Ajurweda dla początkujących

3-tygodniowy plan przywrócenia zdrowia i samopoczucia za pomocą jogi, aromaterapii, medytacji, sezonowego oczyszczania i ajurwedyjskich potraw

  • ISBN: 978-83-8272-476-9;
  • Cena katalogowa: 79.70 zł;
  • Ilość stron: 220;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2023;
  • Nr wydania: I-dodruk;
Katarzyna Masłowska
Paweł Uklejski
0
0

Ajurweda dla początkujących – poznaj zasady terapii naturalnej stosowanej od 5 tysięcy lat

Ajurweda to staroindyjska sztuka leczenia. Bazuje na przekonaniu, że zdrowie to nie tylko brak chorób, ale przede wszystkim stan równowagi ciała, umysłu i ducha. Codzienne stosowanie zasad ajurwedy pomaga zachować zdrowie. Dzięki niej możesz szybciej przejść rekonwalescencję po chorobie i cieszyć się długim życiem. Może być także uzupełnieniem medycyny tradycyjnej u osób, które dotknęła choroba. Będzie stanowić element wspomagający proces konwencjonalnego leczenia. Autorka podkreśla wagę naturalnego trybu życia. Uczy samoregulacji organizmu oraz sterowania przemianą materii za pomocą ajurwedyjskiej diety. Dzięki informacjom zawartym w tej książce przekonasz się, jak wiele ma do zaoferowania ajurweda – medycyna naturalna stosowana od pięciu tysięcy lat. Ajurweda dla początkujących jest niezwykle przejrzysta. Krok po kroku wdrożysz jej zasady do swojego życia.

 Zastosuj proste praktyki ajurwedy, aby uzdrowić ciało i umysł

Życie w ciągłym biegu i stale towarzyszący nam stres nie sprzyjają zdrowiu. Stosowanie diety ajurwedyjskiej, zdrowe odżywianie czy czas na relaks są często nieosiągalnym luksusem. Jak we współczesnym świecie zadbać o swój organizm? Jak zwolnić tempo, jaką terapię zastosować, aby poprawić jakość życia? Autorka tego poradnika, krok po kroku, wprowadzi Cię w tajniki medycyny ajurwedyjskiej. Proste codzienne rytuały do samodzielnego stosowania w domu skutecznie oczyszczą Twój organizm i wzmocnią odporność. Docenisz również zalety aromaterapii, nauczysz się wykorzystywać olejki eteryczne do uzdrawiania ciała i umysłu.

Dieta ajurwedyjska, zdrowe odżywianie, ćwiczenia oddechowe, joga i medytacje

Dzięki temu kompleksowemu poradnikowi dowiesz się, jak prawidłowo oddychać i wykonywać łatwe i skuteczne ćwiczenia oddechowe. Poznasz lecznicze przepisy ajurwedyjskie na pyszne i proste do przygotowania dania. Wzbogacisz swój jadłospis o lecznicze składniki i przyprawy, które mają działanie oczyszczające, wzmacniające oraz przeciwzapalne, szczególnie dla układu trawiennego. Dieta i zdrowe odżywianie to podstawa medycyny ajurwedyjskiej. W tej książce znajdziesz wiele receptur na dania jednogarnkowe, stanowiące pełen posiłek. Każde z nich to zdrowe połączenie tłuszczów, przypraw, roślin strączkowych, zbóż oraz warzyw zielonych. Duża część przepisów to potrawy wegetariańskie, jednak miłośnicy mięsa znajdą tu również coś dla siebie.

Terapie naturalne i zdrowe odżywianie – wykorzystaj moc organizmu do samouzdrawiania

Poradnik ajurwedy napisała Susan Weis-Bohlen, propagująca terapie naturalne i zdrowe odżywianie, zakorzenione w starożytnej mądrości Indii. Jest one skierowany jest głównie do nowicjuszy. Jednak skorzystają z niego również ci, którzy już wcześniej rozpoczęli swoją przygodę z jogą, medytacjami i leczniczymi przepisami ajurwedyjskimi. Książka zawiera zwięzły przegląd ajurwedy. Poznasz jej historyczne korzenie, koncepcje i różne metody leczenia chorób, oparte głównie na medycynie naturalnej i zdrowym odżywianiu. Docenisz lecznicze właściwości codziennego picia wody z cytryną czy płukania ust olejem. Dowiesz się, jak prawidłowo oddychać, zadbać o codzienne wyciszenie i relaks. Samodzielnie zastosujesz proste pozycje jogi i medytacje. Zredukują one stres i będą pomocne w pokonaniu wielu dolegliwości ciała i umysłu.

Łatwo i skutecznie zmienisz swój styl życia i zastosujesz praktyki ajurwedyjskie

W tym kompletnym poradniku Autorka proponuje 3-tygodniowy plan ajurwedy dla początkujących. Nie nakłania do radykalnych zmian, ale dostosowuje mądrość Wschodu do wymogów i tempa współczesnego świata. Krok po kroku i dzień po dniu wprowadzisz je do swojego życia. W określeniu Twoich potrzeb pomoże Ci prosty quiz na określenie Twojej doszy. Autorka, w bardzo przystępny sposób, opisuje czym są ajurwedyjskie dosze (wata, pitta i kapha) oraz wyjaśnia, jaka jest ich rola w utrzymaniu zdrowia. Zwraca uwagę na przyczyny i symptomy braku równowagi w każdej z nich oraz opisuje sposoby na ich zrównoważenie. Samodzielnie skomponujesz zdrową dietę dla swojego typu psychosomatycznego. Przyswoisz zasady przygotowywania posiłków, optymalną porę i sposób ich spożywania, tak byś przez długie lata mógł cieszyć się sprawnym układem trawiennym.

Dowiedz się, co eksperci sądzą o książce:

Ajurweda dla początkujących przedstawia jej Czytelnikom koncepty i praktyki, które można stosować w życiu codziennym, bez uprzedniego przygotowania czy dodatkowych nakładów. Ponadto Susan Weis-Bohlen dzieli się z Czytelnikami głębszymi aspektami tej potężnej ścieżki uzdrawiania, której tajniki zgłębia od lat. Jest to przewodnik mówiący o tym, w jaki sposób praktyki Wschodu mogą mieć leczniczy wpływ na mieszkańców współczesnego Zachodu”.

– dr Ramkumar Kutty, współzałożyciel ośrodka Vaidyagrama Ayurvedic Healing Village oraz organizacji Punarnava Trust w Indiach

„Jako lekarz praktykujący ajurwedę często słyszę od swoich pacjentów pytania o materiały pomocne w zgłębianiu tajników pięknej, starożytnej wiedzy. Jestem niezmiernie wdzięczna Susan Weis-Bohlen za zebranie swojej wieloletniej wiedzy i mądrości w jeden praktyczny podręcznik. Ajurweda dla początkujących zawiera przegląd rodzajów dosz, szczegółowe wskazówki na temat stylu życia i sposobu odżywiania się, przepisy kulinarne, wybrane pozycje jogi, a także inne metody uzdrawiania ajurwedyjskiego. Książka napisana została w sposób przejrzysty i konkretny. Z całą pewnością pomoże wielu Czytelnikom korzystać z dobrodziejstw tej starożytnej medycyny w celu uzyskania bardziej optymalnego życia”.

– Trupti Gokani, lek. med., wielokrotnie nagradzany, certyfikowany neurolog

Ajurweda – prosta recepta na poprawę zdrowia i samopoczucia

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ