Najskuteczniejsze terapie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

Sposoby na współczesne dolegliwości, z którymi nie radzi sobie medycyna akademicka

  • ISBN: 978-83-8272-079-2;
  • Cena katalogowa: 69.60 zł;
  • Ilość stron: 488;
  • Oprawa: twarda;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2021;
  • Nr wydania: I - dodruk;
Ewelina Kuryłowicz
Ewelina Kuryłowicz
30
0

Królowa medycyny alternatywnej – Tradycyjna Medycyna Chińska

Tradycyjna Medycyna Chińska w praktyce to życie zgodnie z prawami obowiązującymi w naturze. Podążanie za rytmem przyrody, zachowanie równowagi między Yin i Yang oraz balans między aktywnością fizyczną a odpoczynkiem to główne filary medycyny wschodu. Dopełnieniem jest oparta o sezonowość dieta medycyny chińskiej, nazywana dietą Pięciu Przemian oraz bogaty wybór ziół i roślin leczniczych. Odkryj jak z pomocą Tradycyjnej Medycyny Chińskiej przywrócić równowagę w twoim organizmie i wyeliminować wiele popularnych chorób i dolegliwości!

Terapie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej – rośliny lecznicze, zioła, dieta, bańki, akupunktura

Alicja Kowalska Dorscheid specjalistka, wieloletni praktyk i właścicielka prywatnej poradni Tradycyjnej Medycyny Chińskiej przedstawia wiedzę, która do niedawna przekazywana była jedynie nielicznym. Jako absolwentka Instytut für Phytotherapie oraz Heilpraktikerschule w Berlinie jest ekspertem akupunktury (również japońskiej wg Manaka), diety wg Pięciu Przemian, ziołolecznictwa, a także diagnozy z tęczówki oka. W tym kompleksowym poradniku dzieli się swoją bogatą wiedzą dotyczącą medycyny wschodu i przedstawia proste sposoby radzenia sobie ze współczesnymi dolegliwościami. Terapie, które proponuje pomogą ci pokonać takie schorzenia jak alergie, reumatyzm, ból pleców, cukrzyca, nietolerancje pokarmowe, nadciśnienie czy choroby autoimmunologiczne. A wszystko to z pomocą naturalnych roślin leczniczych, ziół, diety czy terapii takich jak akupunktura.

Wszystko co musisz wiedzieć o medycynie wschodu

Publikacja podzielona została na dwie części – teorię i praktykę. W pierwszej części Autorka odkryje przed tobą historię oraz zasady Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Poznasz znaczenie Pięciu Elementów – Drewna, Ognia, Ziemi, Metalu i Wody – systemu, który wyjaśnia pierwotną energię zjawisk natury, jej przepływ i oddziaływanie na twój organizm. Dowiesz się czym jest Yin Yang, Trzy Skarby (San Bao, Jing, Qi i Shen), a także centra energii Dantian. Odkryjesz również przyczyny chorób według medycyny wschodu i poznasz narzędzia terapii jakimi dysponuje np. akupunktura, bańki, moksa, masaż Tuina, ziołolecznioctwo, medytacja czy dieta Pięciu Przemian.

Tradycyjna Medycyna Chińska w praktyce

Druga część odkryje przed tobą medycynę chińską w praktyce. Autorka przedstawia w niej terapie konkretnych chorób i schorzeń, które stały się plagą współczesnego społeczeństwa. Znajdziesz tu szczegółowe opracowania dotyczące chorób i sposobów ich leczenia, zarówno według medycyny akademickiej, jak i chińskiej. Dowiesz się jak wzmocnić nerki, płuca czy wątrobę. Odkryjesz zioła i receptury ziołowe wspomagające usuwanie toksyn z organizmu, odżywiające krew, wspomagające prace narządów, a także je ogrzewające.

Recepta wzmacniająca Yang nerek i jednocześnie biorąca pod uwagę Yin nerek

(Rita Traversier)

Mieszanka wyciągu z ziół:

Tinct. Imperatoriae (wyciąg z goryszu miarza) 20 ml

Tinct. Levistici (wyciąg z lubczyku) 20 ml

Tinct. Panax Ginseng (wyciąg z żeńszenia) 30 ml

Tinct. Equseti (wyciąg ze skrzypu) 20 ml

Tinct. Valerianae (wyciąg z kozłka lekarskiego) 10 ml

Pić trzy razy dziennie z niewielką ilością płynu.

Tradycyjna Medycyna Chińska dla każdego

Dzięki specjalistycznym poradom Autorki poznasz również:

– przyczyny powstawania chorób w organizmie,

– sposoby usuwania toksyn z organizmu,

– produkty spożywcze jakich należy unikać oraz takie, które pomogą w walce z konkretnym schorzeniem,

– zioła i receptury, które przywrócą równowagę przy osłabieniu np. zioła wzmacniające Qi i Yang płuc (w przypadku alergii),

– terapie manualne dostosowane do choroby np. masaż Gua Sha, ćwiczenia oddechowe, akupunkturę czy terapię moksą.

Chiński sposób na zdrowie!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ