pięć przemian

Zasada pięciu przemian jest jednym z fundamentów Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Zakłada wzajemne powiązanie ze sobą uniwersalnych żywiołów. To ogień, ziemia, metal, woda i drzewo. Oddziałują one na każde zjawisko i istotę we wszechświecie, w tym ludzki organizm. Dlatego kluczem do zdrowia i rozwoju osobistego jest właściwe ich zharmonizowanie.

Dzięki tym książkom dowiesz się, jak wcielić w życie zasadę pięciu przemian. W ten sposób odkryjesz drogę do poprawy zdrowia i samopoczucia. Nauczysz się komponować zdrową dietę i poznasz właściwą kolejność dodawania składników do potraw. Otrzymasz zestawy produktów żywnościowych przyjaznych zdrowiu i takich, których lepiej unikać. Do tego będziesz mógł skorzystać z setek gotowych przepisów na smaczne i zdrowe dania. Przy okazji poznasz swój unikalny typ osobowości według pięciu przemian. Ułatwi to twój rozwój osobisty i usunięcie ograniczających nawyków. Żyjąc w harmonii z naturalnymi cyklami, odzyskasz życiową równowagę.

5 elementow Jean Haner
5 Elementów – sekret mądrości medycyny chińskiej uwalniający naszą naturalną, potężną moc życiową

Opierając się na Tradycyjnej Medycynie Chińskiej odkryjesz 5 Elementów, 5 Żywiołów, 5 Przemian, dzięki którym rozwiążesz swoje problemy w sposób odpowiadający Twojemu unikalnemu typowi osobowości. Poznasz mapę 5 Elementów i nauczysz się kierować swoim życiem w sposób zapewniający Ci sukces, rozwój osobisty, szczęśliwy związek, a także udane relacje i pełne szczęście. Autorka poprowadzi Cię przez terapie TCM odkrywając, który z 5 Żywiołów dominuje w Tobie i Cię wspiera, a który ogranicza. Podpowie jak wpływają one na Twoje zdrowie, emocje i działania.

Kuchnia pieciu przemian dla poczatkujacych Anna Czelej
Kuchnia Pięciu Przemian dla początkujących
100 łatwych przepisów na bezglutenowe i wegetariańskie potrawy według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

Barszcz ukraiński z oliwkami, gołąbki z kapusty pekińskiej, tarta ze szpinakiem, grochówka z grzankami. A na deser ciasto orzechowe, sernik z dynią i morelami lub bezglutenowa babka drożdżowa. To tylko kilka przykładowych dań jakie stworzysz z dietą Pięciu Przemian. To oparty na Tradycyjnej Medycynie Chińskiej sposób odżywiania, który zadba o twoje zdrowie i układ trawienny. Doskonała dieta na odporność i odpowiedź na pytanie – jak szybko schudnąć. Odkryj zasady diety Pięciu Przemian – terapii medycyny naturalnej. Poznaj pięć elementów, które odpowiadają za smaki – przemianę ognia (gorzki), ziemi (słodki), metalu (ostry), wody (słony) i drzewa (kwaśny). I z pomocą aż 100 prostych przepisów diety Pięciu Przemian stwórz dania, które odmienią twoją kuchnię!

Najskuteczniejsze terapie Tradycyjnej Medycyny Chińkiej licja Kowalska Dorscheid Tradycyjna Medycyna Chińska książa
Najskuteczniejsze terapie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej
Sposoby na współczesne dolegliwości, z którymi nie radzi sobie medycyna akademicka

Tradycyjna Medycyna Chińska to nie tylko terapie takie jak akupunktura, stawianie baniek, moksa czy masaż Gua Sha. To również ziołolecznictwo i dieta Pięciu Przemian. Odkryj medycynę chińską w praktyce, która odmieni twoje zdrowie. Poznaj proste sposoby na radzenie sobie z takimi chorobami jak reumatyzm, alergie, cukrzyca, nietolerancje pokarmowe. Autorka odkryje przed tobą skuteczne herbaty ziołowe i receptury, które pomogą ci usunąć toksyny z organizmu, odżywią krew, a także wzmocnią nerki, płuca czy wątrobę. Poznaj królową medycyny naturalnej i ciesz się doskonałym zdrowiem dzięki prostym wskazówkom jakie znajdziesz w tej książce!

Dieta według Pięciu Przemian
Potrawy, które leczą i odżywiają

Pięć Przemian to coś więcej niż dieta. Autorka proponuje ci nowy sposób odżywiania, dzięki któremu zadbasz o swoje zdrowie, a równocześnie będziesz mógł delektować się smakiem przygotowanych posiłków. Zyskasz świadomość, że odżywiasz i regenerujesz organizm, jesteś wypoczęty i pełen energii. Poznaj smaki zdrowia.

Praktyczne gotowanie według Pięciu Przemian Anna Czelej
Praktyczne gotowanie według Pięciu Przemian
Tradycyjna Medycyna Chińska w kuchni

Pięć Przemian w twojej kuchni? Tak, to możliwe! Odkryj, jak tworzyć pyszne i lekkostrawne posiłki, oparte na zasadach Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Autorka, propagatorka zdrowego odżywiania, w prosty sposób objaśnia zasady diety Pięciu Przemian i przekłada je na polskie warunki. Dzięki tej swoistej terapii dietą nie tylko wyeliminujesz powszechne stany zapalne i poprawisz zdrowie swojego organizmu, ale przede wszystkim twoje posiłki w końcu przestaną być nudne! Krupnik z wędzonymi śliwkami, domowy chleb, krokiety z ziemniaków, wegetariańskie pasztety, pasty jajeczne, a nawet serniczek – to wszystko znajdziesz w tej książce!

Tradycyjna medycyna chinska Li Wu
Tradycyjna Medycyna Chińska na co dzień
Pięć Przemian, Tai Chi, akupresura – najskuteczniejsze techniki na zdrowie i długowieczność

Aromatyczne herbaty ziołowe, medytacje, tai chi, qigong, ćwiczenia oddechowe. To tylko kilka terapii Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, o których być może nie słyszałeś. Medycyna chińska kojarzona jest głównie z akupunkturą, ziołolecznictwem i dietą Pięciu Przemian. Jednak Autor, doktor TMC, odkrywa przed tobą, jak w prosty sposób stosować medycynę chińską na co dzień. W niezwykle przejrzysty sposób opisuje zasady Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Omawia jej terapie i co najważniejsze, zamieszcza prosty plan leczenia na siedem dni tygodnia. Każdego dnia zaopiekujesz się innym obszarem twojego ciała – od układu oddechowego, przez narządy zmysłów, po skórę i układ nerwowy. Ta kompleksowa terapia odblokuje przepływ energii w twoich meridianach i przywróci prawidłową równowagę Qi. Nie czekaj dłużej i zaproś tą starożytną medycynę naturalną do swojej codzienności.

ZAPISZ SIĘ