pięć przemian

Zasada pięciu przemian jest jednym z fundamentów Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Zakłada wzajemne powiązanie ze sobą uniwersalnych żywiołów. To ogień, ziemia, metal, woda i drzewo. Oddziałują one na każde zjawisko i istotę we wszechświecie, w tym ludzki organizm. Dlatego kluczem do zdrowia i rozwoju osobistego jest właściwe ich zharmonizowanie.

Dzięki tym książkom dowiesz się, jak wcielić w życie zasadę pięciu przemian. W ten sposób odkryjesz drogę do poprawy zdrowia i samopoczucia. Nauczysz się komponować zdrową dietę i poznasz właściwą kolejność dodawania składników do potraw. Otrzymasz zestawy produktów żywnościowych przyjaznych zdrowiu i takich, których lepiej unikać. Do tego będziesz mógł skorzystać z setek gotowych przepisów na smaczne i zdrowe dania. Przy okazji poznasz swój unikalny typ osobowości według pięciu przemian. Ułatwi to twój rozwój osobisty i usunięcie ograniczających nawyków. Żyjąc w harmonii z naturalnymi cyklami, odzyskasz życiową równowagę.

5 elementow Jean Haner
5 Elementów – sekret mądrości medycyny chińskiej uwalniający naszą naturalną, potężną moc życiową

Opierając się na Tradycyjnej Medycynie Chińskiej odkryjesz 5 Elementów, 5 Żywiołów, 5 Przemian, dzięki którym rozwiążesz swoje problemy w sposób odpowiadający Twojemu unikalnemu typowi osobowości. Poznasz mapę 5 Elementów i nauczysz się kierować swoim życiem w sposób zapewniający Ci sukces, rozwój osobisty, szczęśliwy związek, a także udane relacje i pełne szczęście. Autorka poprowadzi Cię przez terapie TCM odkrywając, który z 5 Żywiołów dominuje w Tobie i Cię wspiera, a który ogranicza. Podpowie jak wpływają one na Twoje zdrowie, emocje i działania.

Kuchnia pieciu przemian dla poczatkujacych Anna Czelej
Kuchnia Pięciu Przemian dla początkujących
100 łatwych przepisów na bezglutenowe i wegetariańskie potrawy według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

Barszcz ukraiński z oliwkami, gołąbki z kapusty pekińskiej, tarta ze szpinakiem, grochówka z grzankami. A na deser ciasto orzechowe, sernik z dynią i morelami lub bezglutenowa babka drożdżowa. To tylko kilka przykładowych dań jakie stworzysz z dietą Pięciu Przemian. To oparty na Tradycyjnej Medycynie Chińskiej sposób odżywiania, który zadba o twoje zdrowie i układ trawienny. Doskonała dieta na odporność i odpowiedź na pytanie – jak szybko schudnąć. Odkryj zasady diety Pięciu Przemian – terapii medycyny naturalnej. Poznaj pięć elementów, które odpowiadają za smaki – przemianę ognia (gorzki), ziemi (słodki), metalu (ostry), wody (słony) i drzewa (kwaśny). I z pomocą aż 100 prostych przepisów diety Pięciu Przemian stwórz dania, które odmienią twoją kuchnię!

Tradycyjna medycyna chinska Li Wu
Tradycyjna Medycyna Chińska na co dzień
Pięć Przemian, Tai Chi, akupresura – najskuteczniejsze techniki na zdrowie i długowieczność

Aromatyczne herbaty ziołowe, medytacje, tai chi, qigong, ćwiczenia oddechowe. To tylko kilka terapii Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, o których być może nie słyszałeś. Medycyna chińska kojarzona jest głównie z akupunkturą, ziołolecznictwem i dietą Pięciu Przemian. Jednak Autor, doktor TMC, odkrywa przed tobą, jak w prosty sposób stosować medycynę chińską na co dzień. W niezwykle przejrzysty sposób opisuje zasady Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Omawia jej terapie i co najważniejsze, zamieszcza prosty plan leczenia na siedem dni tygodnia. Każdego dnia zaopiekujesz się innym obszarem twojego ciała – od układu oddechowego, przez narządy zmysłów, po skórę i układ nerwowy. Ta kompleksowa terapia odblokuje przepływ energii w twoich meridianach i przywróci prawidłową równowagę Qi. Nie czekaj dłużej i zaproś tą starożytną medycynę naturalną do swojej codzienności.

Najskuteczniejsze terapie Tradycyjnej Medycyny Chińkiej licja Kowalska Dorscheid Tradycyjna Medycyna Chińska książa
Najskuteczniejsze terapie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej
Sposoby na współczesne dolegliwości, z którymi nie radzi sobie medycyna akademicka

Tradycyjna Medycyna Chińska to nie tylko terapie takie jak akupunktura, stawianie baniek, moksa czy masaż Gua Sha. To również ziołolecznictwo i dieta Pięciu Przemian. Odkryj medycynę chińską w praktyce, która odmieni twoje zdrowie. Poznaj proste sposoby na radzenie sobie z takimi chorobami jak reumatyzm, alergie, cukrzyca, nietolerancje pokarmowe. Autorka odkryje przed tobą skuteczne herbaty ziołowe i receptury, które pomogą ci usunąć toksyny z organizmu, odżywią krew, a także wzmocnią nerki, płuca czy wątrobę. Poznaj królową medycyny naturalnej i ciesz się doskonałym zdrowiem dzięki prostym wskazówkom jakie znajdziesz w tej książce!

Dieta według Pięciu Przemian
Potrawy, które leczą i odżywiają

Pięć Przemian to coś więcej niż dieta. Autorka proponuje ci nowy sposób odżywiania, dzięki któremu zadbasz o swoje zdrowie, a równocześnie będziesz mógł delektować się smakiem przygotowanych posiłków. Zyskasz świadomość, że odżywiasz i regenerujesz organizm, jesteś wypoczęty i pełen energii. Poznaj smaki zdrowia.

Praktyczne gotowanie według Pięciu Przemian Anna Czelej
Praktyczne gotowanie według Pięciu Przemian
Tradycyjna Medycyna Chińska w kuchni

Pięć Przemian w twojej kuchni? Tak, to możliwe! Odkryj, jak tworzyć pyszne i lekkostrawne posiłki, oparte na zasadach Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Autorka, propagatorka zdrowego odżywiania, w prosty sposób objaśnia zasady diety Pięciu Przemian i przekłada je na polskie warunki. Dzięki tej swoistej terapii dietą nie tylko wyeliminujesz powszechne stany zapalne i poprawisz zdrowie swojego organizmu, ale przede wszystkim twoje posiłki w końcu przestaną być nudne! Krupnik z wędzonymi śliwkami, domowy chleb, krokiety z ziemniaków, wegetariańskie pasztety, pasty jajeczne, a nawet serniczek – to wszystko znajdziesz w tej książce!

ZAPISZ SIĘ