Post przerywany dla początkujących

Spraw, by okresowy post stał się stylem życia. Pokonaj cukrzycę, stany zapalne i popraw pracę mózgu

  • ISBN: 978-83-8272-455-4 ;
  • Cena katalogowa: 64.60 zł;
  • Ilość stron: 312;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2023;
  • Nr wydania: I;
Irena Kloskowska
Irena Kloskowska
10
0

Poznaj korzyści i zasady postu przerywanego

W książce znajdziesz zasady postu przerywanego i zupełnie nowe podejście do odchudzania i zdrowia. Podstawową metodą, którą opisują Autorzy, jest post przerywany. Być może szukałeś już wiadomości na temat zasad postu przerywanego lub rozmawiałeś z kimś, kto taki post stosował. Opinii na temat postu jest wiele. Niektórzy chcą zmienić sposób żywienia z powodów innych niż odchudzanie. Czy post może wyostrzyć umysł i zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka? Zdecydowanie tak. Ten sposób odżywiania może ci pomóc również, gdy zmagasz się z zespołem policystycznych jajników, cukrzycą typu 2, stłuszczeniem wątroby, chorobami serca i wieloma innymi schorzeniami. Potrzebujesz przyjaciela, który powie ci absolutną, obiektywną prawdę o poście i zasadach postu przerywanego. W tej książce znajdziesz trzy takie osoby: weterankę wojen dietetycznych – Eve Mayer, czołową badaczkę postu, która miała problemy ze zdrowiem – Megan Ramos, oraz doktora Jason Funga, pioniera walki z otyłością naturalnymi metodami.

Jak przygotować się do postu lub postu przerywanego?

Ta książka jest czymś więcej niż tylko szczegółowym planem postu. Znajdziesz w niej przewodnik po stylu życia, który pomoże ci przygotować siebie, swoją kuchnię i rodzinę do nowych zwyczajów żywieniowych. Dowiesz się również, jak rozwiązać typowe problemy związane z postem, takie jak radzenie sobie ze skutkami ubocznymi oraz utrzymywanie diety w wakacje i święta. Dowiesz się, jak przygotować umysł do postu oraz samodzielnie stworzyć plan, dzięki któremu uda ci się zachować zdrowe nawyki. Znajdziesz wyjaśnienie, dlaczego nie powinieneś obwiniać się za przyrost masy ciała i dlaczego tym razem doświadczysz czegoś nowego.

Post to najstarsza metoda na odzyskanie zdrowia. Sprawdź, w czym może pomóc tobie

Jest wiele powodów, dla których warto uczynić post częścią życia. Z czysto medycznego punktu widzenia wiele chorób rozwija się z powodu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Nadwaga zwiększa ryzyko chorób serca, udaru i raka. Utrata masy ciała zwiększa poziom lipoprotein o wysokiej gęstości (HDL), czyli tak zwanego „dobrego” cholesterolu, i obniża poziom trójglicerydów, co pomaga zredukować możliwość zachorowania na wymienione wyżej schorzenia. Nadwaga może podnosić ciśnienie krwi, prowadzić do zaostrzenia zapalenia stawów, zakłócać sen, powodować ból pleców oraz choroby wątroby i nie tylko. Cukrzyca typu 2, ściśle związana ze zwiększonym poziomem tkanki tłuszczowej, jest również główną przyczyną ślepoty, chorób nerek i infekcji. Z tą książką będziesz mógł z łatwością pozbyć się tych dolegliwości i to w naturalny, nieinwazyjny sposób.

Jak post działa na psychikę?

Istnieje pewien element postu, który wykracza daleko poza to, co widać na wadze lub w badaniach krwi. Są to problemy psychiczne i emocjonalne związane z utratą wagi i złym stanem zdrowia. Mogą to być uzależnienie, wstyd i poczucie winy. Zajęcie się tymi trudnościami jest tak samo niezbędne, jak rozwiązywanie problemów związanych bezpośrednio z ciałem. Jeśli jesteś zafascynowany prostotą i siłą postu, przeczytaj książkę i poznaj wyniki badań naukowych. Warto poznać zasady postu przerywanego, niezależnie od tego, czy chcesz zrzucić dwa lub sto czterdzieści dwa kilogramy, czy po prostu poprawić swoje zdrowie. Najlepszym dowodem naukowym, jaki możesz kiedykolwiek uzyskać, jest samodzielne wypróbowanie postu i wyczucie zmian we własnym ciele.

Poznaj rozwiązanie zagadki otyłości – bez uczucia głodu

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ