Ucztuj. Pość. Powtórz.

Post przerywany – praktyczny przewodnik wraz z 28-dniowym programem startowym dla początkujących

 • ISBN: 978-83-8272-170-6;
 • Cena katalogowa: 79.70 zł;
 • Ilość stron: 448;
 • Oprawa: miękka;
 • Format: 14,5 cm x 20,5 cm;
 • Data ostatniego wydania: 2022;
 • Nr wydania: I;
Magdalena Kuźmiuk
Magdalena Kuźmiuk
30
0

Na czym polega post przerywany?

Liczenie kalorii, dieta niskotłuszczowa, wysokobiałkowa, ograniczenie spożycia węglowodanów, dieta ketogeniczna, eliminacyjna… Każdy z nas choć raz w życiu był na jakiejś diecie. Mówi się, że 95 procent osób, które znacznie straciły na wadze podczas diety i odchudzania, wraca do wagi wyjściowej. A niektórzy przybierają na wadze i kończą, ważąc więcej niż przed rozpoczęciem diety. To niezwykle frustrujące, prawda? Albo sytuacja, kiedy na przykład kolega w pracy częstuje cię urodzinowym tortem, a ty z żalem odmawiasz, bo jesteś na diecie. Znasz to? Wcale nie musi tak być! Uwierz: możesz zjeść i pączka, i kawałek tortu! Masz dość diet? Chcesz żyć bez wyrzeczeń, narzuconych z góry ograniczeń i drogich terapii odchudzających? Dowiedz się, na czym polega post przerywany, poznaj jego zasady i… zacznij żyć w stylu IF („intermittent fasting”)!

Odkładaj na potem, ale nie odmawiaj sobie jedzenia!

A teraz poznaj naczelną zasadę Gin Stephens, guru w tematyce postu przerywanego, która ma tysiące fanów na całym świecie: Odkładaj, ale sobie nie odmawiaj! Co to znaczy? Poczęstuj się ciastem, ale zjedz je dopiero, kiedy otworzysz swoje okno żywieniowe. Pewnie interesuje cię odpowiedź na pytanie o to, jak szybko schudnąć, przyspieszyć swój metabolizm i czy post przerywany pozwoli na utratę zbędnych kilogramów, skoro można pozwolić sobie nawet na słodycze? Odpowiedź brzmi: TAK! Korzyści z diety IF płyną niezależnie od wpływu postu na utratę wagi. A tych korzyści jest wiele! Stosowanie postu przerywanego pozwala wyregulować poziom cukru, tętna i ciśnienia krwi. Wzmacnia skuteczność treningu wytrzymałościowego, przyczynia się do utraty tak niebezpiecznej dla zdrowia otyłości brzusznej.

Post przerywany skuteczny w walce z cukrzycą. Poznaj inne korzyści dla zdrowia

Oprócz obniżenia ciśnienia krwi czy wyregulowania zaburzeń hormonalnych, post przerywany zmniejszenia ryzyko wystąpienia cukrzycy i hamuje jej rozwój, a we wczesnym etapie choroba ta może całkowicie się cofnąć. Jeżeli czynniki, które spowodowały wystąpienie cukrzycy zostaną skorygowane przez ścisłe przestrzeganie diety i ćwiczeń poprawiających wrażliwość insulinową zapewni to odpowiednią utratę wagi. Stosowanie postu przerywanego łagodzi objawy chorób autoimmunologicznych, takie jak bóle stawów. Tego rodzaju głodówka działa przeciwzapalnie, wzmacnia układ krążenia, jest też doskonała dla zdrowia twojego mózgu. Post pomaga zresetować mikrobiom jelitowy, działa przeciwnowotworowo i jest traktowany jako źródło młodości. To terapia łagodząca wiele problemów zdrowotnych.

Przekonaj się, że post przerywany to nie są ograniczenia, a elastyczny styl życia

W tej rzetelnie napisanej i popartej naukowymi tezami książce znajdziesz odpowiedzi na pytania, jak szybko schudnąć, przyspieszyć metabolizm, odzyskać energię i odnieść niesamowite zwycięstwo w walce o swoje zdrowie! Nawet jeśli cierpisz na którąś z chorób autoimmunologicznych lub zaburzenia hormonalne. Autorka oddaje w twoje ręce przystępny przewodnik zarówno po nauce stojącej za przerywanym postem, jak i po metodach oraz sztuczkach, które sprawiają, że przerywany post jest praktycznym i łatwym w utrzymaniu stylem życia. Tak! Przerywany post to wyjątkowo elastyczny styl życia. Możesz praktykować IF zarówno będąc w domu, w podróży, jak i podczas rodzinnych świąt. Wystarczy, że dopasujesz okno żywieniowe do swojego stylu życia, harmonogramu pracy i obowiązków, a także do… imprez czy wyjść ze znajomymi do restauracji. Autorka tej książki przekonuje: nie musisz rezygnować z życia towarzyskiego!

28-dniowy program dla początkujących pozwoli ci zrozumieć, na czym polega post przerywany i z łatwością wdrożyć jego zasady w życie

Żeby ułatwić ci wkroczenie na dobroczynną ścieżkę IF, Gin Stephens przygotowała 28-dniowy program dla początkujących. To doskonały sposób na ułatwienie i dostosowanie się do modelu okno postu/okno żywienia. Pozwoli twojemu ciału rozpocząć regenerację i wypracować lepsze korzystanie z zapasów tłuszczu. Jej wyzwanie ścisłego postu przekona cię, że IF to nie kolejna dieta, a ścisły post jest kluczem do trwałej zmiany sposobu odżywiania. W tej książce znajdziesz nowe informacje, czytelne instrukcje, jak zachować ścisły post. A także szczegółowe opisy różnych jego wariantów i przykładowych planów postu – w tym postu co drugi dzień, postu całkowitego, 18:6, 19:5, OMAD, czyli „jednego posiłku dziennie” i innych, dotąd nieprzedstawianych, propozycji uzdrawiających głodówek.

Tezy zawarte w tej książce potwierdzono naukowo!

Autorka przedstawia też najpowszechniejsze pułapki żywieniowe, które odpowiadają za niepowodzenie w poszczeniu. Może będziesz zaskoczony, gdy dowiesz się na przykład, że picie kawy z mlekiem podczas postu przerywanego nie pozwala skutecznie chudnąć. Podobnie z wodami smakowymi, gumami do żucia, produktami z etykietami 0% cukru. Wszystko, co smakiem przypomina jedzenie, jest zabronione w czasie głodówki. Te i inne zależności Autorka wyjaśnia w sposób rzetelny i zrozumiały, popierając swoje tezy wynikami badań naukowych.

Dzięki tej niezwykle praktycznej książce:

 • dowiesz się, jakie naukowe fakty stoją za przerywanym postem i jego skutecznością,
 • poznasz korzyści zdrowotne wynikające ze stosowania postu,
 • zrozumiesz zasady ścisłego postu i naukowe uzasadnienie każdego z zaleceń,
 • zweryfikujesz, który z modeli postu będzie dla ciebie najbardziej odpowiedni,
 • zyskasz cenne wskazówki, które pomogą ci uczynić IF twoim stylem życia,
 • znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań dotyczących poszczenia i odchudzania,
 • zrozumiesz, jak działa twój organizm podczas postu, co ułatwi zdrowy tryb życia,
 • otrzymasz prosty 28-dniowy program startowy postu dla początkujących.

Post przerywany – twoja supermoc spalania tłuszczu

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ