Odmładzające masaże twarzy

Dalekowschodnie sekrety skutecznej redukcji zmarszczek i ujędrnienia skóry twarzy

  • ISBN: 978-83-8272-657-2;
  • Cena katalogowa: 59.50 zł;
  • Ilość stron: 216;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5x21,5;
  • Data ostatniego wydania: 2023;
  • Nr wydania: I;
Irena Kloskowska
Irena Kloskowska
10
0

Chcesz być piękna i wyglądać młodzieńczo – poznaj chiński masaż twarzy

Chiński masaż twarzy zamiast botoksu? Czy to możliwe? Pijesz wystarczającą ilość płynów, zdrowo się odżywiasz, uprawiasz sport, pielęgnujesz skórę najdroższymi środkami – a ona coraz bardziej się starzeje. Ze względu na nią i dla urody czytasz magazyny i szukasz informacji na mediach społecznościowych. Stajesz się chemikiem stosując kolagen, kwas hialuronowy, toksynę botulinową. A jednak, mimo tych wszystkich wysiłków, popełniasz wielki błąd. Wszyscy uważamy, że to głównie skóra odpowiada za nasz młody wygląd. Zadaj sobie kiedyś następujące pytania:

  • Czy twoja skóra ma być napięta, skoro mięśnie pod nią zwiotczały?
  • Dlaczego skóra ma być równa i gładka, skoro pod spodem gromadzi się limfa?
  • Jak twarz ma promienieć, skoro twoje kanały energetyczne są zablokowane, a mięśnie twarzy chronicznie napięte?

Ta książka pomoże ci samodzielnie wykonać chiński masaż twarzy oraz inne zabiegi medycyny naturalnej, które odmłodzą cię o dziesięć lat.

Chiński masaż twarzy – skuteczniejszy od botoksu

Coraz więcej kobiet szuka naturalnych środków pozwalających zachować urodę i zdrowie. Opisane w tej książce metody znakomicie się do tego nadają, co również potwierdzają badania naukowe. Wydaje się całkiem logiczne, że powinnaś zacząć od głębszych warstw skóry. Dlaczego nie pomyślałaś o tym wcześniej i dlaczego nie czytałaś o tym więcej, skoro każdy magazyn dla kobiet w kółko zajmuje się tematem przeciwdziałania starzeniu się? Bo żadna gałąź przemysłu nie mogłaby na tym zarobić. Jeśli sama zajmiesz się swoim wyglądem, branża kosmetyczna straci klientkę. Kiedy twoje mięśnie twarzy ujędrnią się, a opuchlizna wokół oczu zniknie, nigdy nie zechcesz wydać 600 złotych na malutki słoiczek kremu.

Gua sha i ba guan, masaż twarzy bańką chińską, joga twarzy – terapie manualne dla ciebie

Wszystkie te metody, których nazwy można przetłumaczyć jako „skrobanie” (gua sha) i stawianie baniek (ba guan), są coraz częściej oferowane także w krajach Zachodu. Umożliwią one oddziaływanie na głębsze warstwy tkanki skórnej, a co za tym idzie uzyskasz głębszy efekt. Podczas zabiegu aktywujesz wszystkie punkty akupunkturowe twarzy, przez co działają one nie tylko na twarz, lecz także na powiązane narządy. Dlatego zaczniesz pracować nie tylko nad skórą twarzy, ale również dotrzesz do tkanki łącznej, mięśni twarzy, naczyń limfatycznych oraz układu meridianów, który odpowiada za niezakłócony przepływ energii. Efekt na twojej twarzy będzie widoczny natychmiast. Twarz stanie się bardziej różowa, promienna i młodsza, a ty odzyskasz pewność siebie.

Zdrowa skóra i ciało – poznaj techniki rozluźniania mięśni twarzy

Pielęgnacja twarzy i ciała polega również na świadomym odprężaniu mięśni twarzy. Kiedy twarz jest rozluźniona, z trudem udaje się napiąć ciało w innych miejscach. Rozluźnij czoło, usta, twarz i poczuj, jak to wpływa na resztę ciała. Na przykład rozluźnienie języka wiąże się z rozluźnieniem dna miednicy. Staraj się zawsze pamiętać, by być świadomym mięśni twarzy. Wyraz twarzy jest bardzo ważny. Komunikuje nie tylko na zewnątrz, lecz także do wewnątrz. Znaczy to, że ma wcale niemały wpływ na twoje samopoczucie. Psycholodzy już od dawna wykorzystują te zależności: starają się poprzez zmianę wyrazu twarzy chorych wpływać na ich dolegliwości psychiczne. Wiele badań dowiodło, że objawy depresji klinicznej można znacznie złagodzić, a częściowo nawet wyleczyć, tylko dzięki pracy nad wyrazem twarzy pacjenta.

Czego potrzebuje twoja skóra, by wyglądać młodo?

Książka ta omawia metody sprawdzone od wielu lat, które możesz samodzielnie zastosować. Oddaje zdolność zachowania młodzieńczego wyglądu z powrotem w twoje ręce. Nie potrzebujesz kosztownych kremów ani chirurga. Aby odzyskać zdrową skórę wystarczą terapie manualne, masaże twarzy, stawianie baniek czy joga twarzy. Metody chińskiego masażu twarzy znane są z holistycznego podejścia do problemów zdrowotnych i zaburzeń samopoczucia. W książce znajdziesz też bardzo skuteczne rozwiązania, prowadzące do zachowania i przywrócenia młodzieńczego wyglądu.

Masaż zamiast botoksu

ZAPISZ SIĘ