Kompulsywne objadanie się

Jak dzięki mocy własnego mózgu uwolnić się od zaburzeń odżywiania

  • ISBN: 978-83-8272-145-4;
  • Cena katalogowa: 69.60 zł;
  • Ilość stron: 456;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2021;
  • Nr wydania: I - dodruk;
Natalia Paszko
Natalia Paszko
10
0

Czy cierpisz na zaburzenia odżywiania, w tym kompulsywne objadanie się?

Lekarze alarmują, że u coraz większej liczby osób stwierdza się zaburzenia odżywiania. To poważny problem współczesnych czasów. Podłożem tego może być depresja, stany lękowe, brak samoakceptacji i poczucia własnej wartości. Choroby, takie jak bulimia, anoreksja czy kompulsywne objadanie się to najczęstsze choroby związane z zaburzeniami łaknienia. Te destrukcyjne zachowania związane z jedzeniem wynikają z braku radzenia sobie z trudnymi emocjami. Osoby dotknięte zaburzeniami odżywiania używają ich jako mechanizmu radzenia sobie z problemami i uczuciami, z którymi nie chcą się konfrontować. Schorzenia te dotykają nie tylko kobiet, ale również i mężczyzn.

Jakie są przyczyny zaburzeń odżywiania? Czy można je skutecznie pokonać?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w tej książce. Autorka – Kathryn Hansen opisuje w niej swoją historię. Zdradza, że sama chorowała na bulimię, którą udało jej się pokonać. I dzięki temu praktycznemu poradnikowi dzieli się z tobą swoim doświadczeniem, rzucając nowe światło na zaburzenia odżywiania i ich wpływ na relacje z innymi. Prezentuje sprawdzoną ścieżkę na uzdrowienie, odzyskanie motywacji, samoakceptację, poczucie własnej wartości, pokonanie depresji i osiągnięcie szczęścia.

Jak zerwać z kompulsywnym objadaniem się i jak sobie pomóc?

Bulimia oraz kompulsywne objadanie się uznawane są za przypadłości, które pozwalają chorym poradzić sobie z głęboko ukrytymi problemami natury emocjonalnej. Czy tak rzeczywiście jest? O tym przekonasz się z tej książki. Autorka opisuje, że popularne teorie dotyczące jej choroby, tylko zachęcały ją do dalszego jedzenia i wywoływały dezorientację. Dlatego w swojej publikacji w świeży, intrygujący i jasny sposób objaśnia przyczyny swojego zachorowania na bulimię. A także prezentuje skuteczną metodę na jej pokonanie. Opisuje, że nie stosowała w tym celu żadnej konkretnej diety, nie zagłębiała się w rozważaniu nad własnymi uczuciami ani nie osiągnęła żadnego duchowego oświecenia. Jej wyzdrowienie nie było również rezultatem zmniejszenia odczuwanego napięcia emocjonalnego, zwiększenia uczucia szczęścia, zażycia nowego lekarstwa czy jakiejkolwiek innej poważnej zmiany życiowej. Chorobę pokonała całkowicie samodzielnie przejmując kontrolę nad własnym zachowaniem.

Kompulsywne objadanie się – tak oduczysz swój mózg niepohamowanej chęci na jedzenie

Kathryn Hansen podpowiada, jak ograniczyć apetyt i przedstawia nową perspektywę, która pomoże osobom zmagającym się ze wszystkimi formami kompulsywnego objadania się, które – trzeba powiedzieć wprost – jest rodzajem psychicznego uzależnienia. Jej recepta na samodzielne pokonanie choroby to wykorzystanie wyłącznie mocy własnego mózgu. W książce znajdziesz skuteczne i bezpieczne techniki, które uwolnią twój mózg od zaburzeń odżywiania. Autorka analizuje skomplikowaną wiedzę dotyczącą ludzkiego mózgu i przedstawia ją w praktyczny sposób, aby każdy mógł z niej skorzystać. Wyjaśnia mechanizm powstawania i funkcjonowania określonych nawyków, które leżą przecież u podłoża zaburzeń odżywiania. Z książki dowiesz się nie tylko, jak wykorzystać potencjał własnego mózgu. Ale także zrozumiesz emocjonalne problemy wywołujące zaburzenia odżywiania. Autorka uświadamia, że gdy zrezygnujesz ze szkodliwych nawyków żywieniowych i obsesji na punkcie wagi oraz odchudzania, nawiążesz nową relację z swoim ciałem. Zwiększysz poczucie samoakceptacji i własnej wartości  wprowadzając zdrowy system przekonań.

Jedz z głową!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ