refleksologia

Refleksologia to rodzaj masażu i konkretnych miejsc. Możesz przywrócić zdrowie uciskając określone punkty na stopach, dłoniach, twarzy oraz uszach. Miejsca te nazywa się refleksami. Uciskając je można poprawić ogólne samopoczucie i wpłynąć na funkcjonowanie całego organizmu. Ten rodzaj terapii zaliczany jest do medycyny holistycznej. Ta pradawna sztuka leczniczego masażu pochodzi najprawdopodobniej z Chin. Jest często stosowana przez osoby praktykujące Tradycyjną Medycynę Chińską. Ten rodzaj terapii stosują też rosyjscy uzdrowiciele.

Masaż stóp czy głowy zapewne stosujesz często intuicyjnie. Refleksologia pozwala usprawnić przepływ uniwersalnej leczniczej energii i przywrócić ciało do stanu idealnej równowagi. Sprawi ona, że zyskasz zdrowie, długowieczność i wewnętrzną harmonię. Teraz, dzięki zebranym tu poradnikom, staniesz się profesjonalistą. Wybitni uzdrowiciele i masażyści podziela się z tobą wiedzą zaczerpniętą z wieloletniej praktyki uzdrawiania. W książkach znajdziesz wiele pomocnych treści. Stosowanie refleksologii w praktyce ułatwią ci klarowne opisy i ilustracje. Specjaliści zdradzą, jak lokalizować i masować punkty refleksologiczne. Ta skuteczna metoda pozwoli ci na przezwyciężenie chorób i głęboki relaks.

Kinezjologia stosowana w praktyce Lyudmila Vasilyeva
Kinezjologia stosowana
Samodzielnie przywróć prawidłowe napięcie i funkcje mięśni

Czy wiesz, że ból mięśni czy kręgosłupa pojawia się tam, gdzie są przeciążenia. Bolące mięśnie kompensują działanie osłabionego mięśnia. Jeśli chcesz pozbyć się tego bólu, powinieneś pracować z tym osłabionym mięśniem. Pomoże ci w tym kinezjologia stosowana oparta na terapii holistycznej. W książce znajdziesz ćwiczenia i masaże powięzi oparte na kinezjoterapii. Ta książka to praktyczny przewodnik po medycynie naturalnej, refleksologii i terapiach manualnych. Z łatwością odnajdziesz w niej przyczynę swoich dolegliwości i dostosujesz aktywność fizyczną, aby powrócić do zdrowia.

masaż dla par
Masaż dla par
Ilustrowany przewodnik po mocy dotyku, który wykorzystasz w związku, aby pokonać stres, zmęczenie, wzmocnić odporność i pogłębić więź erotyczną

Masaż to skuteczna technika leczenia przez dotyk chorób i dolegliwości, takich jak ból głowy czy bóle mięśni. Jest też prostym, intuicyjnym sposobem na relaks i budowanie więzi z partnerem. Niezależnie od tego, czy jesteś w nowym związku, czy w małżeństwie od wielu lat, z pewnością możesz stosować terapie manualne zakorzenione w medycynie naturalnej. Wniosą one do twoich relacji z partnerem więcej bliskości, troski i urozmaicą wasze życie intymne. Masaż dla par pomoże ci zadbać o zdrowie. Dodatkowo będzie świetną inwestycją we wspólne spędzanie czasu i wzbogacenie doznań erotycznych.

Masaż chiński Tui-Na dla początkujących

Tradycyjna Medycyna Chińska jest skarbnicą terapii manualnych i technik uzdrawiających, które – regulując przepływ energii qi w meridianach – wpływają korzystanie na stan zdrowia. Sięgając po ten podręcznik dla masażystów i specjalistów w dziedzinie refleksologii, nauczysz się stosować masaż Tui-Na. Nie tylko dowiesz się, jak lokalizować punkty akupunkturowe, ale też otrzymasz gotowe programy terapeutyczne. Leczenie przez dotyk doskonale sprawdza się choćby w przypadku bólu stawów i pleców. Jednak obszar stosowania tego rodzaju medycyny naturalnej jest znacznie szerszy.

Klasyczne i nowoczesne techniki masazu Ryan Jay Hoyme
Klasyczne i nowoczesne techniki masażu
Wyeliminuj ból i stres dzięki odpowiednio dobranej metodzie

Masaż jest nieodłączną częścią świata medycyny naturalnej. Jego pozytywny wpływ na zdrowie znany jest od tysięcy lat. Ten poradnik przybliży ci techniki masażu, które uwolnią cię od bólu pleców i bólu stawów. To leczenie przez dotyk jest świetnym sposobem na stres i obejmuje równowagę ciała i umysłu. Dowiesz się, jak odblokować meridiany w ciele oraz poznasz podstawowe zasady refleksologii. Dodatkowo Autor książki tłumaczy, w jakie akcesoria do masażu możesz zaopatrzyć się oraz wyjaśnia, dlaczego olejki eteryczne to doskonały dodatek w czasie każdego masażu.

Gua Sha – chiński masaż uzdrawiający
Skuteczna alternatywa dla baniek

Chiński masaż uzdrawiający Gua Sha to znana od wieków technika lecznicza, która przestaje być praktyką tylko i wyłącznie, tak odmiennej nam, kultury Dalekiego Wschodu. Jej duża skuteczność i wszechstronność działania zyskała wielu zwolenników także wśród zachodniego społeczeństwa. Masaż Gua Sha ma usprawnić krążenie krwi i limfy w organizmie oraz usunąć z niego toksyczne związki. Coraz częściej stosuje się go jako zabieg kosmetyczny w celu efektywnego liftingu twarzy, szyi i dekoltu. Zabieg ten redukuje zmarszczki, dotlenia skórę i poprawia krążenie.

Holistyczna medycyna chińska na co dzień
Terapie naturalne do samodzielnego stosowania

Tradycyjna Medycyna Chińska zyskuje coraz większe grono zwolenników, a zalecane przez nią praktyki i terapie naturalne okazują się skutecznym sposobem leczenia wielu powszechnych chorób i dolegliwości. Dzięki tej fascynującej książce dowiesz się, na czym polega samouzdrawianie według medycyny holistycznej. Poznasz fundamentalne zasady Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i nauczysz się je stosować na co dzień. Akupunktura, ziołolecznictwo, oczyszczanie meridianów, Chi Kung czy zdrowe odżywianie pomogą Ci odzyskać zdrowie i poprawić samopoczucie.

Tradycyjna Medycyna Chińska – poradnik dla rodziców
Jak zrozumieć wyjątkowe potrzeby swoich dzieci i uzdrowić je od wewnątrz

Poznaj praktyczne ćwiczenia, dzięki którym odkryjesz typ żywiołu jaki reprezentuje Twoje dziecko. Umożliwi to samodzielne zdiagnozowanie nierównowagi w organizmie, która powoduje uciążliwe problemy zdrowotne. Zajmiesz się zarówno sferą fizyczną, jak i mentalną całej swojej rodziny. Medycyna Wschodu gwarancją zdrowia Twojego dziecka.

Tradycyjna Medycyna chinska
Tradycyjna Medycyna Chińska
Przewodnik holistycznego uzdrawiania

Tradycyjna Medycyna Chińska i leczenie najpowszechniejszych dolegliwości, sposoby na stres i dieta, dzięki której Chińczycy cieszą się dobrym zdrowiem. Leczenie przez dotyk i terapie manualne, takie jak akupunktura, akupresura czy refleksologia, a także ziołolecznictwo. Poznaj sekrety długowieczności i doskonałej formy dzięki tej kompleksowej książce. Certyfikowany lekarz, opierając się na mądrości medycyny naturalnej, ukazuje wagę tego, jak żyjesz, odżywiasz się, ruszasz, w co wierzysz i czego się boisz. Wyjawia, jak możesz stosować TMC i pracować na meridianach samodzielnie, aby leczenie było skuteczne.

Refleksologia w praktyce
Refleksologia w praktyce
Przez stopy do zdrowia

Refleksologia pochodzi z tradycyjnej medycyny chińskiej. Ta terapia manualna oparta jest na leczeniu przez dotyk. Autorka publikacji jest cenionym znawcą medycyny naturalnej. W swojej publikacji pokaże ci, jak nauczyć się refleksologii oraz odnajdywania receptorów na stopach. Dzięki tej terapii naturalnej oczyścisz organizm z toksyn. Uwolnisz się od bólu i poprawisz mobilność swojego ciała. Ponad to książka zawiera proste ilustracje punktów refleksologicznych i praktyczne porady, jak możesz wykorzystywać je w czasie masażu.

Masaż – uzdrawiający dotyk
Techniki na młodość, witalność i zdrowie

Publikacja stanowi unikalny podręcznik masażu – bogato ilustrowany, napisany przystępnym językiem i doskonały zarówno dla laików, jak i profesjonalistów. Dzięki niej poznasz masaż Shiatsu, limfatyczny i odmładzający masaż twarzy. Wzmocnisz swoją skórę, układy krążenia i nerwowy oraz narządy zmysłów. Wybierz masaż dla siebie.

ZAPISZ SIĘ