturze i zrozumiałam również zasady Tradycyjnej Medycyny Chińskiej”.
― Julia Dzafic

„Terminologia i teoria otaczająca akupunkturę może być często myląca. Ta książka świetnie wyjaśnia, jak działa akupunktura, czego można się spodziewać po spotkaniach i jakie dolegliwości można leczyć. Jako ktoś, kto ćwiczy akupunkturę weterynaryjną, zawsze szukam pouczających lektur dla moich klientów, aby mogli lepiej zrozumieć, w jaki sposób leczę ich zwierzęta”.
―Katie Smith

Wszystko co musisz wiedzieć o akupunkturze!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ