Choroba refluksowa – skuteczna dieta w każdym rodzaju refluksu

Refluks żołądkowy, utajony, GERD, zapalenie przełyku i inne

  • ISBN: 978-83-8168-664-8;
  • Cena katalogowa: 49.40 zł;
  • Ilość stron: 280;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2022;
  • Nr wydania: I - dodruk;
Ewelina Kuryłowicz
Ewelina Kuryłowicz
20
0

Szokujące fakty na temat refluksu!

Refluks to patologiczne cofanie treści żołądkowej do przełyku. Jest nie tylko nieprzyjemny i powoduje dyskomfort u chorego, ale przede wszystkim może być niebezpieczny. Nieleczony refluks może wywoływać stany zapalne w gardle, drogach oddechowych, płucach i układzie pokarmowym. Może nawet przyczyniać się do rozwoju nowotworów! Do niedawna refluks kwasowy był stosunkowo słabo znany. Niepokoi również fakt, że ze względu na mnogość objawów refluksu, wielu lekarzy ma trudności z prawidłową diagnozą! Przykładowo, na podstawie objawów podanych przez pacjenta lekarz może zdiagnozować astmę, zapalenie zatok lub alergię. W rzeczywistości winowajcą jest refluks!

Poznaj nieoczywiste objawy refluksu

Czy często miewasz katar? Kaszlesz lub chrząkasz po jedzeniu? Czy rano męczy Cię chrypka lub boli Cię gardło? Masz wrażenie, że coś utknęło Ci w gardle? Trudno Ci przełykać pokarm? Budzisz się w środku nocy, kaszląc albo dusząc się? Refluks to nie tylko niestrawność i zgaga, jak do niedawna sądzono. Dr Jamie Koufman, jedna z największych światowych specjalistek w dziedzinie refluksu, wyodrębniła nową jednostkę chorobową, jaką jest „refluks utajniony”. Występuje wtedy, gdy doświadczasz wielu z powyższych objawów, ale bez niestrawności, która jest najczęstszym objawem refluksu.

Czy Ty też możesz mieć refluks?

Statystyki są zatrważające! Z wieloletnich badań wynika, że aż połowa osób po 40. roku życia cierpi na refluks! Wielu z nich nie zdaje sobie z tego sprawy! Są leczeni na inną przypadłość, podczas gdy ich dolegliwości spowodowane są refluksem! Dr Jamie Koufman i dr Jordan Stern, największe autorytety diagnozowania oraz leczenia refluksu, przedstawią Ci fakty na temat tej choroby. Dowiesz się, jakie są rodzaje refluksu oraz jak wygląda ich leczenie. Odkryjesz również pierwsze objawy refluksu krtaniowo gardłowego, żołądkowego czy GERD oraz sposoby ich rozpoznawania.

Prosta i skuteczna dieta przeciwrefluksowa!

Dobra wiadomość jest taka, że zarówno refluksu, jak i stanów zapalnych nim wywołanych, da się uniknąć dzięki właściwej profilaktyce. Składa się na nią głównie odpowiednia dieta przeciwrefluksowa oraz zdrowy tryb życia! W tej książce, która stała się światowym bestsellerem, odkryjesz nie tylko to, w jaki sposób nie dopuścić do zachorowania, ale przede wszystkim poznasz zalecenia, które pomogą Ci naturalnie wrócić do zdrowia! Francuski mistrz kuchni, Marc Bauer, wykorzystując wyniki najnowszych badań z dziedziny medycyny, opracował 75 przepisów na łatwe i smaczne śniadania, dania główne, sałatki i desery. Pomogą Ci one zmniejszyć ilość wydzielanego kwasu żołądkowego. Zminimalizują objawy refluksu, a także ułatwią utratę masy ciała i powrót do wymarzonej sylwetki.

Dieta przeciwrefluksowa – poznaj jej zasady i 75 przepisów, które pomogą cofnąć objawy refluksu

Dzięki informacjom zawartym w tej książce:

– dowiesz się, jakie są przyczyny i objawy refluksu oraz w jaki sposób prawidłowo go zdiagnozować,
– poznasz strategie eliminacji różnego rodzaju refluksu, np. refluksu żołądkowego, żołądkowo-przełykowego, choroby refluksowej przełyku (GERD lub GORD), refluksu krtaniowo-gardłowego, refluksowego zapalenia krtani czy refluksu utajonego,
– odkryjesz, czym jest dieta przeciwrefluksowa i w jaki sposób może pomóc Ci wyleczyć Twoje dolegliwości,
– dowiesz się, jakich produktów unikać, a które powinny zagościć w Twojej kuchni na stałe,
– otrzymasz 75 przepisów na łatwe i smaczne śniadania, dania główne, sałatki i desery. Wśród nich znajdziesz omlet z pieczarkami, warzywną zupę z jęczmieniem i kurczakiem, gulasz grzybowy czy niesamowite ciasteczka owsiane!

Skuteczna dieta w chorobie refluksowej!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ