Joga na krześle

Zdrowie i równowaga bez wstawania w 10 minut

  • ISBN: 978-83-65846-79-2;
  • Cena katalogowa: 44.40 zł;
  • Ilość stron: 272;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 16,5 x 24 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2018;
  • Nr wydania: I;
Mariusz Warda
NW-Paweł Uklejski
0
1

Jak zawalczyć o zdrowie prowadząc siedzący tryb życia?

W obecnych czasach siedzący tryb życia jest niezwykle szkodliwą codziennością. Praca i nauka zdalna, praca przy biurku, dojazdy, nawet odpoczynek w pozycji siedzącej wpływa niekorzystnie na stan zdrowia. Powoduje bóle kręgosłupa, stany zapalne i zwyrodnienia mięśni stawów i kości oraz wady postawy. Siedzący tryb życia i mała aktywność fizyczna pogłębiają również problemy z układem krążenia, zwiększają ryzyko powstania żylaków, chorób serca, udaru. Pogłębia też problemy z trawieniem i przyczynia się do powstania cukrzycy typu 2. Możesz jednak wnieść niewielką zmianę w rutynę codziennego siedzenia, która przyniesie wymierne korzyści zarówno dla zdrowia fizycznego jak i psychicznego. Z książki dowiesz się jak zaledwie 10 minut aktywności fizycznej – uwaga – na krześle! – rozbudzi twoje siły witalne, doda ci energii do wykonywania codziennych obowiązków i zabezpieczy przed zgubnym wpływem stresu. Nauczy cię jak prawidłowo oddychać i znaleźć chwilkę na relaks dla ciała i umysłu.

Joga na krześle na ratunek dla pracujących przy biurku i prowadzących siedzący tryb życia

Joga jest, praktykowaną od wieków, formą aktywności fizycznej, zarówno dla ciała jak i umysłu. Zazwyczaj kojarzy się ją z matą, specjalnym strojem czy też pokojem przeznaczonym do ćwiczeń oddechowych i relaksacyjnych. Autorka tej książki wniosła jednak powiew współczesności modyfikując asany tak, by odpowiedzieć na potrzeby zapracowanych ludzi uzależnionych od technologii, uwięzionych przy biurkach, na sofach, w pojazdach, lub zmagających się z ograniczeniami ruchowymi. Teraz możesz praktykować jogę na krześle we własnym biurze, przy biurku, bez żadnych dodatkowych wydatków.

Nie musisz wychodzić z biura, by odczuć dobroczynne działanie jogi

Zamiast zachęcać ludzi do opuszczenia swojego biura w celu świadomej praktyki jogi, Autorka znalazła proste sposoby, aby przenieść korzyści płynące z rozciągania mięśni stawów i kości, prawidłowego oddychania oraz medytacji w przestrzeni roboczej. Prostota technik oddechowych, które zamieściła w swojej książce, a także wiele ze skoncentrowanych ćwiczeń i ruchów, zachęcają do natychmiastowego ich zastosowania. Wystarczy tylko minut, by w szkodliwy siedzący tryb życia wprowadzić trochę urozmaicenia. Dzięki zaledwie kilku ruchom odzyskasz wewnętrzną równowagę i dobre samopoczucie.

Aktywność fizyczna bez wielkiego wysiłku? To możliwe!

Pomimo zaleceń, by ludzie wstawali z krzeseł i poruszali się co godzinę, większość z nas ledwo wstaje, aby zrobić kolejną kawę i pójść do łazienki. Aby sprostać ograniczeniom czasowym i przestrzennym pracownika biurowego, na pracy i nauce zdalnej, Autorka starannie opracowała ruchy, które należy praktykować by twoja twarz, umysł i ciało mogły się wyciszyć i zrelaksować. Tym samym prezentuje świetny sposób, by pokonać stres związany z pracą biurową, przed ważnym spotkaniem lub rozmową. Wskazuje, jak joga na krześle uaktywnienia układ krążenia i trawienny, bez wykonywania wymagających ćwiczeń.

Joga na krześle to joga dla każdego!

W tym poradniku znajdziesz 100 pozycji jogi i ćwiczeń, które można wykonywać na krześle poświęcając im zaledwie kilka minut dziennie. Mogą je uprawiać osoby:
– w każdym wieku,
– pracujące za biurkiem,
– wykonujące pracę i naukę zdalną, bez dostępu do klubów fitness czy siłowni,
– o ograniczonym zakresie ruchów,
– które nigdy wcześniej nie korzystały z jogi,
– ubrane w mało wygodną odzież,
– które nie robiły nic dla swojego zdrowia od miesięcy czy lat!

Jak prawidłowo oddychać prowadząc siedzący tryb życia?

Książka analizuje poszczególne części ciała i wyjaśnia, jak pozycje jogi mogą uśmierzyć ból kręgosłupa, rozciągnąć zastygłe mięśni, stawy i kości, a także pobudzić układ krążenia i trawienny Pożegnasz się między innymi z bólem pleców, zaparciami, migrenami i bólem głowy, a dodatkow odzyskasz prawidłową i smukłą postawę ciała. Nauczysz się jak prawidłowo oddychać, by poprawić koncentrację, złagodzić stres, poprawić metabolizm i dodać sobie energii. Każde ćwiczenie zawiera dokładne instrukcje jak je prawidłowo wykonać krok po kroku poparte zdjęciami pozycji. Z łatwością włączysz asany do swojej biurowej rutyny dzięki gotowym pięcio-, dziesięcio- i piętnastominutowym zestawom.

Autorka Jogi na krześle  pomogła osobom z pierwszych stron gazet

Jej połączenie uduchowienia i wiedzy funkcjonuje w branżach fitness oraz wellness od wielu lat, a grono pasjonatów proponowanych przez nią metod stale rośnie. Czy też podczas zajęć na żywo, czy też po lekcjach z jej licznych płyt DVD, ludzie zawsze kończą sesje podekscytowani. Osiągają stan wewnętrznej równowagi i lepiej się czują w swoim ciele. Ty również osiągniesz ten stan równowagi i witalności dzięki zastosowaniu porad z tej książki.

Co o tej książce i jej autorce sądzą znane osoby

Kristin to najlepsze połączenie umiejętności i sztuki motywacji. Jest równie świetna z grupą czterdziestoletnich mam, jak i w sesji prywatnej”.
– Tina Fey
Kristin od wielu lat jest życiową siłą w praktyce jogi mojej żony oraz mojej”.
– Steve Martin
„Podejście Kristin do jogi jest przyjazne i dostępne. Jest pracowita i słodka, a także pomaga dopasować jogę do normalnego trybu życia”.
– Bethenny Frankel

Zdrowie i równowaga dla zapracowanych!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ