Choroba refluksowa – skuteczna dieta w każdym rodzaju refluksu

Refluks żołądkowy, utajony, GERD, zapalenie przełyku i inne

 • ISBN: 978-83-8168-664-8;
 • Cena katalogowa: 49.40 zł;
 • Ilość stron: 280;
 • Oprawa: miękka;
 • Format: 14,5 x 20,5 cm;
 • Data ostatniego wydania: 2022;
 • Nr wydania: I - dodruk;
Ewelina Kuryłowicz
Ewelina Kuryłowicz
20
0

Refluks – najczęstsza spośród chorób układu pokarmowego

Refluks to patologiczne cofanie treści żołądkowej do przełyku. Jest nie tylko nieprzyjemny i powoduje dyskomfort u chorego, ale przede wszystkim może być niebezpieczny. Nieleczony refluks może wywoływać stany zapalne w gardle, drogach oddechowych i płucach. Może być przyczyną chorób układu pokarmowego, a nawet nowotworów! Do niedawna refluks kwasowy był słabo znany. Niepokoi jednak fakt, że ze względu na mnogość objawów refluksu, wielu lekarzy nie potrafi prawidłowo go zdiagnozować! Lekarz rodzinny na podstawie objawów podanych przez pacjenta może zdiagnozować astmę, zapalenie zatok lub alergię. Gdy w rzeczywistości winowajcą jest refluks.

Poznaj nieoczywiste objawy refluksu

Czy często miewasz katar? Kaszlesz lub chrząkasz po jedzeniu? Czy rano męczy cię chrypka lub boli cię gardło? Masz wrażenie, że coś utknęło ci w gardle? Trudno ci przełykać pokarm? Budzisz się w środku nocy, kaszląc albo dusząc się? Refluks to nie tylko niestrawność i zgaga, jak do niedawna sądzono. Dr Jamie Koufman, światowa specjalistka w dziedzinie leczenia refluksu, wyodrębniła nową jednostkę chorobową – „refluks utajniony”.  Występuje wtedy, gdy doświadczasz wielu z powyższych objawów, ale bez niestrawności, która jest najczęstszym objawem refluksu.

Czy ty też możesz mieć refluks? Recepta: dieta przeciwrefluksowa

Statystyki są zatrważające! Z wieloletnich badań wynika, że aż połowa osób po 40. roku życia cierpi na chorobę refluksową! Wielu z nich nie zdaje sobie z tego sprawy, a nawet leczonych jest na inną przypadłość, podczas gdy ich dolegliwości spowodowane są refluksem! Dr Jamie Koufman i dr Jordan Stern, największe autorytety diagnozowania oraz leczenia refluksu, przedstawią Ci fakty na temat tej choroby. Dowiesz się, jakie są rodzaje refluksu oraz jak wygląda ich leczenie. Poznasz również pierwsze objawy choroby refluksowej przełyku, refluksu krtaniowo gardłowego, żołądkowego czy GERD oraz sposoby ich rozpoznawania.

Dobra wiadomość dla osób cierpiących na choroby jelit

Dobra wiadomość jest taka, że refluksu można uniknąć dzięki właściwej profilaktyce. Składa się na nią głównie odpowiednia dieta przeciwrefluksowa i zdrowy tryb życia! Dzięki tej książce odkryjesz tajemnicę leczenia refluksu! Dowiesz się również jak nie dopuścić do zachorowania. Poznasz również zalecenia, które pomogą ci naturalnie zmniejszyć ilość wydzielanego kwasu żołądkowego. Francuski mistrz kuchni, Marc Bauer, przygotował dla ciebie aż 75 przepisów na łatwe i smaczne śniadania, dania główne, sałatki i desery. Z ich pomocą zmniejszysz zakwaszenie organizmu i wyeliminujesz objawy refluksu. Ułatwią także utratę masy ciała i powrót do wymarzonej sylwetki.

Dieta przeciwrefluksowa – poznaj jej zasady i 75 przepisów, które pomogą cofnąć objawy refluksu

Dzięki informacjom zawartym w tej książce:

 • dowiesz się, jakie są przyczyny i objawy refluksu oraz w jaki sposób prawidłowo go zdiagnozować,
 • poznasz sposoby eliminacji refluksu żołądkowego, żołądkowo-przełykowego, choroby refluksowej przełyku (GERD lub GORD), refluksu krtaniowo-gardłowego, refluksowego zapalenia krtani czy refluksu utajonego,
 • wyeliminujesz zakwaszenie organizmu i ryzyko wystąpienia poważnych chorób jelit i układu pokarmowego,
 • odkryjesz, czym jest dieta przeciwrefluksowa i w jaki sposób zmniejszy objawy refluksu,
 • dowiesz się, jakich produktów unikać, a które powinny zagościć w twojej kuchni na stałe,
 • otrzymasz 75 przepisów na łatwe i smaczne śniadania, dania główne, sałatki i desery. Znajdziesz wśród nich omlet z pieczarkami, warzywną zupę z jęczmieniem i kurczakiem. Posmakujesz gulaszu grzybowego czy niesamowitych ciasteczek owsianych!

Skuteczna dieta w chorobie refluksowej!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ