Nowa moksoterapia w praktyce

Najskuteczniejsze techniki ogrzewania punktów akupunkturowych, eliminujące powszechne choroby i dolegliwości

  • ISBN: 978-83-8272-603-9;
  • Cena katalogowa: 59.50 zł;
  • Ilość stron: 400;
  • Oprawa: miekka;
  • Format: 14,5 x 20,5;
  • Data ostatniego wydania: 2023;
  • Nr wydania: I;
Irena Kloskowska
Irena Kloskowska
10
0

Moksoterapia – nowe podejście zgodnie z częstotliwością meridianów przy użyciu Ontake

Moksoterapia (przyżeganie) zgodnie z częstotliwością meridianów przy użyciu Ontake to technika przygrzewania wzbogacona o dwa dodatkowe elementy: ucisk i rytm. Krótki kawałek bambusa napełnia się watą moksy. Po zapaleniu moksy bambus się rozgrzewa i może być stosowany na skórę. Można go przykładać, opukiwać, przyciskać lub przetaczać rytmicznie wzdłuż meridianów i punktów akupunkturowych. Ponadto, dzięki użyciu metronomu techniki te można stosować rytmiczne przy określonej liczbie uderzeń na minutę na podstawie częstotliwości meridianów według Manaki.

Moksoterapia bambusowym pierścieniem – nowe narzędzie akupunkturzysty

Akupunktura i moksoterapia mają długą tradycję. Jednak bambus jest nowym uzupełnieniem narzędzi leczniczych akupunkturzysty. Stosuje się go jako element uciskania i przetaczania, które zapewnia też gorąco zarówno promieniujące, jak i przewodzące. Dodanie częstotliwości meridianów według Manaki poszerza zakres i zasięg jego zastosowań. W książce znajdziesz praktyczne aspekty tej terapii. Dowiesz się, jak samodzielnie wykonać moksy i przeprowadzić moksoterapię na różne dolegliwości. Dowiesz się, jak przebiegają meridiany i jak odnaleźć odpowiednie punkty akupunkturowe na ciele.

Bezdymne alternatywy dla tradycyjnej moksoterapii

Co zaskakujące, technika Ontake nie wytwarza dużo dymu i może być wygodnie używana w pomieszczeniach przy zamkniętych drzwiach i oknach. Dym może się pojawić się, gdy moksa przepali się od jednego końca do drugiego. Jeśli się do tego dopuści, ilość powstającego dymu znacząco rośnie i jest informacją, że należy wymienić moksę. Dlatego tę terapię naturalną można stosować przy osobach wrażliwych na dym i zapachy.

Możesz samodzielnie przygotować moksy – sprawdź jak to robić

Moksy bambusowe można kupić przez Internet lub sporządzić samemu. Mogą mieć różne długości i wielkości dla różnych pacjentów i terapeutów. W książce znajdziesz dokładny opis praktyki nabijania, zapalania, gaszenia, uzupełniania i ponownego zapalania moksy w bambusie. Z książki dowiesz się również, jaki jest cel terapii Ontake i w jaki sposób łagodzi ona ból. Zabieg wykonany takim bambusem dostarczy ci wspaniałych doznań, a korzystanie z niego jest tak instynktowne, że nic nie stoi na przeszkodzie, by zacząć od razu.

Skuteczna moksoterapia na ból i choroby

ZAPISZ SIĘ