Candida – skuteczne uzdrawianie grzybic

Bezpiecznie oczyść organizm i w 2 tygodnie odbuduj swój naturalny mikrobiom

  • ISBN: 978-83-8168-578-8;
  • Cena katalogowa: 49.40 zł;
  • Ilość stron: 168;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 16,5 x 24 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2020;
  • Nr wydania: I;
Ewelina Kuryłowicz
Ewelina Kuryłowicz
30
0

Candida – przyczyna wielu niebezpiecznych chorób!

Candida albicans to gatunek drożdży, które zasiedlają mikroflorę większości ludzi i zwierząt. Jest zupełnie nieszkodliwa, pod warunkiem, że jej populacja utrzymuje się w równowadze z innymi mikroorganizmami, takimi jak bakterie. Jeśli jednak zostanie ona zaburzona, np. z powodu niewłaściwej diety, stosowania antybiotyków, antykoncepcji hormonalnej, przewlekłego stresu czy działania różnych toksyn środowiskowych, drożdże Candida namnażają się, przyczyniając do rozwoju choroby – kandydozy. Najnowsze badania naukowe potwierdzają, że przerost grzybów Candida może być przyczyną wielu niebezpiecznych schorzeń przewodu pokarmowego. Należą do nich zespół nieszczelnego jelita, choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego oraz wrzody żołądka, a w rezultacie nawet rak. W jaki sposób bezpiecznie uchronić się przed namnażaniem tych niebezpiecznych drożdżaków?

Naturalne oczyszczanie organizmu z przerostu Candida

Na to pytanie odpowie Autorka – dietetyczka specjalizująca się w leczeniu układu pokarmowego oraz zapobieganiu chorób przewlekłych. W tej książce przedstawia całkowicie naturalne leczenie przerostu grzybów Candida za pomocą odpowiedniej diety. Przyjazne i łatwe do wdrożenia porady dietetyczne, a także przepisy na zdrowe posiłki będą niezwykle pomocne zarówno dla osób, u których stwierdzono kandydozę oraz tych, którym zależy na profilaktyce. Znajdziesz tu wyczerpujące informacje na temat przerostu Candida, jego przyczyn i objawów. A także testów diagnostycznych, jakie możesz wykonać, roli probiotyków, witamin i suplementów diety.

Objawy kandydozy – sprawdź, czy je masz!

Candida albicans to najczęściej występujący u ludzi patogen, który powoduje szereg objawów, od problemów ze skórą i śluzówką aż po zagrażające życiu ogólnoustrojowe stany zapalne i choroby. Do najczęstszych objawów należą:

– wzdęcia,
– biegunka,
– zaparcia,
– nadmierny apetyt na cukier,
– nietolerancja pokarmowa,
– silne bóle brzucha,
– zwiększenie wagi ciała,
– podrażnienie skóry,
– bóle stawów,
– zmęczenie,
– grzybica paznokci,
– zakażenie drożdżakami pochwy,
– pleśniawki w jamie ustnej,
– zaburzenia myślenia,
– problemy z pamięcią,
– depresja,
– stany lękowe.

Pozbądź się kandydozy w 2 tygodnie!

Dzięki holistycznemu programowi opisanemu w tej książce przywrócisz prawidłowe funkcjonowanie jelit, zrównoważysz mikroflorę, a przede wszystkim wyeliminujesz szkodliwy przerost grzybów Candida. Tajemnica sukcesu tkwi w diecie obejmującej produkty bogate w probiotyki fermentowane, składniki odżywcze, dobroczynne przeciwutleniacze oraz witaminy i minerały budujące odporność. Ich zadaniem jest nie tylko hamowanie rozrostu Candida, ale również wzmocnienie Twojego organizmu! Przedstawiony w książce 2-tygodniowy plan naturalnego oczyszczania został opracowany tak, aby był skuteczny, ale jednocześnie pozwalał delektować się aromatycznymi i sycącymi potrawami bez żadnych ograniczeń kalorycznych. Znajdziesz tu proste przepisy na śniadania, lunche, sałatki, obiady, desery, a także przekąski i koktajle.

Candida – dieta, która leczy i smakuje

Sałatka z kurczakiem i estragonem

Dla 2 osób
CZAS PRZYGOTOWANIA: 10 minut

Możesz wcześniej ugotować piersi lub udka kurczaka bez skórki, w związku z tym w tygodniu będziesz miał pod ręką szybki i łatwy dodatek do posiłków. Możesz też przechowywać kupionego kurczaka z rożna, aby zawsze mieć pod ręką gotowe białko, które można wykorzystać do przygotowania kilku dań. Z pewnością usprawni to proces przygotowania Twoich posiłków.

3/4 szklanki (17 dag) greckiego jogurtu z pełnego mleka
1 łyżka stołowa musztardy Dijon
2 łyżki stołowe świeżego soku z cytryny
1 łyżeczka suszonego lub 2 łyżki stołowe posiekanego świeżego estragonu
Szczypta granulowanego czosnku
Sól dla smaku
Świeżo zmielony pieprz do smaku
1 szklanka (około 17 do 23 dag) kawałków gotowanego kurczaka

  1. W średniej wielkości misce wymieszaj: jogurt, musztardę, sok z cytryny, estragon, granulowany czosnek i pieprz. Mieszaj do momentu aż sos będzie kremowy.
  2. Dodaj kurczaka i wymieszaj aż kurczak będzie całkowicie przykryty sosem.

Pokonaj Candidę naturalnie!

ZAPISZ SIĘ