Kompendium zdrowego odżywiania

Jak wybrać swój indywidualny sposób uzdrawiającego odżywiania

  • ISBN: 978-83-8168-018-9;
  • Cena katalogowa: 44.40 zł;
  • Ilość stron: 272;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2019;
  • Nr wydania: I;
Ewelina Kuryłowicz
NW-Ewelina Kuryłowicz
30
1

Eksperci leczenia żywnością

Prof. dr Florian Überall i dr Andrea Überall, autorzy bestsellera „Uzdrawianie żywnością” powracają z kolejną książką! W swojej najnowszej publikacji skupiają się nie tylko na rozwinięciu tematu zdrowego odżywiania i mitów z nim związanych, ale przede wszystkim dają klucz do opracowania indywidualnej i dopasowanej do Twoich potrzeb diety. Szczegółowo omawiają działanie ludzkiego organizmu, przyglądają się roli jelit oraz przybliżają zagrożenia związane ze zmęczonymi nadnerczami.

Jak jeść zdrowo?

Przy większości spożywanych przez nas posiłków nachodzą nas silne wątpliwości. W głowie niezmiennie rodzą się pytania czy jedzenie, po które sięgamy jest wystarczająco zdrowe, czy może szkodliwe? Czy kieliszek alkoholu wypity po zjedzeniu tłustego kotleta ułatwi trawienie? Czy wodę należy pić przed czy po posiłku? Czy produkty o niskiej zawartości węglowodanów bądź tłuszczów są dobre dla naszego organizmu? Czy mięso i tłuszcze trans przyczyniają się do powstania nowotworów? Czy fruktoza szkodzi zdrowiu? Czy smoothie to nowe superfood? Czy diety niskocholesterolowe są dobre dla zdrowia? Po przeczytaniu tej książki wszystko stanie się jasne!

Zasady zdrowego odżywiania w pigułce

Dzięki informacjom zawartym w tej książce:
– dokonasz analizy swojego stanu zdrowia,
– dowiesz się, w jaki sposób przywrócić harmonię jelitom,
– poznasz rolę probiotyków i prebiotyków w utrzymaniu zdrowej flory bakteryjnej,
– odkryjesz, jakie zagrożenie niesie ze sobą nadmierne przyjmowanie leków,
– zrozumiesz, dlaczego powinniśmy codziennie rozrzedzać krew,
– uzmysłowisz sobie czym charakteryzuje się zmęczenie nadnerczy i jakie niesie zagrożenia,
– dowiesz się, w jaki sposób pigułki antykoncepcyjne niszczą bakterie jelitowe,
– poznasz swój indywidualny typ odżywiania wg Pięciu Przemian,
– odkryjesz roślinę, która leczy wszystkie choroby,
– przyswoisz sobie wszystko, co powinieneś wiedzieć o glutenie,
– przeczytasz czym jest dobry cholesterol i jaką pełni funkcję w naszym organizmie
– dowiesz się jak schudnąć,
– odkryjesz dlaczego jedzenie owadów jest zdrowe.

Zaproś Dietę według Pięciu Przemian do swojego życia

Autorzy są wyznawcami trendu, który postrzega człowieka jako złożoną całość, łączy w jedno ciało i duszę oraz nie odbiera jedzeniu przyjemności. Medycyna wschodu od tysięcy lat postrzega nasze ciało i ducha całościowo – holistycznie. Odpowiada za to pięć elementów: ziemia, woda, ogień, powietrze, przestrzeń, które w przełożeniu na ludzki organizm odpowiedzialne są za całą regulację. Kiedy jedna lub więcej energii zaczyna słabnąć, organizm choruje. Dzięki informacjom przedstawionym przez Autorów, dowiesz się jak należy postępować, aby uzyskać harmonię Pięciu Przemian, jakie pokarmy najlepiej odżywiają Twoje ciało oraz w jaki sposób utrzymać organizm w pełnym zdrowiu fizycznym i emocjonalnym.

Wschodnia medycyna na pomoc zachodniemu światu

Dzięki połączeniu ajurwedy, oraz medycyny chińskiej i tybetańskiej otrzymasz szereg informacji dotyczących ziół, które wspomogą Twój organizm w oczyszczaniu lub wzmacnianiu układu odpornościowego, dowiesz się czym jest joga dla jelit i dlaczego warto rozpocząć dzień od szklanki przegotowanej ciepłej wody. Poznasz również uniwersalne i ponadczasowe zasady zdrowego odżywiania, które pomogą Ci w przywróceniu równowagi bakteryjnej w Twoich jelitach oraz zregenerowaniu nadnerczy!

Kompendium zdrowego odżywiania

W swojej drugiej publikacji dotyczącej uzdrawiania żywnością, Autorzy zwracają uwagę na naszą przyszłość oraz teraźniejszość. Tu i teraz mamy realny wpływ na swoje zdrowie i ciało. Leczenie żywnością jest możliwe pod warunkiem, że znamy dokładnie jego zasady, nie dajemy się oszukać zakorzenionym w społeczeństwie mitom oraz wiemy jaki jest nasz indywidualny, oparty na Pięciu Przemianach typ odżywiania. Teraz również Ty możesz posiadać tą wiedzę i mieć realny wpływ na swoje zdrowie.

Osiągnij harmonię w swoim ciele!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ