Podręcznik punktów akupunkturowych

Lokalizacja i funkcje ponad 400 punktów akupunkturowych wykorzystywanych w skutecznym leczeniu powszechnych dolegliwości

  • ISBN: 978-83-8168-796-6;
  • Cena katalogowa: 44.40 zł;
  • Ilość stron: 328;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2024;
  • Nr wydania: I - dodruk;
Magdalena Kuźmiuk
Magdalena Kuźmiuk
30
0

Akupunktura – jedna z najskuteczniejszych terapii Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

Tradycyjna Medycyna Chińska, choć powstała tysiące lat temu, nadal się rozwija. Współczesne badania wciąż nie są w stanie ustalić, jak działa akupunktura. Wykazano jednak, że ta metoda leczenia przez dotyk jest skuteczna jako główna forma terapii w Chinach. Praca na meridianach, czyli kanałach energetycznych łączących punkty akupunkturowe w ciele, potrafi uleczyć dolegliwości, z którymi współczesna medycyna nie zawsze sobie radzi. Akupunktura pomaga organizmowi w samouzdrawianiu. Jeżeli w swoim życiu byłeś w pełni zdrowy, Twój organizm wie, jak się uzdrowić. Po prostu potrzebuje bodźca, który rozpocznie ten proces.

Ból odczuwa każdy z nas – w jaki sposób akupunktura może go uleczyć?

Istnieje wiele sposobów stosowania akupunktury, aby leczyć ból. Kluczowe jest pamiętanie o tym, że akupunktura przywraca prawidłowy przepływ krwi w obolałym obszarze. Ból w obszarze unerwienia słabnie, gdy za pomocą akupunktury przywrócimy zdrowe krążenie w danym miejscu. Akupunktura pomaga eliminować tkankę bliznowatą i rozluźniać napięte mięśnie. Kiedy poddasz się zabiegowi akupunktury, by złagodzić ból, możesz jednocześnie rozwiązać inne problemy dotyczące Twojego zdrowia. To naprawdę holistyczna terapia medycyny naturalnej. Akupunktura nie zwalcza jedynie objawów, ale leczy ukrytą przyczynę choroby. I pomaga organizmowi całkowicie ją usunąć.

Jak samodzielnie zlokalizować punkty akupunkturowe

Z pomocą przychodzi Autorka, która jest dyplomowaną akupunkturzystką. W tej książce opisała ponad 400 punktów akupunkturowych, choć – jak przyznała – z łatwością mogłaby opisać ich 800. Ponieważ temat lokalizacji, funkcji i zastosowania punktów akupunkturowych jest nieskończony. W swoim poradniku, który możesz traktować jako podręcznik, Autorka wybrała funkcje najczęściej używanych punktów. Omówiła także objawy, które niweluje praca na każdym z nich. Jak zatem samodzielnie zlokalizować punkty akupunkturowe? Choć pomocna jest znajomość meridianów, punkty akupunkturowe znajduje się dzięki obszarom anatomicznym. Przykładowo, Osierdzie 6 znajduje się 2 cuny od zgięcia nadgarstka. 2 cuny odmierzasz, używając własnych palców. Nawet jeśli teraz brzmi to nieco skomplikowanie, po lekturze tej książki akupunktura nie będzie miała dla Ciebie żadnych tajemnic.

Akupunktura ucha, punkty akupunkturowe a akupresura

Nie mogło w tej książce zabraknąć informacji o akupresurze, która jest nieodłączną częścią tego rodzaju terapii naturalnej. Autorka nauczy Cię tego, że aby akupresura zadziałała, musisz aktywować dany punkt. W przypadku akupunktury w punkt wbija się igłę, która stymuluje krążenie i aktywuje go. Istnieje kilka opcji aktywowania punktów przy użyciu akupresury. Jednym z nich jest mocne uciskanie palcami. Inny sposób to przyklejanie magnetycznych kuleczek na taśmie na punkty akupunkturowe. I pozostawianie ich tam na określony czas. Ciekawostką – w przypadku zabiegu akupunktury ucha – jest to, że do tej terapii można użyć małych nasionek, które nakleja się na ucho za pomocą taśmy. Akupunktura ucha jest doskonałym sposobem na uśmierzanie bólu, ponieważ w uchu reprezentowane jest całe ciało.

Interesujesz się terapiami naturalnymi? To obowiązkowa pozycja w domowej bibliotece

Ból, zmęczenie, stres, zaburzenia emocjonalne, problemy trawienne, kaszel, lęk, refluks, zatkane zatoki, nieostre widzenie… Nie ma dolegliwości, której nie można by było uzdrowić dzięki akupunkturze lub akupresurze. Nie musisz wiedzieć dokładnie, jakiego typu problem – na przykład trawienny – Ci doskwiera. Pracujesz na punktach, które regulują trawienie, a organizm leczy się sam. Ty odzyskujesz zdrowie! Dzięki temu kompletnemu podręcznikowi wykonywanie akupunktury czy akupresury nie będzie stanowiło problemu. Informacje i wskazówki Autorki dotyczące wywodzących się z medycyny naturalnej metod leczenia przez dotyk przedstawione są rzetelnie i jasno. A to czyni tę książkę łatwą do odczytania także dla początkujących w tej terapii Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

Zaufaj terapii znanej od tysięcy lat i odzyskaj zdrowie

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ