Samodyscyplina dla opornych

Jak mieć silną wolę i osiągać swoje cele

  • ISBN: 978-83-65846-70-9;
  • Cena katalogowa: 37.30 zł;
  • Ilość stron: 140;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2018;
  • Nr wydania: I;
Patrycja Buraczewska
Paweł Uklejski
0
0

Czy wiesz, jak osiągnąć sukces w życiu i zrealizować swoje marzenia?

Pewnie zawsze zastanawiałeś się, dlaczego życie innych ludzi jest niekończącym się pasmem sukcesów. Natomiast ty zawsze masz pod górkę. Inni konsekwentnie realizują swoje życiowe cele i czerpią satysfakcję z rozwoju osobistego. Z kolei tobie nigdy nie udaje się niczego z powodzeniem ukończyć. Czy zwróciłeś uwagę, czym ich postawa różni się od twojej? Odpowiedź jest prosta. To zaangażowanie i motywacja sprawiają, że nawet bardzo trudne zadania wykonujesz łatwiej dzięki pozytywnemu nastawieniu. Myśląc o czekających cię wyzwaniach jako o czymś niewykonalnym, z góry skazujesz się na porażkę. Dlatego tak ważna jest zmiana nawyków i sposobu myślenia. Gdy dołączysz do tego trening samodyscypliny, na pewno osiągniesz sukces.

Nigdy nie jest za późno na zmianę nawyków

Peter Hollins, autor bestsellerów z dziedziny rozwoju osobistego, dzieli się sposobami na bardziej efektywne życie. Szukając odpowiedzi na pytanie, jak osiągnąć sukces, sięga po badania na temat wykorzystania potencjału mózgu. Na ich podstawie postanowił napisać książkę, w której zawarł wiedzę dotyczącą mechanizmów samodyscypliny. Po jej lekturze zyskasz motywację do zmiany nawyków, które cię ograniczają. Jednocześnie wpłyniesz na swoją podświadomość, by obudzić pozytywne myślenie.

Gdy brakuje ci motywacji i samodyscypliny…

Autor, podobnie jak wiele osób, również był przekonany, że jest skazany na porażkę. Przez długi czas borykał się z ponadprzeciętną chudością. Była ona źródłem przykrych sytuacji i braku samoakceptacji. Mimo częstego jedzenia, nie osiągał oczekiwanych rezultatów. Z pomocą przyszedł mu jego przyjaciel, trener, który prawidłowo zdiagnozował problem. Autor stanął przed trudnym wyzwaniem, które wymagało od niego dużej motywacji i samokontroli. Jego historia pokazuje, że samodyscyplina sprawdza się w każdym aspekcie życia. I zawsze daje dobre rezultaty.

Bez samodyscypliny zapomnij o swoich planach

Książka ta uświadomi ci, że nawet najlepsze chęci nie wystarczą do realizacji celów. Zawsze konieczna jest samodyscyplina. To właśnie ona stanowi brakujący element, od którego zależy powodzenie twoich przedsięwzięć. Cele pozostaną jedynie marzeniami, jeśli – mimo ogromnej motywacji i najlepszych planów – nie uwzględnisz w nich samokontroli. Pozwala ona maksymalnie skoncentrować się na zadaniu i dokładnie je wykonać. Istnieje szereg sprawdzonych technik, które służą wzmocnieniu samodyscypliny. Wszystkie je znajdziesz przystępnie opisane w tej publikacji.

Nasz rozwój osobisty zależy od konsekwencji w realizowaniu celów

Rozwój osobisty jest źródłem satysfakcji i istotnym elementem budowania poczucia własnej wartości. Napędzają go cele, które udaje się nam zrealizować. Gdy ponosimy porażkę, pojawia się poczucie niespełnienia. Dobrze, gdy ma to charakter incydentalny. Jednak kolejne porażki rodzą frustrację i podkopują wiarę w siebie. Przytłoczeni niemożnością realizacji celów tracimy poczucie własnej wartości. Wpływa to również negatywnie na naszą samoakceptację. Zmiana nawyków jest więc konieczna, by wyrwać się ze spirali kolejnych błędów. Czy istnieje prosta recepta na to, jak osiągnąć sukces? Nie. Czy istnieje sposób, by ułatwić sobie drogę do realizacji ważnych dla nas przedsięwzięć. Zdecydowanie tak. Musisz jednak wiedzieć, jak walczyć z prokrastynacją (jednym z hamulców twoich działań) i jak ćwiczyć silną wolę. To fundamenty samodyscypliny.

Jak walczyć z prokrastynacją i jak ćwiczyć silną wolę

Swoje rozważania Autor wspiera radami ekspertów. Wśród nich są zarówno naukowcy, jak też… żołnierze sił specjalnych Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. Chyba trudno wyobrazić sobie lepszych specjalistów w tej dziedzinie niż żołnierze Navy SEAL. Od ich samodyscypliny i siły psychicznej często zależy bowiem życie. W książce znajdziesz techniki utrzymywania dyscypliny przez żołnierzy sił specjalnych. Dowiesz się, na czym polega zasada 40 procent i kiedy warto ją stosować. Nauczysz się samodzielnie diagnozować przyczynę swoich problemów z samokontrolą i pokonywać syndrom fałszywej nadziei. A gdy nie wiesz, jak walczyć z prokrastynacją, wystarczy, że użyjesz reguły siedemdziesięciu pięciu procent. Z kolei w przypadku, gdy masz problem z dotrzymaniem terminów, pomoże ci znajomość Prawa Parkinsona.

Wesprzyj swoją „silną wolę”!

Trzeba pamiętać, że każdy z nas żyje w pewnym otoczeniu. Ono również może utrudniać realizację celów. W książce znajdziesz sposoby minimalizacji czynników rozpraszających. Poznasz też skuteczne metody kontroli dopaminy, która obniża produktywność. Jeśli czujesz potrzebę stworzenia własnej „grupy wsparcia”, dowiesz się, jak to zrobić. Otrzymasz także zestaw prostych pytań, które ułatwią ci racjonalizację pokus. Stosując się do opisanych zaleceń, łatwiej zrealizujesz swoje plany. A to jest bezcenne. Także dlatego, że będąc świadomym człowiekiem, odbudujesz poczucie własnej wartości i wzmocnisz samoakceptację.

Przekonaj się, jak wiele możesz zyskać dzięki samodyscyplinie

Z publikacji tej dowiesz się, w jaki sposób możesz rozwinąć w sobie samodyscyplinę. Wpłyniesz na umysł i podświadomość, tym samym zmieniając swoje myślenie na pozytywne. Pozbędziesz się negatywnych nawyków, a także poznasz mechanizmy i reakcje emocjonalne sterujące twoimi wyborami. Teraz z łatwością przyjdzie ci unikanie pokus, a motywacja do działania będzie większa niż kiedykolwiek wcześniej. Odkryjesz, jak ćwiczyć silną wolę i jak walczyć z prokrastynacją. Zrozumiesz, dlaczego stosowanie samodyscypliny jest tak istotne dla osiągania dobrych wyników w działaniu. W efekcie zaczniesz odnosić sukcesy w każdej dziedzinie oraz wyznaczać sobie kolejne cele, których osiąganie stanie się przyjemnością.

Od samodyscypliny do sukcesu

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ