zdrowe kości – książki

Kość jest tkanką, która odnawia się i stale przebudowuje, regenerując uszkodzone partie. W ciągu roku wymiana masy kostnej, czyli usuwanie uszkodzonych tkanek i budowa nowych, powinna utrzymywać się na poziomie 2 – 10%. Niestety z wiekiem gęstość i ilość masy kostnej ulega zmniejszeniu nawet do 30%. A u osób powyżej 30 roku życia ubytek masy kostnej nad jej odtwarzaniem zaczyna przeważać. Nadmierny ubytek zaś skutkuje osteoporozą. Dodatkowo siedzący tryb życia oraz uboga dieta osłabiają układ kostny. Jak zatem zadbać o zdrowe kości?

Niezwykle ważnymi czynnikami dla zachowania zdrowia kości jest aktywny styl życia. Odpowiednio dobrane ćwiczenia, w tym również ćwiczenia siłowe pomogą zadbać o zdrowe kości. Kolejnym elementem jest zrównoważona dieta. Spożywanie pokarmów bogatych w wapń, magnez, fosfor, witaminę D i K oraz suplementacja, stanowią nieodłączny element profilaktyki zdrowych kości.

Książki zebrane w tej sekcji wyselekcjonowano, by pomóc zadbać o zdrowe kości na każdym etapie życia. Zawierają informacje o niezwykle skutecznej nowatorskiej terapii punktów spustowych czy masażu powięzi, które łagodzą bóle i dolegliwości. Ponadto ułatwią dobór aktywności fizycznej i dopasowanie do możliwości indywidualnych osób. Od praktycznego treningu kalisteniki, który można wykonać samodzielnie w domu, poprzez zestaw ćwiczeń siłowych do wykonania na siłowni, aż do jogi. Napisane przez lekarzy i fizjoterapeutów będą niewyczerpanym źródłem inspiracji w trosce o zdrowe kości.

Toksyczne szczawiany – pułapka superfoods
Jak zapobiec nadmiernej ilości szczawianów w organizmie, aby poprawić funkcjonowanie ciała i mózgu

Zajadasz się szpinakiem lub burakami, myśląc, że dieta roślinna służy twojemu zdrowiu? Jeśli tak, jesteś w błędzie! Zawarte w nich szczawiany powodują wiele schorzeń. Bóle stawów, kamienie nerkowe i choroby jelit to tylko niektóre z nich. Stanowią też zagrożenie dla zdrowych kości. Dzięki tej książce dowiesz się, jak usunąć szczawiany z organizmu. Poznasz proste sposoby na oczyszczanie organizmu, w tym oczyszczanie nerek (szczawiany są przyczyną kamicy nerkowej). Stosując się do rad Autorki, obniżysz poziom szczawianów wapnia w moczu.

Hipermobilność stawów. Ilustrowany przewodnik i plan ćwiczeń na stabilizację stawów, wzmocnienie mięśni i utrwalenie prawidłowej postawy ciała - Celest Pereira, Adell Bridges
Hipermobilność stawów
Ilustrowany przewodnik i plan ćwiczeń na stabilizację stawów, wzmocnienie mięśni i utrwalenie prawidłowej postawy ciała

Na czym polega hipermobilność stawów, czyli wiotkość stawowa? To schorzenie cechuje się zwiększonym zakresem ruchów w stawach, wynikającym z nieprawidłowej budowy tkanki łącznej. Jeśli obserwujesz u siebie przeprosty czy strzelanie w stawach oraz często zmagasz się z kontuzjami, najprawdopodobniej hipemobilność dotyczy też ciebie. Dzięki tej książce poznasz naturalne terapie i zastosujesz aktywność fizyczną, w tym jogę, dzięki której zwiększysz siłę mięśni oraz pokonasz ból stawów, mięśni, kręgosłupa. Znajdziesz tu ciekawie zilustrowane ćwiczenia na stawy, zdrowe kości i masaż powięzi. Dzięki nim samodzielnie możesz przywrócić zdrowie.

Proste i skuteczne ćwiczenia na ból pleców
20-minutowy program, który wyeliminuje ból, wzmocni mięśnie, skoryguje sylwetkę i poprawi kondycję

Ból pleców jest jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych. Dotyka wielu ludzi bez względu na wiek i wykonywany zawód. Dzięki wskazówkom zawartym w tej książce nie tylko dowiesz się, jak złagodzić ból pleców, ale też kręgosłupa, stawów czy mięśni. Jednocześnie poznasz skuteczne sposoby na wzmocnienie kręgosłupa, a także receptę na zdrowe kości. Stosując 4-tygodniowy program ćwiczeń na stawy, szybko powrócisz do zdrowia. Wyeliminujesz wiele dolegliwości i znowu poczujesz, czym jest prawdziwy relaks. Sprawi to prosta i dostępna każdemu aktywność fizyczna.

Usuwanie bólu stawów i kręgosłupa zgodnie z Tradycyjną Medycyną Alpejską
Manualne zwiększanie elastyczności stawów i ścięgien za pomocą metody Skribben®

Bóle pleców, kręgosłupa czy mięśni to prawdziwa plaga naszych czasów. Medycyna konwencjonalna nie zawsze radzi sobie z tego typu dolegliwościami. Dlatego warto zwrócić się ku medycynie ludowej. Dzięki tej książce nauczysz się w praktyce stosować wyjątkową terapię manualną wywodzącą się z Tradycyjnej Medycyny Alpejskiej – metodę Skribben®. Eliminuje ona dolegliwości stawów i kręgosłupa, a także sprawdza się w leczeniu bólów mięśniowo-szkieletowych. Bez problemu mogą ją praktykować specjaliści w dziedzinie masażu, jak też osoby bez wykształcenia medycznego.

Kalistenika – skuteczny trening siłowy z wykorzystaniem własnej masy ciała
Kalistenika – skuteczny trening siłowy z wykorzystaniem własnej masy ciała
Proste ćwiczenia na zdrowie i kondycję bez wychodzenia z domu

Jeśli nie uśmiecha ci się spędzanie długich godzin w siłowni, powinieneś zacząć praktykować kalistenikę w domu, czyli ćwiczenia z wykorzystaniem własnego ciężaru, w tym ćwiczenia na stawy. To forma aktywności fizycznej, która służy zdrowiu – poprawia stan mięśni, zapewnia zdrowe kości, a także jest znakomitym sposobem na stres. Jednocześnie eliminuje ból pleców, stawów, mięśni i kręgosłupa. Dzięki tej książce dowiesz się, jak samodzielnie przeprowadzić trening siłowy bez sprzętu. Poznasz proste ćwiczenia kalisteniczne, które pomogą ci wymodelować atrakcyjną sylwetkę, pozbyć się nadmiaru tłuszczu i odzyskać kondycję.

Osteoartoza-Musa-Citak
Osteoartroza
Usuń ból stawów dzięki delikatnym ćwiczeniom, diecie oraz medycynie naturalnej

Osteoartroza to nie tylko konsekwencja starzenia się organizmu czy przypadłość zawodowych sportowców. Cierpisz na bóle stawów, mięśni, kręgosłupa czy pleców? Wypróbuj opisany w tej książce program profesora Citaka. Łączy on medycynę naturalną, aktywność fizyczną oraz dietę przeciwzapalną. Dzięki zdrowemu odżywianiu, prostym ćwiczeniom na stawy, akupresurze i masażowi powięzi wspomożesz leczenie bólu stawów, zatrzymasz rozwój osteoartrozy i złagodzisz stany zapalne. W efekcie będziesz się cieszył zdrowymi kośćmi i stawami. Okazuje się, że tak niewiele trzeba, by polepszyć zdrowie.

Medycyna holistyczna tom 11 Uklad ruchu Rosina Sonnenschmidt
Układ ruchu – medycyna holistyczna tom XI
Sprawność mięśni i stawów oraz mocne kości

Codziennie budzisz się z bólem stawów, a wyprostowanie się zajmuje Ci kilka minut? W ciągu dnia boli Cię kręgosłup? A może ciągły ból w kolanach nie pozwala na normalne funkcjonowanie? Bóle kręgosłupa, napięcia w pasie barkowym, muskulaturze pleców oraz stawach są tak częste, że nie traktuje się już ich jako sygnałów ostrzegawczych. Zamiast tego ludzie czekają, aż ból ich powali, a sztywność całkowicie zastopuje ich chęć działania. Jeśli chcesz przerwać to błędne koło, przeczytaj tę książkę.

Olej magnezowy
Olej magnezowy
Bezpieczne terapie środkiem o najwyższej przyswajalności

Nie ma takiej dolegliwości, na którą nie pomogłaby odpowiednia dawka magnezu! Zdrowe kości i układ krążenia, zaburzenia hormonalne, a nawet łagodzenie objawów chorób autoimmunologicznych. Najlepiej przyswajaną formą magnezu nie są jednak tabletki, a… olej magnezowy i magnezowe kąpiele lecznicze! Jak samodzielnie je przygotować? Podpowiada Autorka tej książki! Zawarła w niej wiele praktycznych informacji. Stosując się do jej wskazówek, szybko przekonasz się, ile zalet ma olej magnezowy. Ten preparat wzmacniający zdrowie i organizm jest choćby doskonałym sposobem na stres!

Wylecz artretyzm
Jak wzmocnić i odbudować stawy

W książce znajdziesz szereg informacji, dzięki którym wyleczysz się z typowych objawów artretyzmu. Autor prezentuje skuteczny program 7 kroków, który likwiduje ból stawów oraz mięśni i przynosi wyraźną ulgę. Jest on bezbolesny, tani i całkowicie bezpieczny. Oparty na odpowiedniej aktywność fizycznej i diecie. A także ćwiczeniach na stawy. Wypróbowując go, nic nie tracisz. Za to zyskujesz powrót do zdrowia, zdrowe kości i mięśnie. A co najważniejsze uwolnienie się od bólu i sprawność na całe dalsze życie. Czas zadbać o swoje stawy.

ZAPISZ SIĘ