Osteopatia i joga w samoleczeniu

Holistyczne techniki, dzięki którym aktywujesz samoleczące siły organizmu, pokonasz powszechne dolegliwości i skutecznie uśmierzysz ból

  • ISBN: 978-83-8272-456-1;
  • Cena katalogowa: 79.70 zł;
  • Ilość stron: 192;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 16,5 cm x 24 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2023;
  • Nr wydania: I;
Magdalena Kuźmiuk
Magdalena Kuźmiuk
20
0

Od bólu kręgosłupa po bezsenność – pozbądź się uciążliwych dolegliwości samodzielnie!

Szukasz sposobów na stres lub męczy cię bezsenność? Masz napięte mięśnie? Oddychasz płytko lub nieregularnie? Często czujesz ucisk w klatce piersiowej? Cierpisz na niestrawność lub bóle głowy? Brzmi niepokojąco, ale czy wiesz, że możesz pozbyć się tych objawów samodzielnie? Wystarczy, że aktywujesz samoleczące siły swojego organizmu! Jak to zrobić? Skorzystaj z unikalnej koncepcji, którą opracowała Autorka tej książki, doświadczona osteopatka, fizjoterapeutka i nauczycielka jogi. W swojej praktyce połączyła najlepsze metody i ćwiczenia terapii jogi i osteopatii. W czterech krokach, opartych na schemacie leczenia osteopatycznego, Autorka pokazuje, jak za pomocą prostych pozycji jogi ustawić impuls osteopatyczny, aby stymulować układ przepływu płynów ustrojowych, takich jak krew i limfa, odciążyć powięzi, a także pobudzić i zregenerować siły regulacyjne organizmu. Samoleczenie! Czas! Start!

Dotrzyj do źródła problemów ze zdrowiem, zamiast jedynie maskować objawy

Bez wątpienia każdy z nas codziennie odczuwa jakieś dolegliwości – od bólów kręgosłupa czy mięśni, po niestrawność, migreny. Szukamy skutecznych ćwiczeń na zblokowane, bolące stawy, sposobów na stres i odzyskanie zdrowia. Zamiast łykać kolejne tabletki na uciążliwe dolegliwości, wiele osób poszukuje rozwiązań w aktywności fizycznej i medycynie naturalnej. Chcą wreszcie dotrzeć do źródła przyczyn ich problemów ze zdrowiem, zamiast odsuwać od siebie odczuwane objawy. Autorka tej książki proponuje takim osobom holistyczną terapię: osteopatię, jogę i medytację. Swoim pacjentom, oprócz leczenia, oferuje również zestawy ćwiczeń i wskazówki dotyczące samopomocy w życiu codziennym. Ponieważ możliwość samoleczenia oznacza również odzyskanie kontroli nad bólem, uwolnienie się od lęku i zbudowanie głębszej więzi z własnym ciałem.

Na czym polega połączenie osteopatii oraz jogi i na co pomaga taka forma terapii?

Obie filozofie – joga i ostateopatia – postrzegają człowieka jako nierozdzielną jednostkę. Ta myśl w istotny sposób odróżnia te formy terapii od medycyny akademickiej i fizjoterapii, które opierają się na leczeniu objawów. Joga i osteopatia pozwalają holistycznie spojrzeć na powstawanie dolegliwości i dostrzegają wrodzoną zdolność organizmu do samoregulacji. Joga uzupełnia manualne impulsy leczenia osteopatycznego. Poprzez techniki medytacji i ćwiczeń oddechowych, które uspokajają umysł i ćwiczą postrzeganie własnego ciała. Wypełnienie tej luki terapeutycznej w osteopatii za pomocą jogi stało się szczególnie ważne we współczesnym, zabieganym świecie. Ponieważ dopiero wtedy, gdy człowiek odzyska zdolność komunikowania się z własnym ciałem i odprężania się, moc samouzdrawiania może mieć trwały efekt. A dolegliwości mogą zostać rozwiązane na dłuższą metę. Z pomocą Autorki teraz i ty będziesz w stanie stworzyć własny program ćwiczeń. Będzie on zgodny z zasadami leczenia osteopatycznego przez dotyk i jest uzupełniony pozytywnym działaniem jogi. Samoleczenie nie będzie stanowiło problemu.

Znasz jogę? Zyskaj podstawową wiedzę, co to jest osteopatia, i aktywuj samoleczenie!

W tym ilustrowanym poradniku znajdziesz proste w realizacji ćwiczenia fizyczne, ćwiczenia oddechowe i techniki medytacyjne oraz wiedzę osteopatyczną dotyczącą zdrowia. Poznasz najważniejsze podstawy dotyczące jogi i osteopatii, których znajomość jest potrzebna do skomponowania poszczególnych zestawów ćwiczeniowych. Dowiesz się, co to jest osteopatia, na czym polega na forma terapii, a także na co osteopatia pomaga. Autorka przygotowała także szereg wskazówek dotyczących tego, jakie pomoce mogą ci się przydać podczas samodzielnej terapii i odpowiednio pomóc w wykonywaniu ćwiczeń. Ważne jest też to, że nie musisz posiadać specjalistycznej wiedzy ani umiejętności, aby samodzielnie wykonywać opisane tu ćwiczenia na stawy czy uzdrawiający masaż powięzi.

Samoleczenie zamiast drogich wizyt u lekarza czy fizjoterapeuty

Dzięki tej książce w czterech prostych krokach poznasz, jak opracować indywidualny program ćwiczeń zgodnie z zasadami leczenia osteopatycznego. Ćwiczenia zaprezentowane przez Autorkę są wyjaśnione krok po kroku i łatwe do realizacji. Sięgając po tę książkę, zyskasz proste programy ćwiczeń na typowe dolegliwości, takie jak bóle kręgosłupa, mięśni czy problemy ze snem. Dzięki połączeniu osteopatii i jogi będziesz w stanie samodzielnie leczyć wiele dolegliwości. A co za tym idzie – zredukować liczbę wizyt lekarskich i terapeutycznych, które nie należą do najtańszych, oraz zmniejszyć liczbę dni nieobecności w pracy. Zaufaj medycynie naturalnej, a ten rodzaj aktywności fizycznej wykorzystujący masaż powięzi i elementy leczenia przez dotyk da twojemu ciału energię potrzebną do poprawy zdrowia.

Aktywuj samoleczące siły organizmu!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ