Jak zadbać o siebie – afirmacje na każdy dzień roku

365 prostych i szybkich ćwiczeń wspierających własne potrzeby, wdzięczność i pozytywne myślenie

  • ISBN: 978-83-8272-623-7;
  • Cena katalogowa: 54.50 zł;
  • Ilość stron: 264;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2024;
  • Nr wydania: I - dodruk;
Ewelina Kuryłowicz
Ewelina Kuryłowicz
10
0

Witaj w pierwszym dniu twojego roku dbania o siebie!

Troska o siebie nigdy nie jest aktem egoistycznym – jest po prostu dobrym zarządzaniem
jedynym darem, jaki mam, darem, który został mi dany na Ziemi, aby ofiarować go innym.
– PARKER PALMER

To idealny czas! Czas, by zadbać o siebie! Tak! Nikt nie zrobi tego za ciebie. Nikt też nie zrobi tego lepiej niż ty. Zadbaj o swoje samopoczucie, relaks, spokój. Pielęgnuj poczucie własnej wartości i pewność siebie i rozwój osobisty. Pozwól sobie odczuwać przyjemność z bycia sobą, ponieważ jesteś wystarczająca/cy! 

Ale jak to zrobić? Jak zadbać o siebie? Od czego zacząć? Udać się do SPA lub na siłownię? Nie, choć to również może być dobry pomysł, jeśli właśnie tego potrzebujesz. Samoopieka to coś więcej. To połączenie terapii, rozwoju osobistego, dobrej zabawy i wellness. To codzienna praktyka – spotkanie z twoją duszą, podczas którego deklarujesz, że zasługujesz na dbanie o siebie. Dzięki tej książce z łatwością tego dokonasz – wystarczy ci 365 dni wypełnionych troską i miłością. 

To jest twój rok! Twój rok rozwoju. Twój rok na uwolnienie tego, co ci nie służy, i wydobycie swojego potencjału

Pomoże ci w tym dr Zoe Shaw, licencjonowana psychoterapeutka i mówczyni motywacyjna. W swojej książce dzieli się z tobą 365 prostymi i motywującymi ćwiczeniami z zakresu dbania o siebie. Każdy dzień przyniesie ci wspierającą strategię, wnikliwą refleksję, inspirujący cytat, ćwiczenie mindfulness lub afirmację na dobry dzień. Codziennie rano przeczytaj wpis i żyj nim z intencją i celem przez cały dzień. 

Ćwiczenia mindfulness, nagradzanie siebie, afirmacje na dobry dzień i pewność siebie

Ta książka to swojego rodzaju terapia, która nie tylko wzmocni twoje poczucie własnej wartości, ale również wypełni cię pozytywną energią. Odkryjesz tu ćwiczenia, takie jak praktykowanie wdzięczności, stworzenie mapy marzeń, nagradzanie siebie czy kultywowanie radości. Poranek bez mediów społecznościowych czy jednodniowy detoks informacyjny pozwolą ci zachować spokój i pozytywne myślenie. Znajdziesz tu również ćwiczenia na pozbycie się niepokoju, poczucia winy, angażowanie w kontakty nowymi ludźmi czy ustalenie nowych granic. Chodzenie po świeżej, zielonej trawie, wybór nowych roślin do domu. A nawet zrobienie sobie uroczego sefie! Rozpoczęcie roku samoopieki pozwoli ci napełnić swój emocjonalny i mentalny zbiornik oraz uzupełniać go każdego dnia, dzięki czemu nigdy nie zabraknie ci pozytywnej energii.

Afirmacje na dobry dzień, afirmacje na pewność siebie
Afirmacje na dobry dzień i afirmacje na pewność siebie. Poznaj moc dobrych słów! Fot. Depositphotos

Więc jak zadbać o siebie? Już dziś wypróbuj jedno z kojących ćwiczeń!

Spacer bez asysty

Zostaw telefon komórkowy w domu i idź na spacer. Zauważ, o ile więcej świata doświadczasz z podniesioną głową, bez rozpraszającego ekranu czy muzyki. Zachęć siebie tą afirmacją na dobry dzień i pewność siebie:
Jestem swoim superbohaterem.
Jestem odpowiedzialny za to,
jak doświadczam świata
i wybieram patrzenie na niego
przez soczewkę szczęścia.

Nie czekaj na Nowy Rok – już dziś zacznij zmieniać swoje życie

Nie ma większego daru, który możesz sobie sprezentować, niż spokojny, skupiony umysł i silne, gibkie ciało pełne energii. Dzięki temu osiągniesz wszystko, czego pragniesz. Skoncentruj się na swoim samopoczuciu, a poprawisz swoje zdrowie i zwiększysz poczucie szczęścia. Wzmocnisz rozwój osobisty, pozbędziesz się niepokoju, ustanowisz zdrowe granice i relacje, określisz i przyjmiesz swoje wartości oraz nadasz priorytet swojemu samorozwojowi. Otrzymasz to troszcząc się o siebie. Niezależnie od tego, czy zaczynasz dbać o siebie w Nowy Rok, czy w środku lata, dajesz sobie prezent w postaci odzyskania swojego życia!

To będzie twój rok!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ