Dieta ketogeniczna na święta? Teraz to możliwe!

Data: 12.12.2019
Kategorie: wydarzenia
christmas table

Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta! Aż chce się zaśpiewać, prawda? Rodzinne spotkania przy świątecznym stole to nie tylko czas wspólnego kolędowania i bliskości, ale także test silnej woli dla wszystkich na diecie. Teraz już nie musisz się go obawiać! Przygotuj świąteczne potrawy zgodne z dietą ketogeniczną. Dieta ketogeniczna na święta – o tak!

Dieta ketogeniczna podbiła świat, nie rezygnuj z niej nawet w święta

Dieta ketogeniczna to w tej chwili jedna z najpopularniejszych – jak nie najpopularniejsza – dieta na świecie! Nic dziwnego, bo dzięki niej można nie tylko schudnąć i wspomóc odporność, ale także zatrzymać objawy lub całkowicie wyeliminować wiele groźnych chorób. Efekty diety są spektakularne! Dlatego tak wiele osób decyduje się przejść na dietę ketogeniczną. Dieta ketogeniczna jest doskonała także na święta!

Zbliża się Boże Narodzenie. Dekorujemy nasze domy i mieszkania, ubieramy choinki, pakujemy prezenty. Lada chwila w kuchni zacznie się roznosić zapach aromatycznych dań, którymi już wkrótce będziemy częstować naszych gości. Ale rodzinne spotkania przy świątecznym stole to nie tylko czas wspólnego kolędowania i bliskości, ale także test silnej woli dla wszystkich na diecie. Jeśli jesz zgodnie z zasadami keto, absolutnie nie musisz rezygnować z diety ketogenicznej na czas świąt.

Przepisy diety ketogenicznej na święta – oto doskonałe inspiracje!

Świąteczny czas to bardzo moment, aby stać się w kuchni wirtuozem i zaskoczyć domowników pysznymi potrawami przygotowanymi w duchu keto. Czy wiesz, że dozwolone są różnego rodzaju aromatyczne mięsiwa? Możesz jeść nawet te tłuste! Bez żadnych konsekwencji! Przygotuj pyszne dania z jajek, pełne wartości odżywczych potrawy z awokado. Na Twoim stole może się też pojawić nabiał i tak lubiane – zwłaszcza w święta – orzechy. Oczywiście, Boże Narodzenie to czas kiedy chętniej jemy też ryby. Potrawy z ryb są również mile widziane na diecie ketogenicznej, dlatego nie może ich zabraknąć na stole także i w święta. Żeby dodać nieco egzotyki do serwowanych potraw, zaproponuj swoim gościom kokos. Przygotuj na przykład jakiś obłędny w smaku deser z kokosa. Będzie smakowicie!

Inspiracją do przygotowania kokosowych deserów niech będzie dla Ciebie książka Bruce Fife’a Kokosowe przepisy na zdrowie. Wiele praktycznych rad i pomysłów przed zbliżającym się wielkim świątecznym gotowaniem możesz zaczerpnąć także z obszernej książki Ketogeniczna Biblia. Nie może jej zabraknąć na Twojej półce! Wiele przepisów zgodnych z dietą ketogeniczną odnajdziesz także w pięknie wydanej książce Kompletna dieta ketogeniczna dla każdego autorstwa Amy Ramos. Zatem do dzieła!

 

Kokosowe przepisy na zdrowie                    Ketogeniczna-Biblia-dr-Jacob Wilson dr Ryan Lowery                    Kompletna-dieta ketogeniczna Amy Ramos

 

 

ZAPISZ SIĘ