Zmysły – medycyna holistyczna. Tom X Odczuwanie przyjemności i unikanie zagrożeń
  • zapowiedź
  • ISBN: 978-83-8168-338-8;
  • Cena katalogowa: 44.40 zł;
  • Ilość stron: 288;
  • Oprawa: miękka;
  • Data ostatniego wydania: 2020;
  • Nr wydania: I;
Irena Kloskowska
Irena Kloskowska
10
0

Jakie znaczenie mają zmysły?

O wszelkich zaburzeniach zmysłów dowiesz się z X tomu serii Medycyna holistyczna. Percepcja zmysłowa nie jest procesem czysto funkcjonalnym. Możesz to sprawdzić na sobie. Niech ktoś zawiąże Ci oczy i poda jakiś przedmiot. Aby odgadnąć, co to jest, musisz go poczuć. Aby go poczuć, musisz poruszać dłońmi i palcami, przesuwając nimi po przedmiocie. Już rozumiesz, że nie jest łatwo pozbyć się jednego ze zmysłów, np. wzroku? Ta książka podpowie Ci jak postępować, jeśli masz problem z którymkolwiek ze zmysłów: smakiem, węchem, dotykiem (czuciem), wzrokiem czy słuchem. Jeśli zauważysz jakieś zmiany np. w smaku czy węchu, bardzo ważne jest, abyś jak najszybciej zareagował i poszukał pomocy. Możesz zacząć od przeczytania tej książki.

Zmysł smaku – czy na pewno czujesz wszystkie smaki?

Wszystkie ważne układy narządów i zmysły są powiązane ze smakiem Jeśli szczególnie lubisz jakiś rodzaj smaku, cierpią na tym pozostałe i równowaga zostaje naruszona.
Czy wiesz że:
• nadmiar smaku kwaśnego zapobiega przekształceniu kwasów w zasady, zakwasza krew i tkanki oraz upośledza metabolizm wątroby.
• nadmiar smaku gorzkiego może powodować tachykardię (szybkie bicie serca) i niewydolność krążeniową.
• nadmiar smaku słodkiego jest szeroko rozpowszechniony, zakwasza żołądek, jelita, krew i tkanki. Typową tego konsekwencją jest otyłość i nadwaga.
• nadmiar smaku ostrego, pikantnego przeciąża narządy oddechowe, trawienie i wydalanie stolca, jeśli żyje się w strefie klimatu umiarkowanego. Chociaż smak ostry może pobudzać pocenie się, a przez to wydalanie przez skórę, może też prowadzić do odwodnienia błon śluzowych, o ile nie spożywa się odpowiedniej ilości płynów.
• nadmiar smaku słonego upośledza czynność nerek. Doskonale znaną sytuacją jest nadciśnienie tętnicze spowodowane przez zbyt słone jedzenie. Istnieje też zagrożenie odwodnienia błon śluzowych.
Uzdrowienie zmysłu smaku oznacza, że odczuwa się wszystkie smaki i bierze je pod uwagę w odżywianiu. W tej książce znajdziesz produkty, które mają wpływ na wszystkie zmysły, pobudzają je i uzdrawiają.

Zmysł węchu – czy można zlekceważyć katar?

Ostry nieżyt nosa jest chorobą wirusową powodowaną przez zakażenie kropelkowe. Inne przyczyny to wychłodzenie organizmu, zmiany ukrwienia błon śluzowych nosa i nadmierne wytwarzanie wydzieliny. To z kolei powoduje zbyt częste oddychanie przez usta. Od chwili zakażenia do wystąpienia nieżytu nosa mija od kilku godzin do dwóch dni. Następnym etapem jest infekcja mieszana z udziałem bakterii Coccobacillus. U osoby zdrowej ostry nieżyt nosa trwa około tygodnia. Jednak zwykły katar, który często lekceważymy, może osłabić węch, smak i wpłynąć negatywnie na inne zmysły. A osłabienie zmysłów oznacza chorobę całego ciała. Autorka, znana terapeutka holistyczna, podpowie Ci jak pobyć się kataru w dwa dni i odzyskać zmysł węchu.

Zmysł dotyku – jak działa i jak wygląda Twój świat?

Zmysł dotyku kojarzy nam się przede wszystkim z dłońmi. Małe dzieci z ich pomocą poznają świat – dotykają, chwytają i doświadczają przedmiotów i uczuć. Dotyk wyraża również potrzebę odczuwania. Zmysł dotyku, uczucia, wrażliwość dotykowa i ciało tworzą jedność. W tej publikacji znajdziesz ćwiczenia oddechowe, leczniczą dietę na odnowę pracy jelit, terapię solami Schüsslera, techniki odkwaszenia i detoksykacji organizmu. Te wszystkie metody pomogą Ci pobudzić zmysł dotyku poprzez oddech, skórę, jelito, nerki i pęcherz.

Zmysł wzroku – jak o niego dbać?

Współcześnie największe znaczenie przywiązuje się do widzenia. Wzrok nazywany jest największym skarbem wśród zmysłów. Wszystko w życiu ukierunkowane jest na zmysł wzroku. Jak myślisz: jeśli zawiążesz sobie oczy, to ile razy się potkniesz, zanim przejdziesz kilka metrów we własnym domu? Teraz wiesz, że o wzrok powinieneś dbać w szczególności. Dzięki tej książce poznasz naturalne metody poprawy wzroku, np. poprzez substancje odżywcze zawarte w żywności.

Wyostrz swoje zmysły

Książki z serii Medycyna holistyczna:

Tom I – Krew. Dotlenianie, odżywianie i oczyszczanie wszystkich komórek – premiera sierpień 2019
Tom II – Wątroba i pęcherzyk żółciowy. Oczyszczanie organizmu, odkwaszanie, usuwanie kamieni – premiera wrzesień 2019
Tom III – Narządy trawienne. Wzmocnienie odporności, lepsze trawienie i przyswajanie – premiera październik 2019
Tom IV – Układ oddechowy. Dotlenienie organizmu i usuwanie toksyn – premiera listopad 2019
Tom V – Nerki i pęcherz. Oczyszczanie, filtracja, wytwarzanie hormonów i witaminy D – premiera grudzień 2019
Tom VI – Układ krążenia. Prawidłowe ciśnienie, transport tlenu i składników odżywczych – premiera styczeń 2020
Tom VII – Układ hormonalny. Równowaga hormonalna i emocjonalna – premiera luty 2020
Tom VIII – Układ rozrodczy. Płodność, atrakcyjność, zdrowe libido – premiera marzec 2020
Tom IX – Układ nerwowy. Pamięć, koncentracja i równowaga psychiczna – premiera kwiecień 2020
Tom X – Zmysły. Odczuwanie przyjemności i unikanie zagrożeń – premiera maj 2020
Tom XI – Układ ruchu. Sprawność mięśni i stawów oraz mocne kości – premiera czerwiec 2020
Tom XII – Układ limfatyczny i skóra. Detoks, odmłodzenie i eliminacja patogenów – premiera lipiec 2020

  • zapowiedź
ZAPISZ SIĘ