Najskuteczniejsze terapie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

Sposoby na współczesne dolegliwości, z którymi nie radzi sobie medycyna akademicka

 • ISBN: 978-83-8272-079-2;
 • Cena katalogowa: 69.60 zł;
 • Ilość stron: 488;
 • Oprawa: twarda;
 • Format: 14,5 x 20,5 cm;
 • Data ostatniego wydania: 2021;
 • Nr wydania: I - dodruk;
Ewelina Kuryłowicz
Ewelina Kuryłowicz
30
0

Tradycyjna Medycyna Chińska — królowa medycyny naturalnej

Życie w równowadze to główna idea Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TMC). Podążanie za rytmem przyrody, zachowanie równowagi między Yin i Yang, balans między aktywnością fizyczną a odpoczynkiem. Do zachowania tej równowagi Tradycyjna Medycyna Chińska wykorzystuje szereg terapii naturalnych, takich jak akupunktura, czy akupresura. Jest wśród nich także stawianie baniek, terapia moksą, ziołolecznictwo i oparta o sezonowość dieta Pięciu Przemian. Dzięki tej książce odkryjesz, jak za pomocą Tradycyjnej Medycyny Chińskiej przywrócić równowagę w twoim organizmie. Nauczysz się również sporządzać lecznicze herbaty ziołowe i nalewki, które usuwają toksyny z organizmu i wzmacniają organy.

Terapie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

Pokaże ci to Alicja Kowalska Dorscheid. Specjalistka, wieloletni praktyk i właścicielka prywatnej poradni Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Absolwentka Instytut für Phytotherapie oraz Heilpraktikerschule w Berlinie. Jest ekspertem akupunktury, diety wg Pięciu Przemian, ziołolecznictwa, a także diagnozy z tęczówki oka. W tej książce odkrywa przed tobą wiedzę, która do niedawna przekazywana była tylko nielicznym. Terapie, które tu proponuje pomogą ci pokonać takie dolegliwości i schorzenia, jak alergie, reumatyzm, ból pleców, cukrzyca. A także nietolerancje pokarmowe, nadciśnienie tętnicze czy choroby autoimmunologiczne.

Stawianie baniek to jedna z najpopularniejszych terapii medycyny chińskiej
Stawianie baniek i akupunktura to z najpopularniejsze terapii medycyny chińskiej. Fot. Depositphotos

Wszystko co musisz wiedzieć o medycynie wschodu

Publikacja podzielona została na dwie części – teorię i praktykę. W pierwszej części Autorka odkryje przed tobą historię oraz zasady Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Poznasz znaczenie Pięciu Elementów – Drewna, Ognia, Ziemi, Metalu i Wody. To system, który wyjaśnia pierwotną energię zjawisk natury, jej przepływ i oddziaływanie na twój organizm. Dowiesz się czym jest Yin Yang, Trzy Skarby (San Bao, Jing, Qi i Shen), a także centra energii Dantian. Odkryjesz również przyczyny chorób według medycyny wschodu. Poznasz terapie jakimi dysponuje np. akupunktura, bańki, moksa, masaż Tuina, ziołolecznictwo, medytacja czy dieta Pięciu Przemian.

Medycyna naturalna ratunkiem na popularne choroby

W drugiej części książki poznasz medycynę chińską w praktyce. Autorka przedstawia w niej terapie konkretnych chorób i schorzeń, które stały się plagą współczesnego społeczeństwa. Znajdziesz tu szczegółowe opracowania dotyczące chorób i sposobów ich leczenia, zarówno według medycyny akademickiej, jak i chińskiej. Dowiesz się jak wzmocnić nerki, płuca czy wątrobę. Odkryjesz zioła i receptury ziołowe wspomagające usuwanie toksyn z organizmu, odżywiające krew, wspomagające prace narządów, a także je ogrzewające.

Tradycyjna Medycyna Chińska dla każdego

Dzięki specjalistycznym poradom Autorki poznasz również:

 • przyczyny powstawania chorób w organizmie wg TMC,
 • sposoby usuwania toksyn z organizmu,
 • produkty spożywcze, jakich należy unikać, a także takie, które pomogą w walce z konkretnym schorzeniem,
 • zioła i receptury na stworzenie leczniczych herbat ziołowych,
 • sposoby na przywrócenie energii twoim organom,
 • terapie, takie jak masaż Gua Sha, ćwiczenia oddechowe, akupunkturę, akupresurę, terapię moksą.

Wypróbuj już dziś herbatkę wspierającą wątrobę

Dzięki tej książce możesz z powodzeniem stosować TMC w swoim domu do leczenia popularnych chorób. Spróbuj już dziś leczniczej receptury, która wzmocni twój najważniejszy organ — wątrobę. To największy organ Yin. Jest głównym strategiem naszego ciała. Żółty Cesarz mówi, że wątroba spełnia funkcję generała, dowodzi armią naszego Królestwa. Jest kowalem planów życia. Umożliwia jego planowanie, zajmuje się przyszłością, a także rozwija jej wizje. Daje nam ukierunkowanie w dążeniu do celu. Przygotowuje realność jutra. Pomaga odróżnić realność od iluzji. Wielkim niebezpieczeństwem dla niej jest uczucie rozczarowania oraz złość. Dlatego warto wzmocnić wątrobę!

Medycyna chińska używa ziół i diety do leczenia
Herbaty ziołowe są ważnym elementem diety Pięciu Przemian. Fot. Depositphotos

Herbata ziołowa wspierająca wątrobę

Składniki:

Fol Boldo (liść Boldo) 20 g
Rad. et Hb. Taraxaci (korzeń i ziele mniszka) 50 g
Rhiz. Curcumae (kłącze ostryżu długiego) 15 g
Fol. Menth. Pip. (liść mięty) 15 g
Rad. Cichorii (korzeń cykorii) 15 g
Flor. Lavendulae (kwiat lawendy) 10 g
Hb. Hyperici (ziele dziurawca) 20 g

Parzenie ziół – jedna płaska łyżka ziół na 1/4 l wody. Zalewamy wrzątkiem, następnie parzymy pod przykryciem 20 minut. Pijemy trzy razy dziennie, pół godziny przed jedzeniem.

Chiński sposób na zdrowie!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ