Jak wyznaczać zdrowe granice - Okładka książki

Jak wyznaczać zdrowe granice

Sztuka mówienia stanowczego "nie" bez poczucia winy, techniki stawiania silnych granic i budowania dobrych relacji z rodziną i przyjaciółmi

  • ISBN: 978-83-8272-778-4;
  • Cena katalogowa: 44.40 zł;
  • Ilość stron: 208;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;;
  • Data ostatniego wydania: 2024;
  • Nr wydania: I;
Paweł Uklejski
Paweł Uklejski
30
0

Jak stawiać granice w relacjach międzyludzkich bez poczucia winy?

Czy kiedykolwiek zmagałeś się z poczuciem winy, gdy odmówiłeś komuś przysługi? A może wręcz przeciwnie – nie potrafisz powiedzieć stanowczego „nie”, a przy tym wyznaczyć swojej nieprzekraczalnej granicy? Niestety, coraz więcej osób wykazuje się brakiem asertywności z relacjach. Skutkiem jest spadek poczucia własnej wartości, a w skrajnych sytuacjach odbija się na zdrowiu zarówno psychicznym, jak i fizycznym. Jednak istnieje wyjście z tego błędnego koła! W tej książce Autor, pomoże ci przezwyciężyć lęk i niepokój towarzyszący ci trudnych sytuacjach. Nauczysz się stawiać granice, dzięki którym jakość twojego życia, świadomość i motywacja znacząco wzrosną. Nie czekaj i już teraz stań się lepszą wersją siebie!

Uprzejme słowa o wielkiej sile, czyli jak stawianie granic może wpłynąć na twoje relacje z w miejscu pracy lub domu rodzinnym

Zdrowa komunikacja to klucz do wzmocnienia poczucia własnej wartości i budowaniu zdrowych relacji z innymi. Autor podkreśla wagę tzw. uprzejmych słów, które z pozoru mogą wydawać się czymś banalnym, wręcz oczywistym. Gdy jednak negatywne emocje biorą górę, zapominamy o nich. Twoje słowa mają ogromny wpływ na to, jak wyznaczasz swoje granice i jak zareaguje na to druga osoba. Nie inaczej jest z mową ciała, bowiem mimika, ruchy i gesty potrafią przekazać więcej informacji niż wypowiedziane słowa. W publikacji znajdziesz wiele prostych technik przydatnych w różnych sytuacjach. Wiedza, którą zyskasz dzięki lekturze tej książki, może przyczynić się do odnalezienia przez ciebie skutecznego sposobu na codzienny stres.

7 ważnych pytań, które pomogą ci zbudować silne poczucie własnej wartości i odkryć siebie na nowo

Aby móc skutecznie stawiać granice w relacjach międzyludzkich, powinieneś przede wszystkim zajrzeć w głąb siebie. Jednym z pytań, które stawia Autor, jest: „Jakie są pozytywne i negatywne strony twoich relacji?” To pytanie pomoże ci lepiej zrozumieć, co inne osoby w tobie najbardziej cenią, a czego nie potrafią zaakceptować. Drugie istotne pytanie, czyli: „Co uwielbiałeś robić jako dziecko?”, daje ci możliwość rozwinięcia na nowo swoich pasji i hobby, o których mogłeś zapomnieć przez natłok obowiązków w dorosłym życiu. Te i inne pytania, które znajdziesz w książce, będą doskonałym motorem napędowym dla twojego rozwoju osobistego, zrozumienia wewnętrznych potrzeb i emocji.

Odkryj, jak stawiać granice, aby poprawić swoje relacje międzyludzkie, pozbyć się negatywnych emocji, lęku i niepokoju

Stosując się do porad Autora, staniesz się lepszą wersją siebie i na nowo poczujesz radość z życia. Uzyskasz dostęp do metod i praktyk, dzięki którym poradzisz sobie w każdej sytuacji życiowej bez najmniejszego problemu. Zapomnisz, czym jest strach i niepokój, a twoje decyzje będą znacznie pewniejsze i satysfakcjonujące. Co więcej, w prosty sposób przeprowadzisz emocjonalny detoks, który uwolni cię od toksycznych osób z twojego otoczenia, a przy tym będzie świetnym sposobem na stres. Ponadto rozbudzisz w sobie wewnętrzną siłę, odzyskasz motywację, zbudujesz przestrzeń osobistą i nauczysz się mówić stanowcze „nie” bez poczucia winy.

Zdrowe granice – klucz do zdrowych relacji

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ