Dieta pegańska – idealne połączenie paleo i weganizmu

Dieta, która pomoże ci usunąć stany zapalne, zrzucić zbędne kilogramy i... żyć w stylu eko

 • ISBN: 978-83-8168-973-1;
 • Cena katalogowa: 64.60 zł;
 • Ilość stron: 368;
 • Oprawa: miękka;
 • Format: 16,5 x 24 cm;
 • Data ostatniego wydania: 2022;
 • Nr wydania: I;
Ewelina Kuryłowicz
Ewelina Kuryłowicz
20
0

Dieta pegańska – idealne połączenie diety paleo i wegańskiej!

Dieta peleo i wegańska mają niewiele ze sobą wspólnego. Pierwsza z nich skupia się na mięsie, druga całkowicie je wyklucza. Jednak co się stanie, jeśli weźmiesz to, co najlepsze z obu tych sposobów odżywiania i połączysz w jeden? Dr Mark Hyman, światowej sławy ekspert medycyny funkcjonalnej, podjął się tego zadania. Stworzył idealne połączenie – pełnowartościową dietę pegańską. Jej podstawowym założeniem jest spożywanie dużej ilości nieskrobiowych warzyw i owoców oraz białego mięsa i ryb z ekologicznych, zrównoważonych hodowli. Na talerzu peganina znajdziesz 75% warzyw, podczas gdy pozostałe 25% to białko zwierzęce.

Peganizm działa jak dieta przeciwzapalna i oczyszczająca!

Każdego dnia spożywasz kilogramy jedzenia. Gdyby wszystkie kalorie były identyczne, nie miałoby znaczenia, co jesz. Ale tak nie jest. Żywność składa się z cząsteczek informacji, instrukcji i kodów, które przy każdym kęsie programują twój organizm pozytywnie lub negatywnie. Żywność produkowana przemysłowo przyczynia się do powstawania stanów zapalnych, wyzwala stres oksydacyjny, zaburza równowagę chemiczną hormonów i mózgu. Przeciąża system detoksykacji, obniża poziom energii, uszkadza mikrobiom i zmienia ekspresję genów, w tym również tych, które wywołują choroby.

Żywność nieprzetworzona, pełnowartościowe pożywienie bogate w składniki odżywcze i zdrowe tłuszcze, działa odwrotnie: wyłącza stany zapalne, wzmacnia układy antyoksydacyjne, równoważy poziom hormonów i biochemię mózgu, przyspiesza detoksykację, podwyższa poziom energii, optymalizuje mikrobiom oraz włącza geny, które zapobiegają chorobom i sprzyjają zachowaniu zdrowia.

21 praktycznych porad dotyczących diety pegańskiej

Jak sam widzisz, to co jesz, ma olbrzymi wpływ na cały twój organizm! Dlatego nie czekaj dłużej i zacznij odżywiać się zdrowo! Dieta pegańska jest najlepszym rozwiązaniem! Peganizm łączy w sobie najnowszą naukę o żywności jako medycynie oraz różne strategie optymalizacji zdrowia, by zapewnić ci praktyczny sposób odżywiania, który możesz stosować przez całe życie. W tej książce dr Mark Hyman zebrał aż 21 praktycznych porad, które posłużą ci jako prosty plan działania. Dowiesz się między innymi dlaczego (zazwyczaj) warto unikać nabiału oraz glutenu, a także, które orzechy, pestki i fasole warto jeść. Poznasz odpowiedź na pytanie, które tłuszcze są zdrowe i jak odpowiednio dodawać je do codziennych posiłków. Zwrócisz uwagę na zdrowie swoich jelit i mikrobiomu oraz poznasz proste sposoby na jego odbudowę. Bez wyrzeczeń zastosujesz również post przerywany, który działa jak dieta przeciwzapalna. Dr Hyman udzieli ci także kilku wskazówek dotyczących zaopatrzenia lodówki i spiżarni, a także prawidłowego przyrządzania warzyw! W książce znajdziesz też 30 przepisów na pegańskie śniadania, zupy, dania główne, przystawki i desery!

Poznaj korzyści ze stosowania diety pegańskiej!

Jeśli nadal potrzebujesz zachęty do przejścia na peganizm, to zwróć uwagę na kilka najważniejszych korzyści jakie za sobą niesie:

 • obniża poziom cukru we krwi, co może zmniejszyć ryzyko niektórych przewlekłych schorzeń, takich jak cukrzyca typu 2 i choroby serca;
 • eliminuje lub znacząco zmniejsza stany zapalne w organizmie, dlatego jest doskonałą dietą przeciwzapalną;
 • ułatwia zrzucenie zbędnych kilogramów;
 • spowalnia procesy starzenia, jest bogata w zdrowe tłuszcze i białka, które utrzymują twój organizm w dobrej formie przez długie lata;
 • jest przyjazna dla środowiska, ponieważ koncentruje się na nieprzetworzonej żywności pochodzenia roślinnego oraz mięsie ze zrównoważonych hodowli.

Dieta pegańska w pigułce

Dzięki informacjom zawartym w tej książce:

 • poznasz zasady łączenia diety paleo (zdrowe tłuszcze, ograniczona ilość rafinowanych węglowodanów i cukru) z dietą wegańską (owoce i warzywa o niskim indeksie glikemicznym);
 • dowiesz się, w co zaopatrzyć swoją spiżarnię, a także jakie produkty wykluczyć z diety;
 • odkryjesz, w jaki sposób ułożyć plan żywienia, który będzie odpowiadał twoim potrzebom;
 • poznasz żywność, która poprawi twoje samopoczucie i pobudzi mózg do lepszej pracy;
 • uzyskasz wskazówki dotyczące stosowania diety oczyszczającej i postu przerywanego;
 • zaczniesz gotować po pegańsku! Pomoże ci w tym 30 prostych przepisów na pyszne pegańskie śniadania, zupy, sałatki czy przekąski.

Opinie o książce Dieta pegańska

„Już teraz przeczytaj tę książkę, aby dowiedzieć się, jak korzystać z pożywienia jako lekarstwa. Dr Mark Hyman posiada rzadką umiejętność przedstawienia, jak jeść, aby czuć się lepiej, a jednocześnie poprawić od podstaw swoją dietę!”

– Dave Asprey, autor bestsellerów

„Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, musimy wykorzystać moc żywności, aby pomóc naszemu społeczeństwu przezwyciężyć epidemię chorób przewlekłych. Dieta pegańska oferuje łatwe do wdrożenia rozwiązanie dla każdego, kto chce rozpocząć swoją podróż zdrowotną, korzystając z 21 podstawowych zasad, które pokazują, w jaki sposób możemy wykorzystać żywność jako lekarstwo”.

Arianna Huffington, założycielka i dyrektor generalna Thrive Global

„Jeśli chcesz jeść dla długowieczności, zdrowia mózgu i zdrowia jelit, ta książka jest dla ciebie. Dr Hyman pokaże ci, jak to, co wkładasz na widelec trzy razy dziennie, jest najpotężniejszym narzędziem, jakie masz, aby zmienić swoje zdrowie i zdrowie naszej planety”.

– Eva Mendes, aktorka

Dieta pegańska – wszystko, co najlepsze z paleo i weganizmu!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ